Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, DnS napisał:

Ja mogę kilka polecić na zachodnim brzegu peloponezu... mają basen, plac zabaw, brak tubylców wrosnietych w ziemię i ceny za 2+2 okolo 40 euro...

Podrzucaj. Właśnie wykluczyliśmy Stomio i wszystko co na północ od niego.

Edytowane przez Igor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://maps.app.goo.gl/NJCG7jGnPa1raXia6

Mały, czysty, dobry standard, prawie pusty... zejście z parcel na plaze...

 

https://maps.app.goo.gl/KdNhPVFiLHopLj8t8

Jak wyżej, z tawerna obok ale bardziej oblegane

 

https://maps.app.goo.gl/GWXe5Bqautw7ixH9A

Z basenem, tawerna obok i czysty, sporo Włochów, zapełnienie w 50% było...

 

https://maps.app.goo.gl/EY6mv9j6BjWowK8w6

Mały, z tawerna, ceny Ok, praktycznie zapełniony w 75%, zejście z parcel na plaze...

 

https://maps.app.goo.gl/5qnoqTqccudUBFQv5

 

Na samej plaży, z tawerna, praktycznie pusty w tygodniu, 2 kampery i 4 namioty...

 

https://maps.app.goo.gl/CuZ1shFhEvh2RktY6

 

Z basenem, tawerna, czysty i zadbany, obłożenie w tygodniu 50%

 

Tomoge polecić. Inspekcję zrobiliśmy :-)

 

Wybieralismy na zwiady campy z ocenami powyżej 4,5 i z cenami za zestaw I 2+1 w cenie poniżej 50 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DnS napisał:

https://maps.app.goo.gl/NJCG7jGnPa1raXia6

Mały, czysty, dobry standard, prawie pusty... zejście z parcel na plaze...

 

https://maps.app.goo.gl/KdNhPVFiLHopLj8t8

Jak wyżej, z tawerna obok ale bardziej oblegane

 

https://maps.app.goo.gl/GWXe5Bqautw7ixH9A

Z basenem, tawerna obok i czysty, sporo Włochów, zapełnienie w 50% było...

 

https://maps.app.goo.gl/EY6mv9j6BjWowK8w6

Mały, z tawerna, ceny Ok, praktycznie zapełniony w 75%, zejście z parcel na plaze...

 

https://maps.app.goo.gl/5qnoqTqccudUBFQv5

 

Na samej plaży, z tawerna, praktycznie pusty w tygodniu, 2 kampery i 4 namioty...

 

https://maps.app.goo.gl/CuZ1shFhEvh2RktY6

 

Z basenem, tawerna, czysty i zadbany, obłożenie w tygodniu 50%

 

Tomoge polecić. Inspekcję zrobiliśmy :-)

 

Wybieralismy na zwiady campy z ocenami powyżej 4,5 i z cenami za zestaw I 2+1 w cenie 

W końcu wylądowaliśmy na Sikia, wydaje się być fajniejszy niż Hellas, a na pewno miał fajniejsze wolne parcele. 

DnS dzięki za namiary, zanotowane, ale to raczej nie na ten rok, do każdego z nich co najmniej 400 km. Nie wiem czy będzie mi się chciało składać cały kram i przenosić. Może gdzieś na zachodnie wybrzeże, ale raczej nie na południe.

Po drodze odwiedziliśmy Gold Beach, Sylvia, Olympus Beach i osławione Stomio.

Gold Beach - kamp mały, plaża piaszczysta, nawet fajna, większość parcel zajętych przez krajowców przyczepami wrośniętymi w ziemię, ogrodzonymi niemal jak Malbork - koszmar, te potencjalnie dla turystów w kiepskich miejscach i na słońcu.

Sylwia - bardzo mały, brak przyczep krajowców !!!  Dużo wolnych miejsc, niestety plaża wąska żwirowo - kamienista.

Olympus Beach - większy i trochę bardziej cywilizowany, przyczepy krajowców jak na Gold Beach, plaża żwirowo - kamienista, baaaardzo wąska.

Stomio - miasteczko wrośniętymi w ziemię twierdz krajowców, parcele dla turystów w kiepskiej lokalizacji i w większości bez cienia, plaży nawet nie oglądaliśmy.

Wszystkie powyższe zdyskwalifikowane. 

Ze względu na młodzież preferujemy wyłącznie duże kempy, a jak na razie po Thalatta mamy niedosyt.

