Skocz do zawartości

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Eastnomad napisał:

Ja mam wrażenie, że na tej linii produkcyjnej to trochę jak w domu, że czasem instalujesz coś co akurat masz pod ręką. Drugi pomysł to może nocna zmiana ma inne standardy i te wszystkie dziwne rzecz jak czarne klameczki czy nawet ten kran od sporta, który pierwotnie Tobie zainstalowali to po prostu tak wyszło. Z drugiej strony dobrze, że wstawili cokolwiek zbliżonego a nie zostawili pustych miejsc.

1 na 100 klientów zwróci uwagę że jest inny kran niż w katalogu. 100 na 100 klientów natomiast zauważy brak kranu wogóle...Klient ciśnie na termin to dajemy co mamy... tak to wygląda od kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Tomii napisał:

No dobra ale jak? Wyłączasz aku przy każdym wyjściu z przyczepy lub jak idziesz spać? Ja nie wiem czy u mnie jest to przemyślane, czy zupełny przypadek ale na zasilaniu z akumulatora nie świecą się lampki dzieci.

To ciekawe. U mnie na aku nie działa tylko oświetlenie przedsionka. Cała reszta, włącznie z lampkami dzieci działa. 

Godzinę temu, Tomii napisał:

Marcin widzę że u Ciebie są trytki i masz podwieszone linki hamulcowe :hehe:.

O właśnie mi przypomniałeś że kupiłem te uchwyty i całkiem zapomniałem aby je zamontować :D

Godzinę temu, Tomii napisał:

Wracając do tematu szafki z lustrem w łazience - ja mam te klameczki czarne i zupełnie do niczego w tej łazience nie pasują. 

Ty masz jakąś specjalną wersję. Inny kran, inny przycisk w lustrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, jacek00 said:

Ty masz jakąś specjalną wersję. Inny kran, inny przycisk w lustrze ;) 

To się nazywa "Limited edition". W zasadzie @Tomii ma wersję unikatową, bo drugiej takiej na rynku nie znajdzie się co tylko sprawia, że jest warta jeszcze więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eastnomad napisał:

 

photo_2022-08-08_09-57-05.thumb.jpg.a4775ef9a07875aa005c1b5d9955b091.jpgphoto_2022-08-08_09-57-15.thumb.jpg.95a6f40734b67353a3dd675676df121c.jpg

 

 

Wy tu o lampach i duperelach :-], a mnie aż oczy bolą, widząc te gołe przewody przy kołach.

Poskąpiłeś peszla Marcinie, a to moim zdaniem czułe miejsce. Piach, kamienie i te sprawy.

Teraz to już tzw. musztarda po obiedzie, ale można jeszcze spiralną osłoną to zabezpieczyć i wtedy trytytkami łapać.

Przepraszam za czepialstwo :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Tomii
 

Może to folia zabezpieczająca? 

Tobie jak coś nie odpadnie, to folia jakaś ?. Mówię czarne, to czarne i nikt mi nie będzie wmawiał że foliowane jakieś :]. No chciałbym żeby to folia była, ale się niestety nie odkleja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał:

Poskąpiłeś peszla Marcinie, a to moim zdaniem czułe miejsce. Piach, kamienie i te sprawy.

Tam są chyba magnesy i pętle i nie idzie nasunąć peszla do samego końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomii napisał:

Tam są chyba magnesy i pętle i nie idzie nasunąć peszla do samego końca. 

Jeśli tak jest to jedynym rozwiązaniem są wspomniane spiralki. Na pewno pomogą ochronić przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Marcin T said:

Poskąpiłeś peszla Marcinie, a to moim zdaniem czułe miejsce. Piach, kamienie i te sprawy.

Peszel naciągnąłem maksymalnie daleko jak się dało, nawet mi go trochę zostało i na ten wiszący kabel też by starczyło gdyby była możliwość jego założenia.

8 hours ago, Marcin T said:

Przepraszam za czepialstwo

Po to jest forum, żeby dzielić się spostrzeżeniami. Ja nie boję się krytyki a jeśli pojawiają się konstruktywne sugestie to warto się nad nimi zastanowić. 

7 hours ago, Tomii said:

Tam są chyba magnesy i pętle i nie idzie nasunąć peszla do samego końca. 

Dokładnie magnesy uniemożliwiają montaż tego fabrycznego peszla.

6 hours ago, Marcin T said:

eśli tak jest to jedynym rozwiązaniem są wspomniane spiralki.

Gdzieś miałem chyba jeszcze taki kawałek grubszego peszla rozcinanego wzdłuż. Taki dałoby radę tam założyć i jeśli faktycznie ma to pomóc to tak zrobię :) 

5 hours ago, jacek00 said:

To chyba jest filtr przeciwzakłóceniowy na pętli z kabla.

