Skocz do zawartości

Fendt czy Knaus


szymoneL

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik dwuletniego Knausa 650UDF moge powiedzieć jedno, Fendt to inna liga -wykonanie, użyte materiały, wykonanie instalacji,  itp. O ile mój poprzedni knaus pomimo wieku 20+ sprawował się świetnie ( dlatego kupiłem ponownie knausa), to obecny, to porażka. Ponad 20 usterek zgłoszonych na gwarancji i od ponad 3 miesięcy przepychanka z serwisem PL i Knaus DE. Zgodnie z tym co już było napisane to w PL nie ma dobrego Serwisu Knausa. Jak skończę naprawy gwarancyjne to coś więcej napiszę. 

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako użytkownik dwuletniego Knausa 650UDF moge powiedzieć jedno, Fendt to inna liga -wykonanie, użyte materiały, wykonanie instalacji,  itp. O ile mój poprzedni knaus pomimo wieku 20+ sprawował się świetnie ( dlatego kupiłem ponownie knausa), to obecny, to porażka. Ponad 20 usterek zgłoszonych na gwarancji i od ponad 3 miesięcy przepychanka z serwisem PL i Knaus DE. Zgodnie z tym co już było napisane to w PL nie ma dobrego Serwisu Knausa. Jak skończę naprawy gwarancyjne to coś więcej napiszę. 
Ale Sport to przyczepa budżetowa. Trudno go porównywać do Fendta, który jest marką premium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bercik77 napisał:

Jako użytkownik dwuletniego Knausa 650UDF moge powiedzieć jedno, Fendt to inna liga -wykonanie, użyte materiały, wykonanie instalacji,  itp. O ile mój poprzedni knaus pomimo wieku 20+ sprawował się świetnie ( dlatego kupiłem ponownie knausa), to obecny, to porażka. Ponad 20 usterek zgłoszonych na gwarancji i od ponad 3 miesięcy przepychanka z serwisem PL i Knaus DE. Zgodnie z tym co już było napisane to w PL nie ma dobrego Serwisu Knausa. Jak skończę naprawy gwarancyjne to coś więcej napiszę. 

Tak i masz rację - Knaus Sport a Activ Bianco to zupełnie różne kategorie przyczep (Niska Średnia vs. Średnia)
Tak jak wcześniej napisałem, do Fendta Activ Bianco w stosunku do Sudwinda 60Y czyli (w czasopismach caravaningowych klasa średnia definiowana jest jako Fendt Activ Bianco, Tabbert Rossini, Knaus Sudwind, Adria Adora, Hobby DeLux, Hobby Excellent, Dethleffs Camper, Dethleffs Aero) przedstawicieli tej samej klasy musiał bym dołożyć praktycznie 1/6 ceny a i tak Fendt nie miał by gładkiej blachy na ścianach, nie miał by dachu GRP. Nie ma się co oszukiwać, za jakość trzeba zapłacić. Fendt miał by grubsze ściany, podłogę, dach. Tworzywa na przedniej ścianie w technologii LFI oraz mniej naklejek/laminowanych zatyczek na meblach. To kawał solidnej budy i jeśli kogoś stać to warto dopłacić, tym bardziej w tym momencie jak są świeżo po lifcie przedniej i tylnej ściany. 

Ja na jakość Knausa narzekać nie mogę. Denerwuje mnie:
- poprowadzenie przewodów wody w okolicach zbiornika (do wywalenia podejście pod filtr oraz umocowanie przewodów tak żeby nie zwisały)
- samozapalające się lampki na "gęsiej szyi" przy zaniku i powrocie napięcia (jedna z lampek, od początku szwankowała i był problem z wyłączaniem jej, obecnie padła zupełnie - będę reklamował)

Patrząc na mobile i aktualne ceny
Activ Bianco 560 SKM w modelu na 2023 - cena zaczyna się od 34 k euro
Knaus Sudwind 60Y 2023 (choć nic w stosunku do 2022 się nie zmieniło - ceny od 29,5 k euro

Coś za cena musi iść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Tomii said:

samozapalające się lampki na "gęsiej szyi" przy zaniku i powrocie napięcia

Ciekawe z czego to wynika bo pamiętam jak o tym mi wspominałeś i byłem pewien, że u mnie będzie się to zachowywało identycznie a jednak takiego efektu nie miałem ani przy zasilaniu z samochodu ani z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eastnomad napisał:

Ciekawe z czego to wynika bo pamiętam jak o tym mi wspominałeś i byłem pewien, że u mnie będzie się to zachowywało identycznie a jednak takiego efektu nie miałem ani przy zasilaniu z samochodu ani z sieci.

Problem jest również opisywany na Niemieckim forum. Ciekawe może w kolejnej serii lampek welminowali ten błąd. Tak czy siak jedna z lampek mi padła i nie chce się wyłączać. Zobaczymy co diler powie. 

Edit:

Marcin doczytałem na Niemieckim forum i widać, że mniej zaradnym i bardziej upierdliwym klientom wymieniono te lampki na nowe, które już nie mają tego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

Marcin doczytałem na Niemieckim forum i widać, że mniej zaradnym i bardziej upierdliwym klientom wymieniono te lampki na nowe, które już nie mają tego problemu. 

Czyli wygląda, że była jakaś wadliwa seria. Kto jest producentem tego? Dometic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Czyli wygląda, że była jakaś wadliwa seria. Kto jest producentem tego? Dometic?

Raczej obstawiał bym jakieś Reimo czy Movere. Właśnie napisałem do swojego dilera. Zobaczymy co zaproponują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

Raczej obstawiał bym jakieś Reimo czy Movere. Właśnie napisałem do swojego dilera. Zobaczymy co zaproponują. 

A to nie jest taka lampka?

https://www.dometic.com/pl-pl/outdoor/pojazdy-rekreacyjne-icampervany/energia-i-oswietlenie/oswietlenie-led/dometic-l80tm-156336

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Tomii said:

wymieniono te lampki na nowe, które już nie mają tego problemu

Czyli może faktycznie było to kwestią jakiejś problematycznej partii a potem już bardziej weryfikowali czy ten problem nie występuje. Tak ja bym to widział bo przecież między wyprodukowaniem naszych przyczep nie było aż tak dużo czasu (jakieś 4 miesiące) i lampka sama w sobie jest tym samym modelem.

5 hours ago, jacek00 said:

Na zdjęciu na pierwszy rzut oka wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szymoneL napisał:

Panowie macie jakieś doświadczenia z LMC ?

Kilka oglądałem przed zakupem w rocznikach 2000-2010 i zrobiły bardzo dobre wrażenie solidności, niestety 

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Mało popularne w Polsce i wg mnie trochę niedocenione

więc nie znalazłem odpowiadającego układu w LMC oferowanych wtedy na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.