Sikie opiszę jak zwiedzę całą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest Grecja a nie Chorwacja. Tutaj nie ma dużych kempingów robionych pod niemca. Jak lubicie takie klimaty to chyba delikatnie spełnia te kryteria Ionion beach  i Githion Bay to typowo niemieckie kempingi. Szukacie Świętego Grala w Grecji ?

 

Sylwia - bardzo mały, brak przyczep krajowców !!!  Dużo wolnych miejsc, niestety plaża wąska żwirowo - kamienista.
Jak większość w Grecji 

Stomio - miasteczko wrośniętymi w ziemię twierdz krajowców, parcele dla turystów w kiepskiej lokalizacji i w większości bez cienia, plaży nawet nie oglądaliśmy.
Kemping d.. nie urywa ale jest bardzo tani, a plaże ma zajebistą, pisakowa i płytka warto tam zostać właśnie dla plaży i restauracji która prowadzi Polka. 

Wszystkie powyższe zdyskwalifikowane. 

Ze względu na młodzież preferujemy wyłącznie duże kempy, a jak na razie po Thalatta mamy niedosyt.

Sikie opiszę jak zwiedzę całą.
Sika to to samo co Hellas, plaża ta sama. Problem ze Sikia jest taki że jak dostaniesz parcele na górze to latach jak poj... góra-dół 

 

Teraz odwiedziłem na Lefkadzie 4 kempingi od strony zatoki wszystkie są do du... no może poza jednym Santa Maura bo nie było za dużo ludzi. Ale wyjazd z tego kempingu kamperem to przeżycie wzniesienie chyba ze 25% z przyczepą nie ma szans. 
Na Vasiliki Beach z prądem 53 euro :D A do plaży kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voku napisał:

Ludzie to jest Grecja a nie Chorwacja. Tutaj nie ma dużych kempingów robionych pod niemca. Jak lubicie takie klimaty to chyba delikatnie spełnia te kryteria Ionion beach  i Githion Bay to typowo niemieckie kempingi. Szukacie Świętego Grala w Grecji ?

 

Sylwia - bardzo mały, brak przyczep krajowców !!!  Dużo wolnych miejsc, niestety plaża wąska żwirowo - kamienista.
Jak większość w Grecji 

Stomio - miasteczko wrośniętymi w ziemię twierdz krajowców, parcele dla turystów w kiepskiej lokalizacji i w większości bez cienia, plaży nawet nie oglądaliśmy.
Kemping d.. nie urywa ale jest bardzo tani, a plaże ma zajebistą, pisakowa i płytka warto tam zostać właśnie dla plaży i restauracji która prowadzi Polka. 

Wszystkie powyższe zdyskwalifikowane. 

Ze względu na młodzież preferujemy wyłącznie duże kempy, a jak na razie po Thalatta mamy niedosyt.

Sikie opiszę jak zwiedzę całą.
Sika to to samo co Hellas, plaża ta sama. Problem ze Sikia jest taki że jak dostaniesz parcele na górze to latach jak poj... góra-dół 

 

Teraz odwiedziłem na Lefkadzie 4 kempingi od strony zatoki wszystkie są do du... no może poza jednym Santa Maura bo nie było za dużo ludzi. Ale wyjazd z tego kempingu kamperem to przeżycie wzniesienie chyba ze 25% z przyczepą nie ma szans. 
Na Vasiliki Beach z prądem 53 euro :D A do plaży kilometr.

Planuje wyjazd od 13.08 do 30.08 pierwszy raz do Grecji. Myśłałem o kempingach na Chalkidiki, ale po negatywnych opiniach na tym forum zastanawiam się czy to dobry pomysł. Ze względu na dość ograniczony czas urlopu oraz koszty ON nie chciałem się zapuszczać  na Peloponez, ale jeśli miałbym się męczyć na Chalkidiki to mogę zrobić te dodatkowe 2x600km.

Co drodzy forumowicze moglibyście polecić/doradzić  dla 2+2 (8-10lat) ??

Preferencje : kamping blisko bądź nad samym morzem, czyste "normalne" sanitariaty,  stanowiska zacienione bo nie mam klimy w przyczepie, w miarę normalny wjazd bo nie mam movera,  umiakowana cena. Nie potrzebuje basenu, im mniej ludzi i więcej miejsca tym lepiej.  Mogą być małe kameralne tylko żeby były z "klimatem", przyjaznym personelem.

