Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Grzesiek przy poniższych rozkładach naprawdę nie znalazłem ani Knausa ani Hobby o DMC niższym niż 1450 - 1500 i masie własnej niższej niż 1200. Taki rozkład to już rozmiar budy w granicach 500 cm ( a nie 430 - 450) - moja ma 495 cm. Na naszym forum poszczęściło się Luksuowej Budzie - ma 1300 kg DMC. Jak widzisz jakiś idiota dał mojej przyczepie 475 kg ładowności (chyba cement lub węgiel chciał wozić) i teraz ja muszę się borykać z 200kg "papierowym" przeciążeniem. Chciałem mieć taki rozkład jak mam i byłem w stanie na wszystkie niedogodności wagowe się zgodzić byle by moje marzenie jeżdziło za mną na haku :ok:

post-112362-imported-2d91cb08-6437-4428-b415-9eb8210551ed_thumb.gif

post-112362-imported-5954682d-3fe7-4eb0-b154-731e45460bf8_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim układem jest w Bieruniu Knaus Azur DMC1200 kg (rocznik coś około 91?) tylko cena zaporowa...~20 tys. No i ma delikatny zaciek w lewym przednim rogu :ok:

Noooo to jak na 91 rocznik istna taniocha :ok:

Czyli przynajmniej 5k za dużo w stosunku do moich możliwości :ok:

Ale ogromne dzięki za info :ok:

 

[ Dodano: Czw 17 Gru, 2009 22:56 ]

Szadok a może zastanów się nad takim rozwiązaniem :ok: :

Ja szukając wymarzonego układu poddałem się i postanowiłem nie zawracać sobie głowy DMC a skupiłem się na jak najmniejszej MW. Przy rozkładzie jaki mam Knaus czy Hobby mają MW 1200 kg przy DMC 1500 kg zaś moja Chateau waży "tylko" 1025 kg.

Mój holownik ma DMC 1300 kg więc może kiedyś dostosuję holownik do przyczepy a na razie

Może masz i rację...

Martwi mnie jednak, że z moim zezowatym szczęściem co urlop będę musiał kombinować jak wrócić z trasy, bo właśnie pod Włocławkiem mnie zatrzymali :bukiet: za zbyt duże DMC i szukam innego holownika o 2 w nocy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, fajna dyskusja, bo zamiaruje troche przerobic swoja budke i pokazujecie rozne pomysly :ok: , moje spostrzezenie jest za to takie - czy ktos z Was w realu korzystal z miejsca do siedzenia w ksztalcie litery U, bo ja mam takowe i NIGDY NIKT nie lubil siedziec tam pod oknem wcisniety, nigdy. Takie ustawienie jest moze i ladne, ale cholernie niefunkcjonalne, szczegolnie jak sie jest duzym, ale i dla dzieci tez raczej do kitu...

 

Oczywiscie, to jest tylko moje zdanie, byc moze inni widza to inaczej i daja rade, ja pierwsze co wyrzuce, to bedzie wlasnie to U- ksztaltne siedzenie...

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l, Mam tak zwaną salonkę i układ w kształcie "U" i masz racje, że nikt nie chce siedzieć pod oknem, bo ciężko wyjść i wejść , aby tam usiąść.

Jeździmy we dwójkę, więc nam to nie przeszkadza.

Przydało się jak była większa ilość gości, bo więcej osób mogło być w przyczepce i zasiądź przy stole, choć pod tym oknem mało komfortowo , (problem z wyjściem i powrotem na miejsce) ale jesteśmy w małym domku na kółkach , a nie w salonie i każdy to jakoś zrozumiał.

Ten układ przydaje się gdy mamy gości, ale trzeba wybrać chętnych co by chcieli siedzieć pod oknem :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a jednak ktoś lubi pod oknem :ok: , jak stół się oddali od okna to jest sporo miejsca i wygodnie się siedzi, tylko to wejście i wyjście jak w koło stół zastawiony łokciami :ok: i :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek przy poniższych rozkładach naprawdę nie znalazłem ani Knausa ani Hobby

 

Radi ja pisałem o takim rozkładzie:

deluxe495UL.gif

 

Jacek - co do siedzenia w kształcie U - wszystko zależy w ile osób będzie siedziało wokół stołu. W moim przypadku ja, żonka i trójka dzieci - ktoś będzie musiał tam usiąść. Przynajmniej podczas krótkich postojów, bo na kempingu można będzie postawić stół w namiocie.

Są też inna zalety takiego siedzenia. Można wyciągnąć nogi opierając plecy o oparcie i obejrzeć TV!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b, przeglądając oferty znalazłem to ogłoszenie. Jest łóżko piętrowe. Może taki układ Ci się spodoba...? Nie aż tak daleko od Ciebie :ok:

Z tym, że to ogłoszenie już jakiś czas "wisi" w sieci...

 

[ Dodano: Pią 18 Gru, 2009 12:12 ]

Szadok jak o 2 w nocy to spokojnie wręcz bilet narodowego banku polskiego upoważniający do kontynuowania jazdy ze zwiększonym DMC przyczepy :ok:

Z moim zezowatym szczęściem..??? Chyba bilet w jedną stronę: :ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b, przeglądając oferty znalazłem to ogłoszenie. Jest łóżko piętrowe. Może taki układ Ci się spodoba...? Nie aż tak daleko od Ciebie :ok:

Z tym, że to ogłoszenie już jakiś czas "wisi" w sieci...

 

ładna, choć dla mnie duża (490 - to pewnie wymiar wnętrza) ... i DMC ?

nie ma zdjęć od tyłu - trzeba tam bacznie patrzeć :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi koledzy z Ukrainy wynalezli fajne mozliwosci zabudowy, takie bardziej trojwymiarowe jakby..

http://caravanua.com/index.php?PHPSESSID=ark22b5u2etmbqm8q8uevtltr7&topic=53.0

warto zerknac.

 

Bede zmierzal w strone foto 16, ale z pewnymi modyfikacjami, co jeszcze nie wymyslono...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voice - jak Twoje poszukiwania ??

Panowie na razie stoję na niczym, po drugie sprzedałem autko i nie mam czym się poruszać, ale cały czas poszukiwania w toku. Bardziej się skupiłem jednak na Hobby niż na Tabbertach, wszystkie Tabberty zawilgocone , że hej w większość z UK a i układ nie do przyjęcia. Jak układ dobry to okazuje się, że bez kibelka. ( ale dzieci jeszcze w nocy wstawają sisi )

 

Sąsiad z okolicy zakupił hobby 500 z rocznika 2008 dzieciom i żonie się bardzo podoba, te wykończenia, oświetlenie wnętrza (prawie całe na diodach) itp.. I chyba jednak pozostanę wierny marce Hobby i jej nie zdradzę. Z tym , że 500 jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.