Skocz do zawartości

kompaktowa półintegra


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

dobrze, niech się dzieje.

choć dla mnie ten Chausson strasznie nieproporcjonalny jak na kampera. kojarzy mi się z niemieckim paczkowozem :-]

Ano niech się dzieje. A co do nieproporcjonalności to się zgadza się - wygląda to trochę dziwnie. Może większa długość zrobiłaby swoje i trochę to wysmukliła.

Poczekamy co przyniosą na rynku następne lata, bo patrząc na boom na blaszaki i na to, że coraz więcej firm próbuje z czymś pośrednim właśnie między tradycyjnymi półintegrami o szer. 230+ a vanami, to rynek właśnie takich kompaktowych półintegr powinien się powiększać i rozwiązania dla 4 powinny się pojawiać.

Swoją drogą, gdyby wydłużyć właśnie tego X550, zmienić łazienkę, a na tył wrzucić pojedyncze piętrusy, to zmieściłby się pod nimi zapewne garaż, choć nieduży, ale przy regulacji wysokości łóżek może i wystarczający.

Co ciekawe gość na Polskim Caravaningu opowiadając o tym właśnie węższym S514 i porównując do "normalnego" 514 wprost powiedział, że tu nie ma opuszczanego łóżka ze względu na mniejszą szerokość.

No dobrze, ale skoro u mnie w blaszaku mieści się opuszczane (wzdłuż, a nie w poprzek) to tam się nie zmieści? 

Poza tym wydaje mi się, że przy szerokości zewnętrznej 210 można zrobić nawet w poprzek łóżko na 190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wówczas masz właśnie Titanium 720

A układ tego X550 to niemalże taki sam jak ja chce w kampervanie :D tylko ze ja niestety będę miał łóżko podłużne (jak to często w kampervanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zulos napisał:

Co ciekawe gość na Polskim Caravaningu opowiadając o tym właśnie węższym S514 i porównując do "normalnego" 514 wprost powiedział, że tu nie ma opuszczanego łóżka ze względu na mniejszą szerokość.

No dobrze, ale skoro u mnie w blaszaku mieści się opuszczane (wzdłuż, a nie w poprzek) to tam się nie zmieści? 

pewnie było by to do zrobienia, tylko jakoś jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia opuszczanego łóżka "wzdłuż" jak jest w blaszakach, wszyscy robią "w poprzek" albo wcale :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

pewnie było by to do zrobienia, tylko jakoś jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia opuszczanego łóżka "wzdłuż" jak jest w blaszakach, wszyscy robią "w poprzek" albo wcale :niewiem:

No właśnie. Mankamentem tego rozwiązania (łóżko opuszczane wzdłuż) jest zaślepienie całego sufitu nad szoferką i jadalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zulos napisał:
Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

pewnie było by to do zrobienia, tylko jakoś jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia opuszczanego łóżka "wzdłuż" jak jest w blaszakach, wszyscy robią "w poprzek" albo wcale :niewiem:

No właśnie. Mankamentem tego rozwiązania (łóżko opuszczane wzdłuż) jest zaślepienie całego sufitu nad szoferką i jadalnią.

To trzeba podpowiedzieć opuszczane i składane/rozsuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

To trzeba podpowiedzieć opuszczane i składane/rozsuwane

No tak. Najlepszy chyba wybór pod tym względem daje w swoich blaszakach Knaus. I to dokładnie w moim modelu.

Jedno to jest łóżko dokładnie takie jak w tym wątku wkleiłem zdjęcia, czyli łamane w połowie, opuszczane niewiele, przez co jest pod nim po opuszczeniu wysokość wystarczająca do siedzenia w jadalni i do wchodzenia/wychodzenia z kampera z małym ukłonem oczywiście. Wada - brak okna (tzn. okno jest, ale całkowicie przysłonięte łóżkiem).

Drugie rozwiązanie to łóżko opuszczane i w części rozsuwane/zasuwane, dzięki czemu odsłania się nam okno dachowe. To rozwiązanie ma jednak wadę, która moim zdaniem eliminuje je całkowicie. Mianowicie rozkłada się baaardzo nisko (opiera się na blacie kuchennym), przez co całkowicie pozbawia możliwości nie tylko korzystania z jadalni, ale komunikacji (chyba, że na czworakach).

Serienausstattung | BOXSTAR 600 SOLUTION Grundriss

Na tym zdjęciu widać jak nisko łóżko schodzi i co będzie po jego rozsunięciu.

Ani usiąść, ani zjeść, ani wyjść, ani wejść...:D

Inne rozwiązanie ma jeszcze Globe Traveller, ale to już przy podniesionej zabudowie i wysokości 300 cm. Dla mnie zdecydowanie za dużo...

Aczkolwiek ten układ fajny:

https://globe-traveller.eu/models/voyager-series/voyager-xs/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Misio napisał:

Jak dla mnie łazienka taka sobie...

Mała szerokość i przechodni prysznic...

A tylne łóżko też nie za szerokie...