Nazwałeś to prawilnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, filipert said:

A mover jest za osią, czy przed?

Za osią. Inaczej się nie dało ze względu na łączenie, które jest przed osią na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze nastąpił montaż klimatyzacji. Zdecydowałem się za sugestią @jacek00 na Webasto Cool Top Trail24. Jeszcze raz dziękuję Ci Jacku za pomoc w tym temacie :) . Poniżej zdjęcia jak ostatecznie zostało to u mnie zamontowane.

photo_2022-08-09_21-17-20.thumb.jpg.ceac09558315a88fe94bad67c3166a1f.jpgphoto_2022-08-09_21-17-40.thumb.jpg.97b9e7040466341967f79778178ea72d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dodam jeszcze, że odbierałem dzisiaj twardy dowód rejestracyjny i podobnie jak w miękkim MMC mam określone na 1800kg a DMC na 1600kg. Według mnie jest to prawidłowe i tak właśnie powinno być to zapisywane (a nie, że obie te wartości są identyczne jeśli DMC < od tego co umożliwia oś), choć oczywiście też nie ma to większego znaczenia bo i tak istotniejsze jest pole F.2 (DMC) bo to ono ogranicza paramerty przyczepy.

photo_2022-08-10_09-57-46.thumb.jpg.a88638a512145191809d16f2bc23d8b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eastnomad napisał:

Dzisiaj jeszcze nastąpił montaż klimatyzacji. Zdecydowałem się za sugestią @jacek00 na Webasto Cool Top Trail24

Nieźle ją doposażyłeś, jak z ładownością?

Daj parametry tej klimy, wygląda zgrabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eastnomad napisał:

Dzisiaj jeszcze nastąpił montaż klimatyzacji. Zdecydowałem się za sugestią @jacek00 na Webasto Cool Top Trail24. Jeszcze raz dziękuję Ci Jacku za pomoc w tym temacie :) . Poniżej zdjęcia jak ostatecznie zostało to u mnie zamontowane.

photo_2022-08-09_21-17-20.thumb.jpg.ceac09558315a88fe94bad67c3166a1f.jpgphoto_2022-08-09_21-17-40.thumb.jpg.97b9e7040466341967f79778178ea72d.jpg

Ładnie zamontowali. Faktycznie duża ta jednostka. Widać to dokłdnie w środku, gdzie dyfuzor jest dość daleko od tylnego okienka, a na dachu między okienkiem a jednostką jest z 20 cm odstępu.

Z ciekawości to kable jak poprowadzili? Tą szparą, która jest zamaskowana czy jakoś inaczej kombinowali? 

17 minut temu, filipert napisał:

Nieźle ją doposażyłeś, jak z ładownością?

Ładowność identyczna jak u mnie. Czyli na klimę, markizę, mover i aku pojdzie 100 kg. Zostaje 200 kg ładowności co wg mnie jest wystarczające. 

Cytat

Daj parametry tej klimy, wygląda zgrabnie.

Pozwolę sobie odpisać, z racji tego, że mocno rozkminiałem temat tej klimy przy wyborze jednostki do poprzedniej przyczepy.

Tu masz wszystkie parametry: https://www.webasto-comfort.com/fileadmin/webasto__media/webasto-comfort.com/PL_PL/Datasheets/karta_produktu_Webasto_rv_CoolTopTrail_20_24_28_34_35.pdf

Niestety Webasto bardzo skąpo podaje parametry jak pobór prądu (to nie to samo co wydajność chłodnicza) czy generowany hałas. Ale ta klima przede wszystkim cenowo wygrywa z Dometicem. Freshjet 2200 kosztuje już ponad 10k, webasto można kupić za 6,5k... Użytkowo jest nawet lepsza, bo może ogrzewać w teorii nawet od -5. Dometic od +4. Minusem jest większa jednostka zewnętrzna, która bardziej zachodzi do tyłu. Dometic jest bardziej kompaktowy. Natomiast zaletą Dometica 2200 jest niski pobór prądu (nie wiem ile bierze Webasto), bo maks to 950W. Więć bez problemu uruchomimy ją na polach gdzie zabezpieczenie to tylko 6A. Webasto owszem pisze, że prąd znamionowy w trybie tryb chłodzenia to niby 4.2A - czyli moc to 966W - ciut więcej niż Dometic. Natomiast funkcja grzania to wg Webasto tylko 3.8A czyli 874W, a Dometic widocznie ma mocniejszą grzałkę, bo moc to 1200W czyli 5,2A.

https://ogrzewania.pl/Webasto-Cool-Top-Trail-24-klimatyzacja-kamperowa

O widzę, że cena już też wzrosła... @Eastnomad Ty miałeś jeszcze poprzednią cenę prawda? Jak wrażenia z użytkowania? Mocno hałasuje? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.