Skocz do zawartości

kompaktowa półintegra


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, jacek00 napisał:

Edit: A wróć. To jest opuszczone łóżko, myślałem że tak jest normalnie emoji2.png

To powiem Ci, że jest sporo miejsca. W wielu kamperach po opuszczeniu łóżka masz dużo miejsca, nie wspominajac już o tym, że takie łóżko potrafi skutecznie zasłonić drzwi, że nie da się normalnie wyjść z kamperam

 

 

Ano właśnie - to jest bardzo sprytne rozwiązanie. Na prawdę dla 4 (w sensie 2+2) jest OK. Owszem, jest ciasno, ktoś powie nawet klaustrofobicznie, komunikacja w jedną stronę.

Ale właśnie dlatego pasowałoby mi zabudowa tylko ciutkę szersza, nie zwężająca się ku górze, mająca to samo, tylko z trochę większą swobodą w środku i bez rezygnacji z zalet kompaktowości i mobilności blaszaka. No i nie idzie znaleźć.

Jest jeszcze jedna rzecz, która jest trochę na minus blaszaka - to jest hałas drzwi. W trakcie ciszy nocnej, albo nawet w trakcie sjesty za każdym razem jak muszę wyjść czy wejść, to mam obawy, że budzę sąsiadów i wkurzają się na mnie. I często pewnie tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki




Jest jeszcze jedna rzecz, która jest trochę na minus blaszaka - to jest hałas drzwi. W trakcie ciszy nocnej, albo nawet w trakcie sjesty za każdym razem jak muszę wyjść czy wejść, to mam obawy, że budzę sąsiadów i wkurzają się na mnie. I często pewnie tak jest...


A nie da się zrobić jakiegoś samodomyku jak w autach z drzwiami przesuwnymi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 10:54, Zulos napisał:

Benimar ma świetne układy. Trochę odbiega jakością, ale Kuba mógłby coś o tym powiedzieć po pierwszym sezonie jazdy. To jest już jednak szerokość standardowa - 230 cm, a i wysokość za duża pod moją wiatę - ja muszę mieć poniżej 2,90

może nie tyle jakością co designem. Po wejściu do Benimara nie ma tego "WOW" , moja żona była wręcz załamana po przesiadce z Dethlefssa  gdzie miała na każdym kroku chromy, ledy i podświetlany lacobel w kuchni  :-]

Nie mniej jednak Benimar nadrabia to wszystko układem i funkcjonalnością  której czasem brakuje u innych producentów. 

zabudowa z XPS  bez drewna , salon mieszczący bez problemu sześć osób dorosłych, opuszczane łóżko w salonie nie kolidujące z wejściem, duży kosz cargo w kuchni, kuchnia ze sporym blatem roboczym i kuchenką z dzieloną szybą która jeszcze dodatkowo  powiększa przestrzeń roboczą, duża lodówka z osobno otwieraną szufladą na napoje,  duża szafa , łazienka z oknem  i  osobną  kabiną prysznicową  gdzie bez problemu wchodzę z dzieckiem i podczas  mycia i nie chlapię po całej łazience, potężny garaż  z dużymi drzwiami z obu stron gdzie  oprócz całego karawaningowego szpeju wrzucisz jeszcze rowery i to wszystko w zabudowie  o długości 6,94m.

Po roku eksploatacji w temperaturach od -20 do  +35 to  po za tym że miałem kilka drobnych usterek które usunąłem we własnym zakresie to nie miałem żadnej awarii która by wyłączyła kampera z użytku czy usterek które wymagały by wizyty w serwisie.

ostatnio korzystając z kwarantanny zrobiłem kompleksowe sprzątanie i mycie wnętrza w każdym zakamarku. Odnalazłem trochę zagubionych skarbów ale nie znalazłem żadnych uszkodzeń czy większych śladów zużycia jedynie kilka drobnych rys na szklanych płytach od zlewu i kuchenki oraz kilka śladów po kamyczkach na wykładzinie w okolicy wejścia.

Zresztą  czas pokaże, do tej pory nie miałem żadnego sprzętu dłużej niż dwa lata,  teraz rok już mija zobaczymy ile wytrzymam :>

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

To w razie czego zakolejkowywuję!!:bevil:

Ale bez zadatku:D

wiem że rozważałeś Benimara  tylko byłeś rozczarowany po oględzinach na targach :niewiem:

Ja nie mam w półintegrze  żadnej alternatywy bo póki co nie ma żadnego lepszego dla nas układu ( a oglądałem wszystkie możliwe interesujące mnie  układy na targach w Dusseldorfie)

Jedynie w pełnej integrze może bym coś znalazł.

Mój przyjaciel z którym często podróżujemy i którego miałeś okazję poznać we Włoszech zakupił właśnie integrę Knausa .

Pojeździmy,  zobaczymy  pewnie parę razy się zamienimy gdzieś na trasie więc może się nakręcę.

Ale na razie jestem na NIE :-]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:


 

 


A nie da się zrobić jakiegoś samodomyku jak w autach z drzwiami przesuwnymi?

 

 

5 godzin temu, Zulos napisał:

Ano właśnie - to jest bardzo sprytne rozwiązanie. Na prawdę dla 4 (w sensie 2+2) jest OK. Owszem, jest ciasno, ktoś powie nawet klaustrofobicznie, komunikacja w jedną stronę.

Ale właśnie dlatego pasowałoby mi zabudowa tylko ciutkę szersza, nie zwężająca się ku górze, mająca to samo, tylko z trochę większą swobodą w środku i bez rezygnacji z zalet kompaktowości i mobilności blaszaka. No i nie idzie znaleźć.