Ale gdyby to rozwiązanie przenieść do takiej właśnie kompaktowej półintegry - odnosząc do Adrii, która mi najbardziej odpowiada wizualnie: szerokość w najszerszym miejscu (przy podłodze) - większa o 7 cm. Im wyżej tym więcej. Na wysokości łóżka to już na pewno dalsze kilka cm, a na wysokości ramion to już na pewno kilkanaście, albo więcej. Dochodzi nam więc po kilka, a górą może nawet kilkanaście cm i na łazienkę i na łóżko. A to już może być wystarczająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 08:57, Zulos napisał:

Ale gdyby to rozwiązanie przenieść do takiej właśnie kompaktowej półintegry...

Ale to rozwiązanie trafiło do kampervanów z kamperów...

Teraz nikt takich rozwiązań już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benior napisał:

Jeszcze możesz się przyjrzeć marce Wingamm. Może akurat coś Ci podejdzie. 

https://www.wingamm.com/it/camper-caravan/brownie/

Dzięki za przypomnienie o tej marce, bo całkowicie o niej zapomniałem. Nie bez przyczyny zresztą - do tej pory jej modele były kompletnie nie do zaakceptowania dla mnie stylistycznie. Ale widzę, że to si zmieniło. Niestety tylko jeden model mógłby teoretycznie spełniać moje wymagania, czyli Brownie i niestety układ nie dla mnie. Opuszczane wzdłuż łóżko wprawdzie ma - czyli da się, ale ja na takim nie chce spać. To powinno być dodatkowe łóżko dla dzieci, a tu jest to główne łóżko, a dodatkowe są z tyłu piętrowe dla dzieci. Choć w sumie, trzeba by wypróbować, bo może i jest to dość wygodne łóżko z odpowiednią ilością miejsca nad głową. Taki układ nie jest głupi, bo dzieci lądują z tyłu i się o nich zapomina.

Są jednak jeszcze rzeczy niewyjaśnione i minusy:

- nie podają wymiarów (to w ogóle jakaś porażka - trzeba zamówić katalog ), ale z tego co się zorientowałem to ma szer. 219 cm, ale wysokość?? No właśnie;

- prysznic ze szmatą,

- czy spanie na postoju na obydwu piętrowych łóżkach jest możliwe, przy jako takim zapchaniu garażu.

Ale ten samochód pokazuje to, o co mi chodziło, czyli opuszczane dokładnie jak u mnie w blaszaku łóżko - oczywiście, że się da. Tylko czemu inni nie wpadli na to? Księgowym się nie kalkuluje??

42 minuty temu, Misio napisał:

Ale to rozwiązanie trafiło do kampervanów z kamperów...

Teraz nikt takich rozwiązań już nie ma?

No jasne - nieważne skąd - chodzi o to, że mogłoby trafić. To jest całkiem fajny układ pod względem przestrzeni - poczucie przestrzeni jest w nim na prawdę niesamowite - właśnie przez to, że łazienka nie dzieli tej przestrzeni, tylko jest z tyłu. Oczywistą i niestety istotną wadą tego rozwiązania jest brak garażu... Taki układ jest w np. Knausie o oznaczeniu MF (akurat moje inicjały - psipadek? nie sądzę...:-):

image.thumb.png.d48ec6157897a807646d2928c3d58013.png

Spokojnie, choć mniej wygodnie, taki układ mógłby funkcjonować w kompaktowej półintegrze. Ale wciąż brak garażu... No w blaszaku też garażu nie ma i da się niby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale garaż...zależy co chcesz mieć w tym garażu...

Ja w "takim" układzie mam "bagażnik"...65x145x200 (z małym ściętym rogiem)...całkiem dużo można tam wstawić...

 

Chociaż akurat ten Knaus dla mnie osobiście nie do przyjęcia...przez łazienkę...a układ z łazienką obok francuza ma plusy i minusy...ale właśnie to był jeden z punktów które przekonały nas do naszego Osiołka...

 

Co do "głównego łóżka" opuszczanego...kilku znajomych mają takie układy i podobno są z tego zadowoleni - nawet tak ma Voku...

Gdybym rozważał Chausson X500 to też bym uważał że moim głównym łóżkiem jest to opuszczane...a dolne dla ewentualnych jakiś "gości"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Misio napisał:

Ale garaż...zależy co chcesz mieć w tym garażu...

Ja w "takim" układzie mam "bagażnik"...65x145x200 (z małym ściętym rogiem)...całkiem dużo można tam wstawić...

Jak jest 200 to OK - ważne, żeby narty wchodziły:D

Generalnie w garażu/luku bagażowym ważne jest, żeby wchodziły dłuższe przedmioty - nie tylko narty, ale też inne akcesoria sportowe - zwłaszcza sprzęty pływające różnej maści.

Oczywiście ważna też jest wysokość i możliwość wsadzenia np. dwóch rowerów, ale to ostatecznie można przeżyć z rowerami na bagażniku zewnętrznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rower raczej nie, chyba że jakiś składak...

Samą klapę mam o ile dobrze pamiętam 165x57cm

look.thumb.jpg.2c8409898819af5839a80bd2add9356c.jpg

Gdyby miały być narty to bym zrobił klapę od tyłu lub jakiś BOX na bagażnik rowerowy lub na drabinkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.