Skocz do zawartości

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022


eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa śliczna. Dla mnie jest jeden minus. Mam złe doświadczenie ze  ścieleniem łóżka, które jest w poprzek. Jak sobie przypomnę jak na leżąco wsuwałam prześcieradło od strony ściany pod oknem to, brrrrrr. Potem wpadłam na pomysł i dostawałam się przez otwarte okno. To już było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Larysa napisał:

Przyczepa śliczna. Dla mnie jest jeden minus. Mam złe doświadczenie ze  ścieleniem łóżka, które jest w poprzek. Jak sobie przypomnę jak na leżąco wsuwałam prześcieradło od strony ściany pod oknem to, brrrrrr. Potem wpadłam na pomysł i dostawałam się przez otwarte okno. To już było lepiej.

W Knausie jest dzielony materac, to znaczy składa się on z dwóch materacy, to mocno ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

W Knausie jest dzielony materac, to znaczy składa się on z dwóch materacy, to mocno ułatwia.

W mojej Adrii też jest dzielony. Jak go pierwszy raz zobaczyłem, to pomyślałem, że to będzie problem, ale szybko się okazało, że wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 13:16, Eastnomad napisał:

Jak dobrze pójdzie to w sobotę będziemy już w domu.

Czyli powinniście być już spakowani i pewnie jutro ruszacie?

W Knausie jest aktualizacja cennika na 2023 (poza cenami chyba nic się w tym modelu nie zmieniło)
- Sudwind 60Y 500 QDK w podstawie 29 099 €
- Sudwind 60Y 580 QS w podstawie 30 999  €
wydaje mi się że różnica między modelami urosła. 580 nie trzeba wzbogacać o pakiet gazowy (330 euro)

U mojego dilera widzę że jak w styczniu za 580QS w podstawie wołał 26 800 €, tak teraz na przyczepę z modelu 2023 z odbiorem po 15 października chce 29 420 €. Cena 10% do góry. 

Z innych ciekawostek AZUR (w ogłoszeniach u dilerów jeszcze nie występuje)
- najtańszy model 460 EU katalogowo 39 490 € , natomiast najdroższy 540 UE 43 990 €.

Tanio to już było - wariactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomii napisał:

Czyli powinniście być już spakowani i pewnie jutro ruszacie?

W Knausie jest aktualizacja cennika na 2023 (poza cenami chyba nic się w tym modelu nie zmieniło)
- Sudwind 60Y 500 QDK w podstawie 29 099 €
- Sudwind 60Y 580 QS w podstawie 30 999  €
wydaje mi się że różnica między modelami urosła. 580 nie trzeba wzbogacać o pakiet gazowy (330 euro)

U mojego dilera widzę że jak w styczniu za 580QS w podstawie wołał 26 800 €, tak teraz na przyczepę z modelu 2023 z odbiorem po 15 października chce 29 420 €. Cena 10% do góry. 

Z innych ciekawostek AZUR (w ogłoszeniach u dilerów jeszcze nie występuje)
- najtańszy model 460 EU katalogowo 39 490 € , natomiast najdroższy 540 UE 43 990 €.

Tanio to już było - wariactwo. 

Faktycznie tanio już było. Gdzie sprawdzasz te ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Tomii said:

Czyli powinniście być już spakowani i pewnie jutro ruszacie?

Listy wszystkiego co mam zrobić przed i co zabrać już mam. Po 16 zaczynam wszystko pakować a ruszamy około 21-22, żeby na miejscu być jutro mniej więcej na otwarcie czyli 8-9 rano.

55 minutes ago, Tomii said:

W Knausie jest aktualizacja cennika na 2023 (poza cenami chyba nic się w tym modelu nie zmieniło)
- Sudwind 60Y 500 QDK w podstawie 29 099 €
- Sudwind 60Y 580 QS w podstawie 30 999  €
wydaje mi się że różnica między modelami urosła. 580 nie trzeba wzbogacać o pakiet gazowy (330 euro)

Tak wiem. Też widziałem. Cieszę się, że udało mi się kupić jeszcze MY2022 bo z tym wyposażeniem co wziąłem cena i tak była sporo korzystniejsza niż ta za bazową wersję :]

55 minutes ago, Tomii said:

Z innych ciekawostek AZUR (w ogłoszeniach u dilerów jeszcze nie występuje)
- najtańszy model 460 EU katalogowo 39 490 € , natomiast najdroższy 540 UE 43 990 €.

