Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze Konrad B szuka!

A my 3-mamy kciuki!

 

zgadza się, szukam czegoś większego niż mam teraz ... to akurat będzie łatwe :ok:

z tym że mnie czas nie goni, bo nawet nie wiem czy w sezonie 2010 uda się pojechać

na dłuższe wakacje ...

ale zacząłem badać rynek :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Konrad B szuka!

 

Jeszcze ja, jeszcze ja! :ok:

Tylko powooooli :ok:

 

ale zacząłem badać rynek :ok:

 

Tak se badam już czas jakiś :ok:

 

Powiedz, w jaki segment wchodzisz? Chodzi o wielkość ofkoz. Ja już określiłem: od dołu klasy hobby 480 [/5osób minimum] od góry DMC 1200 :bukiet:

Rocznikowo początki lat 90... musi być wc kasetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, w jaki segment wchodzisz? Chodzi o wielkość ofkoz. Ja już określiłem: od dołu klasy hobby 480 [/5osób minimum] od góry DMC 1200 :ok:

Rocznikowo początki lat 90... musi być wc kasetowe.

 

napisałem w "moim" wątku o cenach,

w sumie to szukam jak najmniejszej, nalepsza była by eNka z kibelkiem i łóżkiem piętrowym

nie trzeba by się bać zgnilizny i innych cudów :ok:

ale tak się nie da ...

więc chyba coś ok 4m środek, całość nie dłuższa jak 6m, co by się dało tym manewrować

masa do 1100kg, bo tyle ma vitara, maxiu ma co prawda 1200kg, ale ...

dwa spania, a najlepiej opcja łóżka piętrowego dla dzieciaków (co by się nie gryzły :ok:)

wc, tu nie zależy mi na kasecie, a tym bardziej na prysznicu...

wnętrze w drewnopodobnym wykończeniu

lodówka i ogrzewanie gazowe, przydał by się przedsionek/daszek

reszta ma mniejsze znaczenie (marka, strona drzwi :ok:) itp

rocznik, dopasowany do możliwości finansowych, czyli do ok 15kzł

 

co do układu wnętrza, to chyba coś takiego

deluxe400KB.jpg

lub

deluxe400SF.gif

w sumie nie wiem który lepszy :bukiet:

chyba z takim łóżkiem na tyle

54660641_4_large.jpg

 

powyższe warynki spełnia np hobby 400SB może poza ceną :ok:

no ... to tyle, dziękuję za uwagę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, w jaki segment wchodzisz?

napisałem w "moim" wątku o cenach,

ups zadanie domowe do odrobienia :ok:
więc chyba coś ok 4m środek, całość nie dłuższa jak 6m, co by się dało tym manewrować

qrde nie strasz! Ja tam o metr więcej szukam a sam jestem do manewrów i planuję sobie dać radę w miejscach na "dziko". :ok:

Cóż. Najwyżej życie zweryfikuje plany :ok::bukiet:

dwa spania, a najlepiej opcja łóżka piętrowego dla dzieciaków (co by się nie gryzły :ok:)

słusznie, choć nawet łóżko piętrowe spokoju nie gwarantuje. Gryźć się nie będą, ale pająki spuszczać z góry i żaby do góry wrzucać to i owszem :ok:
co do układu wnętrza, to chyba coś takiego

deluxe400KB.jpg

Zastanawiałem się nad różnymi układami i moje przemyślenia są takie...

Układ powyższy fajny bo

* da się zrobić z tylnego spania łóżko piętrowe, niektóre modele nawet w standardzie mają tam łóżko składane. Jak się nie śpi, to składa się w imitację szafki.

Układ niefajny bo

* Duże miejsce do siedzenia jest daleko od drzwi.

Dla mnie to duży minus, bo:

przewiduje gotować w przyczepie (jednak :ok:

My mamy zwyczaj wspólnego celebrowania posiłków: wspólny stół, wszyscy przy jednym dużym, stabilnym stole. Więc raczej w przyczepie a nie w przedsionku.

No i jak sobie wyobrażę, że gotuję i zwołuję dzieciarnię do stołu i co chwilę ktoś mnie trąca przechodząc w te i we wte... to ukatrupiłbym patelnią bez ostrzeżenia :ok:

 

lub

deluxe400SF.gif

w sumie nie wiem który lepszy :ok:

Plusy:

Układ lepszy komunikacyjnie do jedzenia.

Minusy:

* do spania rozsuwasz siedzenie blokując wyjście z przyczepy z łóżka na przodzie.

* ciężko zrobić składane łóżko piętrowe

* żeby cokolwiek ugotować, tylne spanie musi być złożone do siedzenia

 

chyba z takim łóżkiem na tyle

Obrazek

Albo przerobić samemu... :) W sumie nie aż tak dużo roboty, a satysfakcja wielka :]:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zwyczaj wspólnego celebrowania posiłków: wspólny stół, wszyscy przy jednym dużym, stabilnym stole. Więc raczej w przyczepie a nie w przedsionku.

