Skocz do zawartości

kompaktowa półintegra


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Voku napisał:

Naprawdę te 10cm tak co robi różnicę? Długość ok, ale rezygnować z innych rozwiązań dla 10cm ? 

Piszesz teraz o wysokości czy szerokości?

Jeśli o szerokości to Adria Compact względem większości standardowych kamperów (232 cm) to już nie 10 tylko 20 cm. To na prawdę jest dużo. Chodzi głównie o możliwość parkowania. Wiem - ktoś powie: "nie warto za to umierać", ale uważam, że to absolutnie wystarczy do życia, a otwiera zdecydowanie więcej możliwości w jeździe.

Podobna dyskusja była odnośnie porównania przyczep "normalnych" z 250-kami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chodzi o szerokość. No tak, ja w sumie przeszedłem z 250cm na 230cm ? Ale w kamperze większym problemem przy pakowaniu jest długość niż szerokość z tego co zauważyłem i te 10 cm szerokości dla mnie nie robiły by różnicy jeśli chodzi o parkowanie. 

Co do wysokości to u mnie jest 290cm więc też nie dużo więcej.

Ale wiadomo każdy ma swoje fobie i priorytety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Voku napisał:

 Ale w kamperze większym problemem przy pakowaniu jest długość niż szerokość z tego co zauważyłem i te 10 cm szerokości dla mnie nie robiły by różnicy jeśli chodzi o parkowanie. 

Owszem - długość też ma znaczenie, ale na wielu miejscach parkingowych spokojnie można wykorzystać przewieszenie za tylną osią. Weź pod uwagę jednak te 20 cm, a nie 10 w przypadku Adrii różnicy na szerokości i wyjdzie Ci, że wciśniesz się takim camperem w zwykłe miejsce postojowe dla osobówek pomiędzy dwa inne samochody. I wszyscy będą mogli jeszcze wysiąść. Jak dodasz te 20 cm to już nie wygląda to tak różowo. To jest na prawdę dużo.

Większa szerokość, a tym samym więcej miejsca w środku, jest potrzeba zwłaszcza w zimowych wypadach, gdy spędza się więcej czasu w środku. W letnich spędzasz czas i tak na zewnątrz, więc te 20 cm nie robi większej różnicy. Proste ściany względem blaszaka i te 7 cm więcej szerokości (znów porównuję do Adrii Compact, która mnie tym urzekła;-) to dla mnie olbrzymi i wystarczający przyrost przestrzeni. Choć wiadomo - każdy centymetr na szerokości to duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście - ja nikogo na siłę do niczego nie przekonuję. Wystarczy już kilku takich na forum Szukam tylko coś bardzo konkretnego i nie mogę znaleźć… Stąd wołanie o pomoc  

Może być ciężko. Mi oczywiście na YT już zaproponowało film o Adrii Compact więc obejrzałem. Faktycznie jest ciasno w środku. Ale sam design wnętrza fajny. Ciekawe że przyczepy mają zupełnie inny design niż kampery - Adrii przyczepy obecnej bym już nie chciał ale kampera z takim wnetrzem już zdecydowanie bardziej.

 

Mega mi się spodobał uchwyt na TV chowany w szafce od spodu - fajny patent.  

 

 

Obawiam się, że musisz szukać czegoś szerszego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracana łazienka. Dla mnie słabe rozwiązanie, zawsze to trzeba wycierać. Układ face to face fajny daje dużo miejsca podczas postoju. Przy jeździe w 4 osoby trzeba to za każdym razem przekształcać w fotele do jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Może być ciężko. Mi oczywiście na YT już zaproponowało film o Adrii Compact więc obejrzałem. Faktycznie jest ciasno w środku. Ale sam design wnętrza fajny. Ciekawe że przyczepy mają zupełnie inny design niż kampery - Adrii przyczepy obecnej bym już nie chciał ale kampera z takim wnetrzem już zdecydowanie bardziej.

Mega mi się spodobał uchwyt na TV chowany w szafce od spodu - fajny patent.  

Obawiam się, że musisz szukać czegoś szerszego emoji2.png

No właśnie wnętrze Adrii baaardzo mi się podoba - zresztą może pamiętasz jak szukałem jeszcze cycesy to bardzo podobała mi się pod tym względem Adria Altea.

Adria ma kilka ciekawych rozwiązań z czego najlepsze i najprostsze, a jednocześnie bardzo praktyczne to kuchnia. Po pierwsze ulokowanie palników w głębi, przez co jest bardzo praktyczny blat roboczy z przodu. A po drugie połączenie ze zlewem, przez co jest bardzo fajne mycie kuchni.

Druga banalnie prosta a bardzo praktyczna rzecz to ta umywalka w łazience. W tych wąskich jak np. myjesz twarz to zawsze nachlapiesz, a tu wystarczy asymetryczny obrót i już masz głębszą umywalkę - proste i genialne.

Patent na TV oczywiście też fajny.

Masz rację - te 20 cm to cholernie dużo i tu jest ciasno. Te 20 cm to jest swobodne mijanie się w komunikacji - tu niestety jest ono utrudnione. Na szczęście jesteśmy oboje z małżonką w miarę kompaktowi (no dobra - moja MałaŻonka znacznie bardziej...;-). Ale w drugą stronę dla mnie te +12 cm w porównaniu do blaszaka i to tylko do pewnej wysokości, a na wysokości ramion i głowy to jest już znacznie więcej, to jest i tak olbrzymia różnica.

