Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od piątku obejrzałem 4 przyczepy 2 firmy Tabberta Comtesse, Baronesse jedną Hobby Prestige 720 oraz jednego Knausa Eurostar. Jednak z przykrością muszę podzielić głosy poprzedników. :piwko: Przy każdej zawsze coś nie tak. Żadna z obejrzanych nie wzbudziła we mnie entuzjazmu. Szukam dalej. Poszukiwania jednak nabrały większego rozmiaru, nie skupiam sie tylko na tabbercie.

 

Ja tez się juz z tym spotkałem ... że przy każdej coś ...ale niestety pułap gotówki jaki na to przeznaczyłem , jest jaki jest i szukam poprostu najlmniej uszkodzonej :] , choć trafiały się bardzo ładne , ale nie w moim guście mebelki itp. rzeczy...więc odpadały .

Musisz sie uzbroic w cierpliwosć( sam sobie to cały czas powtarzam , ale różnie to bywa) heheehe.

Życzę Ci powodzonka , jak wszystkim zreszta z nas którzy poszukuja tej jedynej...przyczepy

Ps. Jutro jade oglądac kilka przyczep i zobaczymy co z tego wyniknie...

Od dokładnego sprawdzania juz mnie opuszki palców bolą... :]:]:]

Co do poszukiwań w innych krajach to też juz tą nad tym myslałem , ale póki nie ma śniegu u nas to sobie tu posmigam ...z konieczności pojade na południe...Europy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kto tu pytał o Caravan-Mika? Oni nie są z Katowic, tylko siedzibę mają w Chorzowie. Ja mam od nich czepkę. Kiedy pojechałem pooglądać, to owszem, pokazał parę, trochę pogadaliśmy, ale żadnych szczegółów. Wśród kilku przyczepek spodobała nam się jedna. Całej historii opowiadał nie będę, bo długa, ale w efekcie zdecydowałem się na konkretną, to też pojechałem ponownie pooglądać. Miałem wtedy marne pojęcie o przyczepkach, ale parę punktów sobie zapisałem z tego forum i pojechałem uzbrojony. No i zacząłem sobie oglądać - "Czy mógłby Pan podłączyć przyczepkę?" - "Oczywiście, to podstawa". Potem sobie rozmawiamy, a ja oglądam. Zajrzałem w miejsce, gdzie mógłbym się spodziewać niedociągnięć - gościu nic, Inne miejsce pominąłem, gostek mi zwraca uwagę: "Jeszcze w tym miejscu mogłoby coś tam nie grać..." i pokazuje. Wchodzimy do środka i pokazuje - tu okna, tu roletki, zasuwają się, odsuwają, o..... odpadła!!! "Moment, proszę poczekać", pooglądał, poszedł po śrubokręt i nową śrubkę, przykręcił - "Już jest OK". W sumie o czym sam wiedział i potrafił powiedzieć - pokazał wszystko. Potem jeszcze zorientowałem się, że były tematy o których nie miał pojęcia i dochodziłem do pewnych rzeczy sam, bądź czytając to forum, ale kitu nie wciskał. Przynajmniej przy mojej przyczepce - 3 lata temu. Więc jeśli pytasz o tego konkretnego gostka - polecam bez żadnych uwag. Po 3 latach firma się rozwinęła, teraz mają sklep, trochę więcej przyczep, mają też nówki (kiedyś mieli tylko używane). Raczej duży plus. Poza tym, o ile wiem biorą też przyczepki na przezimowanie, ale tego akurat nie polecam - stoją "pod chmurką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno kupić przyczepę kilkuletnią lub kilkunastoletnią , w idealnym stanie , to są tylko nasze marzenia . jeżeli było coś naprawiane i zostało solidnie naprawione , nie należy eliminować takiej przyczepy. W mojej przyczepie było wymienione okno boczne ( zapewne nie tylko ) . Kupowałem przyczepę ze świadomością że jest ona używana i na pewno ma historię . Trzeba starać się wyliminować w trakcie zakupu te przyczepy które rzeczywiście są mocno zaniedbane ..... Jeżeli jest solidnie naprawiona a nam odpowiada , to czemu nie kupić.

Przecież podobnie jest z zakupem sprowadzonego samochodu , czy Niemiec ,Holender itd. sprzedaje idealny sprzęt za bezcen - a taki chcielibyśmy kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podobnie jest z zakupem sprowadzonego samochodu , czy Niemiec ,Holender itd. sprzedaje idealny sprzęt za bezcen - a taki chcielibyśmy kupić.

