Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z kronikarskiego obowiązku...

Wyjechaliśmy w piątek o 4:30 rano. Kabla zasilającego starczyło tylko do bramy:D Czeskimi opłotkami dotarliśmy do granic Słowacji i autostradą na tempomacie 90km/h jechaliśmy spokojnie w stronę Węgier. Gdzieś ok. 8:30 dorwał mnie Morfeusz i dla bezpieczeństwa trzeba było na pół godzinki spocząć w cepce.
ba8004bf49ff568c503e36d2e4d87422.jpg

Nawet nie spostrzegłem kiedy znaleźliśmy się po stronie węgierskiej na pierwszym tankowaniu. I tu zaskoczenie- średnie spalanie 10l/100km 4,5-tonowym zestawem uważam za wynik rewelacyjny. Dla porównania sprawdziłem ile spalił 5 lat temu nasz 3,6-tonowy zestaw Chevrolet Orlando z La Vitką- 11,34l/100km...
6b35776141ad00bd68fa69782794b6de.jpg

Lecimy w stronę granicy węgiersko-serbskiej. Navi prowadzi do przejścia w Roszke gdzie mapy google pokazują tylko 21 minut dłużej. Przed granicą tankujemy i znowu zaskoczenie- 9,9l/100km przy średniej 87km/h.
9a79d30f0d83824837ec6e5d23c251fc.jpgeaf3689c0904f9ad0edf845a73d0d464.jpg

Do strony węgierskiej dojeżdżamy o 15:25 i przed nami w kolejce 3 (słownie: TRZY) samochody.
a5f5f5fa93ca507358e334bd6d714797.jpg

Przejeżdżamy szybciutko do serbskiej strony i tam też zaskoczenie- przed nami w kolejce jakieś 10 aut.
2a1704ae6939185239b8dce6b8a49530.jpg

Google maps się nie pomyliło- po 21 minutach jedziemy już po serbskiej autostradzie. Po drugiej stronie korek na jakieś 3-4 km...
6b0ff25aa18e0474384e4dfda77898a3.jpg

Disco żwawo ciągnie naszą Adrię z prędkością 90km/h. Ok. 21:00 tankujemy serbską ropę- tym razem komputer pokazuje 10,5l/100km. Szukamy miejsca na nocleg ale sporo parkingów już pełnych i nie zachęcających do zatrzymania na noc. W końcu przed 22:00 parkujemy na miejscu dla kamperów/przyczep tuż obok radiowozu. Chwilę rozmawiamy z serbskim policjantem który oznajmia, że całą noc będzie stał w tym miejscu i pilnował żeby jego niebieskie koguty nie zgasły. Przejechaliśmy 1058km.
7c2c138d9c77e08f6f0e95079d30b5e6.jpgf9d23e4bb5fbb9cd21a0a29571d0e052.jpg

Rano na spokojnie ok. 7:30 ruszyliśmy w dalszą drogę. Granica serbsko-macedońska to już mały hardcore z ok. 1,5-godzinnym wleczeniem się i wkurzaniem się głównie na samochody z literką D pod flagą Unii Europejskiej.

Lecimy dalej utrzymując cały czas tempomatowe 90km/h. Tankujemy na stacji w Nerotino- tym razem stanie w korku podwyższyło spalanie do 11,2l/100km. Na granicy macedońsko-greckiej całkiem znośnie i po 30 minutach jedziemy dalej. Na kemping Arion docieramy ok. 17:30 i dzięki rezerwacji zrobionej przez Jacka @kacperek1 zajmujemy ostatnie wolne miejsce. Licznik wskazał przejechanych 1582 km.
6200bd4ef38e362e82b512298e376251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DnS napisał:

E tam..

Dojazd dla każdego....  jak byliśmy tydzień temu to było pusto....

20220730_193559.jpg

20220730_190831.jpg

20220730_182654.jpg

20220730_182632.jpg

20220730_190201.jpg

Screenshot_20220730-193306_Maps.jpg

Jak pisałem Grecy zaczęli urlopy pusto nie było jak widać, dojazd uważam w tych warunkach kamperem za trudny parę razy musiał cofać na ostatniej drodze dojazdowej bo nie szło się wyminąć a w drodze powrotnej praktycznie wymijałem się tam na grubość lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zastawione przez tubylców, byłem od południa za kempingiem w prawo droga szutrówa, jadąc dalej za drogą z garbami i plażą, asfalt się kończy i jest szutrowa droga. NIe wiem gdzie jest hodowla. Trzeba tez mierzyć siły na 7.5 m kampera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mandrol napisał:

Licznik wskazał przejechanych 1582 km.

Super spalanie, jak na Twój zestaw. Czemu nie robisz oddzielnej relacji? Zawsze je lubiłem :ok: I w przyszłości chcę pojechać Twoimi śladami.

Udanego urlopu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voku napisał:

Dzisiaj takie widoki, ludzi bardzo dużo chyba Grecy zaczęli urlopy :P  Dojazd raczej pod kampera. 
 

DJI_0091.JPG

DJI_0094.JPG

całkiem całkiem te widoczki. Cienia trochę mało :) Jak Lila daje radę w takie upały ? po zajechaniu na taki parking to pod kamperem piasek 50C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lbuster napisał:

Super spalanie, jak na Twój zestaw. Czemu nie robisz oddzielnej relacji? Zawsze je lubiłem :ok: I w przyszłości chcę pojechać Twoimi śladami.

Udanego urlopu ;)

Po co pisać skoro nikt nie czyta naszych relacji (żartuję oczywiście).

Śledzę Waszą tułaczkę i podziwiam, że w tych temperaturach Wam się chce to wszystko zwiedzać. Szacun.

Relacji nie będzie bo tym razem posiedzimy 2 tygodnie na Arionie a w drodze powrotnej podążę Twoim bułgarsko-rumuńskim śladem ale wcześniej się poradzę w kilku kwestiach na priv (jeśli to nie problem to podeślij nr telefonu please). Poza tym nie lubię pisać z mojego przestarzałego telefonu- wczoraj nawet zdjęć nie umiałem dodać i musiałem tapatalka zainstalować. No i relacja online to nie moja broszka- wolę na spokojnie przed kompem popisać i dodawać zdjęcia z aparatu, ktorego tym razem nie wziąłem...

Zwiedzajcie i opisujcie no i odpoczywajcie!!!

P.S. Z ciekawosci- ile Twój niebieski brygadier zżera podczas tej wyprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mandrol napisał:

Śledzę Waszą tułaczkę i podziwiam, że w tych temperaturach Wam się chce to wszystko zwiedzać. Szacun.

Wierz mi, że się nie chcę ;)

30 minut temu, Mandrol napisał:

poradzę w kilku kwestiach na priv (jeśli to nie problem to podeślij nr telefonu please).

:ok:

31 minut temu, Mandrol napisał:

ile Twój niebieski brygadier zżera podczas tej wyprawy?

Podsumowanie i analiza w domu ale średnie mam prawie zawsze z mix solo i zestaw i poniżej dychy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandrol napisał:

Relacji nie będzie bo tym razem posiedzimy 2 tygodnie na Arionie

Marek a wziąłeś swoją przenośną klimę ? pytam bo w tym roku też wyjątkowo siedzieliśmy dwa tygodnie w jednym miejscu z dostępem do 230 i mocno się zastanawiałem czy nie kupić przed wyjazdem. Finalnie szkoda było mi wydać te trzy tysie i teraz nie żałuje bo wiozłem małego domowego monobloka i zdał egzamin rewelacyjnie a kasa została na koncie :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.