Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

będe mało popularny ale moim zdaniem obserwując serwisy sprzedaży ( allegro , gratka ) należy zwrócić uwagę na przyczepy uszkodzone lakierniczo ( obcierka , pęknięty zderzak , kufer )

 

Witold, naprawdę chciałbym być takim optymistą jak ty ! Byłoby mi lżej.

Zobacz na fotkach jaki efekt daje delikatna, wręcz niezauważalna obcierka.

 

Pierwsze foto to kadr miejsca gdzie przyczepa była lekko draśnięta. Drugie zdjęcie to najprawdopodbniej efekt rozszczelnienia które powstało po obcierce.

Strach pomyśleć w jakim stanie jest podłoga pod tym narożnikiem.

post-104459-imported-b81fabbb-f312-4ed4-a023-143a01541dc9_thumb.jpg

post-104459-imported-a11e716c-37e8-4f1e-8963-419091f941fa_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do jacekwwa,

Trudno się z Tobą nie zgodzić w tym wypadku.Ale zobacz przykład którego wyszukanie zajeło mi 5 minut - przyczepa zdaje się świerzo sprowadzona :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1387749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację ma każdy, można coś trafić w kraju, ale na pewno większy wybór jest na zachodzie. U nas często się zdarza, że z przyczepą czy samochodem bez względu na cenę jest coś nie tak. Masz 10tyś wilgoć oglądasz za 20tyś nowsza ale walona oglądasz za 30tyś jeszcze nowsza ale wilgoć i walona.

Zdarza się że coś się trafi, ja jestem tego przykładem po poszukiwaniach 2 tygodniowych w necie przejechaniu 200km, dołożeniu do 12tyś jeszcze 5tyś kupiłem to co chciałem 50km od domu w bardzo dobrym stanie. Obserwując wypowiedzi na forum stwierdzam że jestem w czepku urodzony.

 

Z autami już nie było tak miło bo już dwukrotnie jechałem do Niemiec pod holenderską granicę. Wiedziałem co kupuję i co muszę zrobić.

 

Myślę że wszystkich irytuje wciskanie przez naszych handlarzy kitu, że wszystko jest ok.

 

Jednak jest to spowodowane, że dużo ludzi się nie zna więc i tak kupią a my się irytujemy bo wiemy co jest nie tak.

Byłem w Gnieźnie po samochód, stał pięknie wypicowany Mondeo jednak niestety silnik kopcił jak lokomotywa i maska się zaciela nie można było otworzyć. Ja podziękowałem za chwilę przyszła rodzinka jaki piękny i wyjechali. Więc poco ma handlarz opuszczać nie ten to inny kupi.

 

Pijmy :-] i cieszmy się z tego co mamy i że nie daliśmy się kiwnąć przez niektórych handlarzy, nie ujmując tym z prawdziwego zdarzenia :czerwona:. Między innymi dlatego Łódź się dzisiaj bawi na spotkanku :):):-]:):-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jacekwwa,

Trudno się z Tobą nie zgodzić w tym wypadku.Ale zobacz przykład którego wyszukanie zajeło mi 5 minut - przyczepa zdaje się świerzo sprowadzona :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1387749

 

 

Widzisz jaka piękna na fotkach ...a ...uszkodzona !!!

 

Cena (brutto):

14 900 PLN / 3 589 EUR

 

Ubezpieczenie OC AC:

Oblicz i porównaj składki 12 towarzystw w naszym kalkulatorze OC AC

 

Typ:

Przyczepa campingowa

 

Informacje:

Rok produkcji: 1998, Pojazd uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jacekwwa,

Trudno się z Tobą nie zgodzić w tym wypadku.Ale zobacz przykład którego wyszukanie zajeło mi 5 minut - przyczepa zdaje się świerzo sprowadzona :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1387749

 

Witold??? jaja sobie robisz?

obejrzałeś dokładnie zdjęcia tej przyczepy? przecież to jest dokładnie przykład, który obrazuje to co staramy ci się uświadomić - w Polsce handlarze sprzedają złom.