Wystarczający standard jest dla mnie taki jak na campingu Moskato w Albanii który Voku ostatnio odwiedził- rok temu byłem na campingu obok Kranea- wybrałem go bo miał więcej cienia i byłem zadowolony. Taki Grecki odpowiednik Polana Sosny może być.. 

Dylemat mam spory czy pojechać prosto na Chalkidiki i spróbować : Ouzouni, Stavros, Iza, Melissi, Katerina, Armenistis czy może pojechać bardziej objazdowo Zlatibor-Ulcnij- Szkodra- Saranda -Ksamil - i na zachodni brzeg Peloponezu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Albania ci odpowiadała to spokojnie możesz jechać do Grecji. 

Tutaj większość wygląda jak Moskato a niektóre nawet lepiej. Ja nie lubię Chalkidiki byłem tam raz. Jest tam dużo ludzi z krajów ościennych za czym niej przepadam. Ale są tak chyba najlepsze kempingi i na pierwszy raz to super miejsce.

Znam tylko te kempingi które odwiedziłem, większość jest znana i wybierają przez innych można je zobaczyć u mnie na kanale. Jak wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JBE napisał:

Planuje wyjazd od 13.08 do 30.08 pierwszy raz do Grecji. Myśłałem o kempingach na Chalkidiki, ale po negatywnych opiniach na tym forum zastanawiam się czy to dobry pomysł. Ze względu na dość ograniczony czas urlopu oraz koszty ON nie chciałem się zapuszczać  na Peloponez, ale jeśli miałbym się męczyć na Chalkidiki to mogę zrobić te dodatkowe 2x600km.

Co drodzy forumowicze moglibyście polecić/doradzić  dla 2+2 (8-10lat) ??

Preferencje : kamping blisko bądź nad samym morzem, czyste "normalne" sanitariaty,  stanowiska zacienione bo nie mam klimy w przyczepie, w miarę normalny wjazd bo nie mam movera,  umiakowana cena. Nie potrzebuje basenu, im mniej ludzi i więcej miejsca tym lepiej.  Mogą być małe kameralne tylko żeby były z "klimatem", przyjaznym personelem.

Wystarczający standard jest dla mnie taki jak na campingu Moskato w Albanii który Voku ostatnio odwiedził- rok temu byłem na campingu obok Kranea- wybrałem go bo miał więcej cienia i byłem zadowolony. Taki Grecki odpowiednik Polana Sosny może być.. 

Dylemat mam spory czy pojechać prosto na Chalkidiki i spróbować : Ouzouni, Stavros, Iza, Melissi, Katerina, Armenistis czy może pojechać bardziej objazdowo Zlatibor-Ulcnij- Szkodra- Saranda -Ksamil - i na zachodni brzeg Peloponezu ?

Polecam Mitari camping. Właśnie na nim siedzę. Spełnia Twoje wymagania. Jak na greckie warunki, jest ok. Blisko plaży, nawet są dwie plaże. Sanitariaty ok. Sklepik. Bar na plaży. Dużo cienia. Cisza. Dobra baza do wypadów na inne plaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JBE napisał:

Planuje wyjazd od 13.08 do 30.08 pierwszy raz do Grecji. Myśłałem o kempingach na Chalkidiki, ale po negatywnych opiniach na tym forum zastanawiam się czy to dobry pomysł. Ze względu na dość ograniczony czas urlopu oraz koszty ON nie chciałem się zapuszczać  na Peloponez, ale jeśli miałbym się męczyć na Chalkidiki to mogę zrobić te dodatkowe 2x600km.

Co drodzy forumowicze moglibyście polecić/doradzić  dla 2+2 (8-10lat) ??

Preferencje : kamping blisko bądź nad samym morzem, czyste "normalne" sanitariaty,  stanowiska zacienione bo nie mam klimy w przyczepie, w miarę normalny wjazd bo nie mam movera,  umiakowana cena. Nie potrzebuje basenu, im mniej ludzi i więcej miejsca tym lepiej.  Mogą być małe kameralne tylko żeby były z "klimatem", przyjaznym personelem.

Wystarczający standard jest dla mnie taki jak na campingu Moskato w Albanii który Voku ostatnio odwiedził- rok temu byłem na campingu obok Kranea- wybrałem go bo miał więcej cienia i byłem zadowolony. Taki Grecki odpowiednik Polana Sosny może być.. 