Paradoksalnie nie wiem czy dopóki jeździmy we 4 nie zostanę przy blaszaku, bo oferuje więcej niż przecież większa, ale kompaktowa półintegra. Zamienię najwyżej na Rapido V65 XL. To IMHO w tej chwili najlepszy pomysł na blaszaka dla 4 osób.

10 godzin temu, Voku napisał:

Obracana łazienka. Dla mnie słabe rozwiązanie, zawsze to trzeba wycierać. Układ face to face fajny daje dużo miejsca podczas postoju. Przy jeździe w 4 osoby trzeba to za każdym razem przekształcać w fotele do jazdy. 

No właśnie - taki układ jest dobry dla przestrzeni, ale to jest dobre dla 2 osób, które tylko z rzadka biorą jakiegoś gościa na pokład.

A w kontekście łazienki i osobnego prysznica blaszak Rapido V65 XL ma kolejną przewagę:-)

A w nim opuszczane łóżko ma wymiary 190x130. Można? Można...

Ale ciekawe jest to, że ten blaszak jest droższy od C56 - czyli jak to określamy od już "kompaktowej półintegry", która w przypadku Rapido serii C jest jeszcze 5 cm szersza od Adrii Compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No właśnie - taki układ jest dobry dla przestrzeni, ale to jest dobre dla 2 osób, które tylko z rzadka biorą jakiegoś gościa na pokład.
A w kontekście łazienki i osobnego prysznica blaszak Rapido V65 XL ma kolejną przewagę:-)
A w nim opuszczane łóżko ma wymiary 190x130. Można? Można...
Ale ciekawe jest to, że ten blaszak jest droższy od C56 - czyli jak to określamy od już "kompaktowej półintegry", która w przypadku Rapido serii C jest jeszcze 5 cm szersza od Adrii Compact.


Ciekawe że w blaszaku udało im się zrobić takie opuszczane łóżko, a w takim ciut szerszym kamperze z serii C już nie? Dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:


 

 


Ciekawe że w blaszaku udało im się zrobić takie opuszczane łóżko, a w takim ciut szerszym kamperze z serii C już nie? Dziwne.

 

A ten blaszak nie jest czasem wyższy z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrs, @jacek00 - on nie do końca jest wyższy. Wydaje mi się, że zmieniony jest tylko przód - w sensie zrobiona taka mała nadstawką, ale reszta to furgon H3. Wprawdzie podają wysokość 288, ale to chyba z oknami.

Mój Knaus jest gołym H3 i niby katalogowo podają 282, ale po zamontowaniu poduszek i uwzględnieniu okna dachowego jest już 290 z małym hakiem.

Zresztą Knaus, przy standardowej budzie H3 podaje wysokość w środku 218 cm, a Rapido w tej niby przerobionej budzie 213. Moim zdaniem to tylko nakładka na przodzie, choć fakt - nie widać łączenia...

Tak więc to opuszczane łóżko mieści się bez problemu w standardowym H3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał:

Tak więc to opuszczane łóżko mieści się bez problemu w standardowym H3.

A jaka jest wysokość od tym składanym łóżkiem bo wydaje się, że jest tam strasznie nisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk jest taki, że:

- z łóżkiem podniesionym ja stoję bez problemu (181 cm),

- z łóżkiem opuszczonym oczywiście trzeba się schylić wchodząc do kampera i korzystanie z kuchni jest utrudnione (trzeba się schylać), ale przy stoliku na fotelach nadal można siedzieć, więc nie blokuje to całkiem możliwości przebywania w kamperze przy upuszczonym łóżku.

Na tym zdjęciu widać wyraźnie jak dużo miejsca jest jeszcze przy opuszczonym łóżku:

 

KNAUS-BOXSTAR-600-SOLUTION-2-1.jpg

Oczywiście wiąże się to z tym, że bardzo mało miejsca jest na łóżku nad głową i ciężko jest tam się ulokować dorosłemu, ale w końcu to jest rozwiązanie dla rodziny 2+2, a nie dla 4 dorosłych...

Tak to wygląda:

 

KNAUS-BOXSTAR-600-SOLUTION-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu nie widzę wiele miejsca. Łóżko jest tuż nad zagłówkiem, czyli korzystanie z tych miejsc możliwe jest chyba tylko przez dzieci. Stanąć chyba też się nie bardzo da, mówię o tym miejscu na tym stopniu.

 

No dla mnie to wszystko takie chyba mocne kompromisy. IMO sprzęcie za tyle pieniędzy, i tylko po to aby zmieścić się w tych 210 cm to sztuka dla sztuki.

 

No ale każdy ma swoje preferencje

 

Edit: A wróć. To jest opuszczone łóżko, myślałem że tak jest normalnie

 

To powiem Ci, że jest sporo miejsca. W wielu kamperach po opuszczeniu łóżka masz dużo miejsca, nie wspominajac już o tym, że takie łóżko potrafi skutecznie zasłonić drzwi, że nie da się normalnie wyjść z kamperam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.