No i jak sobie wyobrażę, że gotuję i zwołuję dzieciarnię do stołu i co chwilę ktoś mnie trąca przechodząc w te i we wte... to ukatrupiłbym patelnią bez ostrzeżenia :ok:

 

no to taka

deluxe560KMFE.gif

:ok::ok:

 

każdy układ ma swoje plusy i minusy, a przy wyborze używki

i tak pewnie kluczowym będzie ogólny stan cycepki :bukiet:

 

układ ze stolikiem na wprost wejścia, jest o tyle fajny, że wnętrze wydaję się bardziej przestrzenne - przy tym drugim wchodzisz prosto na ścianę drzwi łazienki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to taka

deluxe560KMFE.gif

:ok::ok:

 

Nooooo taka czepka to natury przecudnej jest i marzeniem moim niedoścignionym :ok: Tylko DMC jakoś nie chce do 1200 zejść. Przynajmniej w przypadku HOBBY to DMC bliżej 1500... Wilk stoi u mnie w Chorzowie z takim układem - DMC 1300. Jak już się trafił GRUAU [stoi sobie tuż obok tego Wilka] gdzie nawet 1200DMC jest. I cena niska nawet - 10900 i wewnątrz mebelki piękne i niezniszczone i... zgnilizna gratis :ok::bukiet::ok:

Drugim super układem dla naszych potrzeb i zachcianek jest ten:

deluxe495UK.gif

ale na żywca nie spotkałem nigdzie w pobliżu a póki co przeglądam linki w okolicy

ostatnią taką kupił kolega Furman czym wyczerpał pewnie nakład krajowy :ok:

 

Całkiem możliwym byłby układ taki:

deluxe495UL.gif

z zamiarem przerobienia na układ powyżej.

Albo układ taki (najbardziej prawdopodobny, bo stosunkowo najwięcej przyczep z tym układem):

sa_490_TF_0.jpg

też z zamiarem przeróbki. Z przodu dokładamy łóżko piętrowe poprzecznie do osi podłużnej. Czyli na dole dwa u góry jeszcze jedno.

układ ze stolikiem na wprost wejścia, jest o tyle fajny, że wnętrze wydaję się bardziej przestrzenne - przy tym drugim wchodzisz prosto na ścianę drzwi łazienki :ok:

Racja. Jeszcze całkiem fajnym (przestrzennie) rozwiązaniem [iMHO oczywiście] jest kuchnia na tylnej ścianie, dalej w kąciku z tyłu toaleta, potem na środku podkówka i na przodzie łóżko. Coś takiego jak TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwym byłby układ taki:

deluxe495UL.gif

z zamiarem przerobienia na układ powyżej.

W takim układzie (bez szafki między łóżkami ino ze stolikiem) widziałem oprócz Knausa - Burnstery. Waga też się zgadza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok a może zastanów się nad takim rozwiązaniem :bukiet: :

Ja szukając wymarzonego układu poddałem się i postanowiłem nie zawracać sobie głowy DMC a skupiłem się na jak najmniejszej MW. Przy rozkładzie jaki mam Knaus czy Hobby mają MW 1200 kg przy DMC 1500 kg zaś moja Chateau waży "tylko" 1025 kg.

Mój holownik ma DMC 1300 kg więc może kiedyś dostosuję holownik do przyczepy a na razie jeżdżę i się cieszę.

 

[ Dodano: Czw 17 Gru, 2009 20:43 ]

A to fotka z pierwszej przejażdżki z moim nowym nabytkiem :ok:

post-112354-imported-fed941e1-b394-4caa-9d62-3c3a2494ff24_thumb.jpg

post-112354-imported-9695da36-cd3f-4385-b330-bb4e967ae69c_thumb.jpg

post-112354-imported-6a18d0b5-1569-4ec8-8609-2b0fd1ff1ed6_thumb.jpg

post-112354-imported-5a3ef9e4-ff34-4dad-a668-76a619f04467_thumb.jpg

post-112354-imported-2d86a17e-01ab-42cc-a966-53c203e35d02_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi - fajny sprzęcik.

Co do mas - troche się pomyliłeś. Knaus 450 Sudwind ma 1100kg DMC w moim modelu (gdzieś do 1993-5 roku), a troszkę nowszy (po już niektóre 1995 i nowsze) mają DMC 1200 kg.

Wersje Azur są około 100 kg cięższa.

Hobby są minimum 100-200 k cięższe. Jeszcze Hobby 420 (z szarym paskiem) mieścił się w 1100 kg. Być może 430. Niebieskie "paski" w 430 w górę mają DMC minimum 1200 kg i w górę.

 

Podoba mi się ten wynalazek z wysuwaną szufladą. Ciekawe, czy się nie roszczelnia po kilku(nastu) latach... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.