Dylemat mam spory czy pojechać prosto na Chalkidiki i spróbować : Ouzouni, Stavros, Iza, Melissi, Katerina, Armenistis czy może pojechać bardziej objazdowo Zlatibor-Ulcnij- Szkodra- Saranda -Ksamil - i na zachodni brzeg Peloponezu ?

Armenistis to koczowisko. Z tych nadają się ouzuni i katerina. Na tych wymienionych po nich nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igor napisał:

Każdy ma różne preferencje, my póki co preferujemy co najmniej Hellas czy Sitia i takich szukamy.

 

Cześć, jak z obłożeniem na tych 2 kempingach? Być może dotrę w w te okolice za ok. tydzień i nie wiem czego się spodziewać, czy pisać do nich email z rezerwacją itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igor napisał:

Każdy ma różne preferencje, my póki co preferujemy co najmniej Hellas czy Sitia i takich szukamy.

 

Jasne że tak, tego nie neguje. Chce ci tylko uświadomić że to igła w stogu siana i będzie ciężko znaleźć coś o podobnym standardzie. Hellas to super kemping z Prysznicami i Toaletami z najwyższej półki.   :D  Podobny standard to może jeszcze zobaczysz na tych 2 które znam,  podałem je wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Voku napisał:

Teraz odwiedziłem na Lefkadzie 4 kempingi od strony zatoki wszystkie są do du... no może poza jednym Santa Maura bo nie było za dużo ludzi. Ale wyjazd z tego kempingu kamperem to przeżycie wzniesienie chyba ze 25% z przyczepą nie ma szans. 
Na Vasiliki Beach z prądem 53 euro :D A do plaży kilometr.

He he, no na Lefkadzie jest stromo.. ja stacjonowałem teraz tydzień na POROS Beach Camping (foto), piękne miejsce (jest nawet basen) ale wjazd (zjazd) na camping pionowo w dół.. podszedł do mnie kamperowiec z Węgier który nie mógł się nadziwić jak my tutaj zjechaliśmy zestawem, wyjazd jest już z innej strony -  od plaży i tylko wcześnie rano bo potem się nie przeciśniesz:lol: koszt auto/przyczepa/3 osoby 43E, paliwo na Lefkadzie nawet po 2,40E. Na tym całym Vasiliki był ful i całe szczęście bo nie zachwycił nas ten camping, przy samej - dość głośnej ulicy i niezbyt od niej osłonięty. Ten camping albo dość popularny albo akurat tutaj były wolne miejsca przez cały czas bo za nami przyjechało kilka załóg które widzieliśmy tydzień wcześniej w Pardze na VALTOS Camping i przyjechała też ta załoga VW T6 z powybijanymi szybami.. straszny widok.:(

20220720_155625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubaL napisał:

He he, no na Lefkadzie jest stromo.. ja stacjonowałem teraz tydzień na POROS Beach Camping (foto), piękne miejsce (jest nawet basen) ale wjazd (zjazd) na camping pionowo w dół.. podszedł do mnie kamperowiec z Węgier który nie mógł się nadziwić jak my tutaj zjechaliśmy zestawem, wyjazd jest już z innej strony -  od plaży i tylko wcześnie rano bo potem się nie przeciśniesz:lol: koszt auto/przyczepa/3 osoby 43E, paliwo na Lefkadzie nawet po 2,40E. Na tym całym Vasiliki był ful i całe szczęście bo nie zachwycił nas ten camping, przy samej - dość głośnej ulicy i niezbyt od niej osłonięty. Ten camping albo dość popularny albo akurat tutaj były wolne miejsca przez cały czas bo za nami przyjechało kilka załóg które widzieliśmy tydzień wcześniej w Pardze na VALTOS Camping i przyjechała też ta załoga VW T6 z powybijanymi szybami.. straszny widok.:(

20220720_155625.jpg

Chciałem na niego zjechać, ale ostatecznie pojechaliśmy dalej.

Teraz siedzę na camping-village-episkopos ogólnie też nic ciekawego tyle że jest basen. Ale jest tu blisko do miasteczka i wypożyczalni motorówek Jutro dzień na morzu na motorówce i dalej w drogę.

Co do paliwa to tankowałem chyba po 1,86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.