Zibi - za bezcen - na pewno nie, ale za rozsądne pieniądze można kupić fajną budkę lub auto. Ale mamy prawo oczekiwać, że kupimy uczciwą przyczepkę za uczciwe pieniądze. Właśnie dlatego pojechałem tam. Tutaj na miejscu takiej nie kupiłbym, bo by się nie opłacało handlarzowi. Mnie się opłacało, bo pojechałem dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , nie powinienem używać słowa bezcen , a raczej tanio. I masz rację Gfizyk , można kupić dobrą przyczepę za granicą ale i w Polsce też , z tym że na pewno nie będą to okazje cenowe , a okazji szuka wielu kupujących.

Chodziło mi o to żeby nie eliminować przyczep o których wiemy że były solidnie i fachowo naprawione . Przyczepa nie jest zbyt skomplikowaną konstrukcją , można ją fachowo naprawić :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawą samochodu jest o tyle prosta sprawa że blacha jest eleastyczna. Po lekkiej stłuczce wystarczy wymienić elementy plastikowe i szklane, blachę wyklepać i nie ma problemu. Natomiast konstrukcja przyczepy jest drewniana i uderzenie np. przodem skutkuje pękaniem elementów w najmniej oczekiwanych miejscach, np. z tyłu. Oczywiście wszystko da się naprawić tylko jakim kosztem i nakładem pracy. Czy handlarzowi opłaca się poświecić kilkadziesiąt godzin na solidną naprawę ? Raczej nie. Poza tym uszkodzony domek najcześciej stoi bez opieki dłuższy czas. Do środka leje się woda. Potem wszystko gnije. No i trzeba rozsypywać kawę żeby klient się nie zorientował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję oczywiście zakupu ładnej przyczepy , jednak na te wszystkie ochy i echy chciałem wylać łyżkę dziegciu.Otóż z opisu na stronie marktplats wynika że przyczepa była wystawiona za 3700,00 euro.zakładając że została kupiona za 3600,00 euro to w przeliczeniu na złotówki stanowi kwotę ok. 15200,00zł.Do tego należy dodać koszt dojazdu i powrotu - ok 3000km - minimum 1200 zł nie licząc km i czasu spędzonego na oglądanie i dojazd na terenie holandii, nie biorę już pod uwagę kosztu noclegów, ubezpieczenia itp.W każdym bądź razie jak by nie liczył to cała wyprawa zamknęła się kwotą min. 17000,00 zł.Nie chcę nikomu liczyć drobnych tych większych i mniejszych bo nie to jest celem mojego wywodu - uważam że kolega kupił poprostu najdroższą przyczepę w takim wlaśnie modelu , a dodatkowo zarwał kilka nocy ,miał trochę stresu itd.Kilku forumowiczów wylało wiadro pomyj na polskich handlarzy - moim zdaniem nie należy wkładać wszystkich do jednego worka , sztuka zakupu przyczepy w naszym kraju jest procesem mozolnym i długotrwałym - ale mamy na to 6 miesiąęcy.Poniżej przykłady z allegro

http://www.allegro.pl/item784109544_knaus_azur_z1993_r_4_5_osobowa_zimowa_przecen http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1261378a.html

http://www.allegro.pl/item773244191_ideeeeealnaaaa_knaus_eifelland_1994.html http://www.allegro.pl/item775413364_przyczepa_kempingowa_tabbert_comtesse_2001.html http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6893452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witold49, nie wiem czy przeczytałeś wszystkie posty w tym wątku. Kolega wyprawił się po przyczepę do NL nie dla istotnych oszczędności tylko w celu kupienia przyczepy zadbanej - czyli nieuderzonej i niewyeksploatowanej do bólu. Tak chciał i tak kupił. Osiągnięcie najniższej ceny w roczniku nie było celem tej wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyprawił się po przyczepę do NL nie dla istotnych oszczędności tylko w celu kupienia przyczepy zadbanej - czyli nieuderzonej i niewyeksploatowanej do bólu. Tak chciał i tak kupił. Osiągnięcie najniższej ceny w roczniku nie było celem tej wyprawy.

 

Z pewnością tak było , nie neguję tego -chciałem tylko wykazać że przy odrobinie wytrwłości w kraju też można kupić fajną przyczepę bez oglądania się na holandię i niemcy.Ze swojego ogródka dodam że rok temu chciłem kupić peugeota 307 wystawionego na marktplatsu , po ustalenich telefonicznych z holendrem przejechałem 3000 km i wróciłem niepyszny z niczym - nie wierzmy bezgranicznie w ich opisy na aukcjach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.