BTW

ja na wyszukiwanie allegro i otomoto dziennie poświęcam troche więcej czasu niż 5 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa,

Nie robię sobie żadnych jaj tylko podaję pierwszy z brzegu przykład przyczepy delikatnie uszkodzonej : do wymiany szyba boczna, obudowa kufra do klejenia - jeżeli według Ciebie jest to złom to brak mi argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa,

Nie robię sobie żadnych jaj tylko podaję pierwszy z brzegu przykład przyczepy delikatnie uszkodzonej : do wymiany szyba boczna, obudowa kufra do klejenia - jeżeli według Ciebie jest to złom to brak mi argumentów.

 

Witold sorry, ale albo nie przeczytałeś o czym piszemy w tym wątku, albo nie do końca rozumiesz o co nam chodzi.

 

Spróbuję to określić jednym zdaniem:

 

Dlaczego mamy się godzić na kupno przyczepy po przejściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa,

Nikt nikomu nie każe godzić się na zakup przyczepy po przejściach.Zresztą czy każdy uderzy się w pierś i powie że nigdy nie przywadził swoją przyczepą na ciasnym kempingu podczas manewrowania bądź w innych okolicznościach ? Ja wolę wiedzieć co jest do naprawy w przyczepie, dlatego można kupić od handlarza przyczepę delikatnie uszkodzoną ze świadomością co jest do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wiedzieć co jest do naprawy w przyczepie, dlatego można kupić od handlarza przyczepę delikatnie uszkodzoną ze świadomością co jest do naprawy.

 

ok. Witold, a ja chce kupić przyczepę, która nie była uszkodzona. i tyle. Przeczytaj moj pierwszy wpis w tym wątku - niewykluczone, że moje założenie jest nierealne. Żeby się o tym dowiedzieć - założyłem ten temat.

Po wypowiedziach wielu osób mam jednak nadzieję, że uda się zrealizować marzenie :czerwona:

 

Witold, chciałbym abyś nie odebrał naszej wymiany zdań jako atak na Ciebie czy Twój punkt widzenia. Po prostu moje wyobrażenie o pełnowartościowym sprzęcie jest inne niż Twoje. Każdy ma pełne prawo do wyrażania swojej opinii. Twoje wypowiedzi są dla mnie również cenne, chociażby ze względu na poznanie oczekiwań innych osób

Ja osobiście, nie lubię żyć w świadomosći, że sprzęt którym dysponuje jest po przejściach. To samo tyczy się samochodu...może dlatego na zakup używanego poświęcam zawsze min. parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk,

Skoro zaczołem to skończę.Przepraszam że czujesz się urażony -nie miałem takich intencji Tylko proszę nie pisz że chowam kitę pod siebie.

Pozdrawiam i Dobranoc.

 

Ok, przeprosiny przyjęte. Dla mnie przyznanie się do błędu nigdy nie jest chowaniem kity pod ogon, a jedynie dodatkowym powodem szacunku dla tej osoby.

Rzeczywiście - poczułem się urażony i czekałem na takiego Twojego posta. Uważam sprawę za załatwioną :czerwona:

 

Co do wypowiedzi kolegów - zgadzam się w 100%.

 

Co do samochodu - wolałem kupić autko lekko uszkodzone z oryginalnym przebiegiem (nawet dużym), ale w oryginalnym lakierze. Co innego jest jednak naprawa auta, a co innego naprawa przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witold49, nie wiem, czy podany przez Ciebie przykład jest najlepszy w kategorii drobne obcierki. Przyczepa uderzyła przednim lewym narożnikiem. Mocno uderzyła, skoro pękło boczne okno, może nawet wyskoczyło ze ściany, tego nie widać bo wszystko zaklejono folią. Rozszczelnił się z pewnością narożnik i połowa dachu. Przyczepa nie stoi w garażu, zatem woda spokojnie leje się do środka. Naprawa uszkodzeń związanych z wypadkiem + naprawa zalanych ścian po wypadku w autoryzowanym serwisie będzie kosztowna. Czyli finalnie otrzymamy przyczepę jak nową ale po wypadku i zapłacimy więcej niż gdybyśmy kupili nieuderzoną nawet za wygórowaną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.