Jest jeszcze jedna rzecz, która jest trochę na minus blaszaka - to jest hałas drzwi. W trakcie ciszy nocnej, albo nawet w trakcie sjesty za każdym razem jak muszę wyjść czy wejść, to mam obawy, że budzę sąsiadów i wkurzają się na mnie. I często pewnie tak jest...

Zawsze parkujemy jak najdalej od blaszaków.  Jeżeli kiedyś kupię to pierwszą inwestycją będzie montaż siłownika do drzwi bocznych. 

4 godziny temu, Zulos napisał:

Czy obecny już zakolejkowany??

Mirek idź w tym kierunku a nie oszczędzaniu 20cm szerokości. Tak jak pisałeś- to Twoje zdanie i wizja. Ja nie widzę minusów szerokości 230cm. Nie pamiętam aby mi szerokości brakło przy parkowaniu. Dziś długości było za dużo i przód lekko musiałem w śnieg wcisnąć. Fotka jeszcze przed przeparkowaniem.

20220123_151215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak już ustaliliśmy definicję kompaktowej półintegry - czyli długość poniżej 7m, a przede wszystkim szerokość +/- 215 cm, to wychodzi póki co, że spełnia te warunki najlepiej Adria (212), inni trochę gorzej (Rapido, Knaus, Dethleffs), ale nikt nie zapewnia spania dla 4 osób... Dla 4 osób są natomiast kompaktowe integry (Dethleffs, Knaus, Hymer), ale to już jest 220 cm, więc już nie do końca kompaktowo...

Pozostaje mi czekać na 4-osobowy układ Adrii Compact w przyszłości, albo inwencję innych w ramach tego widocznego w ostatnich latach dałnsajzingu.

Tzn. znalazłem niby coś w tej kategorii dla 4 osób w ofercie Hobby (szer. 216), ale te dwa dodatkowe łóżka to karkołomna sprawa i kompletnie beznadziejne rozwiązanie, praktycznie bez możliwości spania w trasie:

https://www.hobby-caravan.de/pl/samochody-kempingowe/optima-ontour-edition/modele/optima-ontour-edition/v65-gq/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

może nie tyle jakością co designem. Po wejściu do Benimara nie ma tego "WOW" , moja żona była wręcz załamana po przesiadce z Dethlefssa  gdzie miała na każdym kroku chromy, ledy i podświetlany lacobel w kuchni  :-]

Nie mniej jednak Benimar nadrabia to wszystko układem i funkcjonalnością  której czasem brakuje u innych producentów. 

zabudowa z XPS  bez drewna , salon mieszczący bez problemu sześć osób dorosłych, opuszczane łóżko w salonie nie kolidujące z wejściem, duży kosz cargo w kuchni, kuchnia ze sporym blatem roboczym i kuchenką z dzieloną szybą która jeszcze dodatkowo  powiększa przestrzeń roboczą, duża lodówka z osobno otwieraną szufladą na napoje,  duża szafa , łazienka z oknem  i  osobną  kabiną prysznicową  gdzie bez problemu wchodzę z dzieckiem i podczas  mycia i nie chlapię po całej łazience, potężny garaż  z dużymi drzwiami z obu stron gdzie  oprócz całego karawaningowego szpeju wrzucisz jeszcze rowery i to wszystko w zabudowie  o długości 6,94m.

Po roku eksploatacji w temperaturach od -20 do  +35 to  po za tym że miałem kilka drobnych usterek które usunąłem we własnym zakresie to nie miałem żadnej awarii która by wyłączyła kampera z użytku czy usterek które wymagały by wizyty w serwisie.

ostatnio korzystając z kwarantanny zrobiłem kompleksowe sprzątanie i mycie wnętrza w każdym zakamarku. Odnalazłem trochę zagubionych skarbów ale nie znalazłem żadnych uszkodzeń czy większych śladów zużycia jedynie kilka drobnych rys na szklanych płytach od zlewu i kuchenki oraz kilka śladów po kamyczkach na wykładzinie w okolicy wejścia.

Zresztą  czas pokaże, do tej pory nie miałem żadnego sprzętu dłużej niż dwa lata,  teraz rok już mija zobaczymy ile wytrzymam :>

 

 

 

 

O jakim konkretnie modelu Benimara piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to Tessoro 442 - dla mnie to też idealny układ.

Znaczy się na Fordzie

A w tym Hobby to bardzo jestem ciekaw ile czasu zajmuje rozłożenie tych łóżek - jedno z przekształcenia siedziska i stolika z jakąś dostawką zapewne, a drugie to pewnie jakiś pompowany materac układany na przednich fotelach... Masakra...

Pomijam już fakt, że likwiduje się w ten sposób całkowicie przestrzeń jadalni-wypoczynkową. Rozwiązanie pod każdym względem tragiczne i w ch... gorsze od mojego blaszaka.

To rzeczywiście tylko na jakieś awaryjne, ostateczne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gizbern napisał:

Ale że jak... rodzeństwo ma spać w jednym łóżku w przypadku 2+2?

No fakt - zależy jakie rodzeństwo... Rozumiem dylematy z nastolatkami płci różnej - ja akurat mam dwie dziewczynki rok po roku, więc no problem:D

Tylko kamperów (w przeciwieństwie do przyczep) dla rodzin 2+2 z osobnymi łóżkami dla dzieci jest jak na lekarstwo. Niemcy w zasadzie w ogóle tego nie dostrzegają (poza nielicznymi wyjątkami), tylko Francuzi i Hiszpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.