Grubo. Inna sprawa, że tak jak rozmawialiśmy z @jacek00 nam ta stylistyka nie pasuje a poziom skomplikowania sprawia, że ewentualne naprawy mogą być bardzo problematyczne i kosztowne bo nie da się ich wykonać samemu jak to możliwe jest w Sudwind czy Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gizbern napisał:

Faktycznie tanio już było. Gdzie sprawdzasz te ceny?

Ceny katalogowe w konfiguratorze na niemieckiej stronie. A swojego dilera na mobilach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Gizbern said:

Faktycznie tanio już było. Gdzie sprawdzasz te ceny?

Jak wejdziesz na konfigurator niemiecki knausa to będziesz widział ceny bazowe modeli i tez ile by to kosztowało po dodaniu dodatków.

Cena u dealera to już inna sprawa bo oni najprawdopodobniej dadzą Ci i tak lepszą cenę niż wynika z konfiguratora;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eastnomad napisał:

Grubo. Inna sprawa, że tak jak rozmawialiśmy z @jacek00 nam ta stylistyka nie pasuje a poziom skomplikowania sprawia, że ewentualne naprawy mogą być bardzo problematyczne i kosztowne bo nie da się ich wykonać samemu jak to możliwe jest w Sudwind czy Sport.

Azur nie ma układu dla rodziny z dzieckiem. To przyczepa skierowana do pary podróżujących emerytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał:

Azur nie ma układu dla rodziny z dzieckiem. To przyczepa skierowana do pary podróżujących emerytów.

Mi z tymi emerytami kłóci się design wnętrza. Bo design wg mnie zrobiony raczej pod młodsze osoby niż starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Tomii said:

A swojego dilera na mobilach. 

Mnie się wydaje, że jak się odpyta mailowo o model i poda konfigurację to nawet jest szansa na lepszą cenę niż na ich mobile. Jak patrzyłem np. na modele jakie miał wystawiony mój dealer na swojej stronie to Sport 500 i chyba nawet nie takim układzie jak preferowałem, bez moich dodatków był praktycznie w cenie mojego Sudwinda. Chyba, że płacisz ekstra za to, że możesz odebrać od ręki;)

1 minute ago, jacek00 said:

Mi z tymi emerytami kłóci się design wnętrza. Bo design wg mnie zrobiony raczej pod młodsze osoby niż starsze.

Dokładnie raczej pod młodych ale i bez dzieci. Za nowocześnie jak dla emerytów jak dla mnie (chyba, że takich podążających bardzo za nowymi trendami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eastnomad napisał:

Mnie się wydaje, że jak się odpyta mailowo o model i poda konfigurację to nawet jest szansa na lepszą cenę niż na ich mobile. Jak patrzyłem np. na modele jakie miał wystawiony mój dealer na swojej stronie to Sport 500 i chyba nawet nie takim układzie jak preferowałem, bez moich dodatków był praktycznie w cenie mojego Sudwinda. Chyba, że płacisz ekstra za to, że możesz odebrać od ręki;)

Mój działa chyba tak że na mobilach ma mega tanio wystawioną cenę podstawowego golasa (z odbiorem praktycznie pod samą fabryką więc nawet kosztów transportu za bardzo nie ma) i tym ściąga klientów. 
Jak przysłał mi ofertę na moje zamówienie to wyszło że wziął cenę z mobile taniej podstawy + cenę dodatków po katalogu + klimę w cenie targowej. No i dalej nie było już żadnych negocjacji. Nawet 120 euro z oferty nie szło urwać :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eastnomad napisał:

Dokładnie raczej pod młodych ale i bez dzieci.

Tylko, że z tym się kłócą modele z osobnymi łóżkami :D No chyba że to układ dla 2+2, gdzie dzieciaki śpią na osobnych łóżkach a rodzice codziennie rozkładają sobie podkowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, jacek00 said:

Tylko, że z tym się kłócą modele z osobnymi łóżkami :D

Teraz takie czasy, że może młodzi nie chcą już spać w jednym łóżku. Tylko mieć prywatność i kołdrę na własność :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.