Skocz do zawartości

kompaktowa półintegra


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zulos napisał:

Taki układ jest w np. Knausie o oznaczeniu MF

oglądałem na żywo  w Knausie i Weinsbergu .

Dla mnie to jeden z fajniejszych  układów w kamperach o długości w przedziale 6,5 - 7 m i w zasadzie byłbym kupił tylko brak garażu mnie powstrzymywał i to że w Knausach i Weinsbergach wypadły dwulitrowe silniki co momentalnie podniosło cenę o kilkadziesiąt tyś zł (akcyza) 

a mogli to rozwiązać w prosty sposób, łóżko regulowane za wysokość i duża klapa z boku (taka  jak w największych garażach) wystarczyła by żeby po podniesieniu  łóżka zmieścić tam np dwa rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to ja wysyłam do Adrii petycję na nowy układ Compacta:

- generalnie układ jak ten MF Knausa - łóżko francuskie, łazienka z tyłu w rogu (oczywiście z możliwością wydzielenia prysznica ściankami (nie szmata!),

- nad jadalnią łóżko opuszczane jak w Wingammie, albo w Knausie Boxstar Solution (chyba, że uda im się upchać w poprzek) - oczywiście w miarę swobodna komunikacja i możliwość korzystania z jadalni przy łóżku opuszczonym,

- tylne łóżko francuskie podnoszone i duże drzwi garażowe,

- to wszystko oczywiście przy wysokości <290 cm...

Czy ja dużo wymagam?!?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polo63 napisał:

Witam, nie wiem czy było, bo całego wątku nie śledziłem, ale dzisiaj natrafiłem na taki oto filmik:

może w wyborze uda mi się pomóc;).

Ten Wingamm to dość oryginalna marka na rynku. Dotychczas produkowała dość paskudne (w mojej opinii) samochody, ale ostatnio nieco wyładniały.

Dlatego nieco, że jednak te proporcje sprawiają, że niektóre modele wyglądają dość dziwnie.

Ten akurat jest powiedzmy kompaktowy na długość, ale nie na szerokość:-)

Dla mnie idealne wymiary to: dł<6,50m, szer<2,15, wys<2,90.

I jeszcze pozostałe wymagania... Nie idzie się wstrzelić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polo63 napisał:

Rozumiem. Pozdrawiam;)

Z Wingamma mi by odpowiadał w zasadzie tylko City Suite - długość i szerokość dokładnie jak mojego blaszaka (choć szerokość mogłaby być nieco większa), wysokość nawet nieco mniejsza od mojego. No ale do spania jest tylko dla 2...

Wingamm ma kilka ciekawych rozwiązań - ciekawe jest to, że (poprawcie mnie jeśli się mylę), ale ma wszystkie zamki wszelkich drzwiczek ryglowane centralnie z kluczyka i po odryglowaniu można wszystko otwierać przyciskiem, a nie kluczykiem/kluczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Jacku - fakt: Knaus chyba najbardziej zauważa, że klasyczna rodzina to nie tylko 2+1, ale 2+2.

Jeśli chodzi o modele:

1 - to dokładnie mój samochód i mój układ:D

2 - odpada przez wysokość - 312

3 - j.w.

4 - BOXLIFE to podobne układy co BOXSTAR - ten jest bliźniaczy do mojego, ale nie wiem czy jest wybór łóżka (tak jak w BOXSTAR), czy tylko to, które moim zdaniem jest dużo gorsze, bo opuszcza się dużo niż siedzenie w jadalni i komunikację.

Generalnie na następnego kampera szukam czegoś ciut szerszego, ale nie w pełnej szerokości (230+). Właśnie ta Adria Compact byłaby idealna, bo jest tylko minimalnie szersza (212 względem 205 blaszaka), ale to przy podłodze. Blaszak zwęża się ku górze, a ta zabudowa Adrii już nie, stąd na wysokości ramion i głowy różnica już jest wielka. Tu właśnie przestrzeni mi trochę brakuje, a nie chcę stracić kompaktowości blaszaka. W przypadku Adrii fajnie to widać z przodu - to poszerzenie poza kabiną jest minimalne, a lusterka nie są wydłużane, tylko standardowe. Może Adria się kapnie, że skoro w blaszaku można takie łóżko opuszczane zmieścić, to w takim kompakcie przecież tym bardziej. Śmiem twierdzić, że mogliby tam zmieścić nawet łóżko w poprzek. OK - może nie miałoby 190-200 cm, ale 180 by wystarczyło, jako łóżko przecież w 90% przeznaczone dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że jeden to dokładnie jak Twój układ? Czyli masz opuszczane łóżko z przodu?

 

Myślałem, że Ty szukasz blaszaka z takim łóżkiem, a chcesz żeby było jednak trochę szerzej? Ok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Mówisz, że jeden to dokładnie jak Twój układ? Czyli masz opuszczane łóżko z przodu?

Myślałem, że Ty szukasz blaszaka z takim łóżkiem, a chcesz żeby było jednak trochę szerzej? Ok emoji2.png

Ja mam dokładnie BoxStar Solution 600 - zresztą przecież jest w opisie - "rozwiązaniem jest gwiezdne pudełko", wiadomo: solution - rozwiązanie, boxstar - gwiezdne pudełko. przecież to proste...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.