Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jedziemy z namiotem (brak przyczepy). Czy ktoś może orientuje się czy na Stomio i Hellas można wypożyczyć lodówkę ?

Jeśli ktoś jest obecnie na tych kempingach, to czy mógłby pilnie rozpoznać temat ?

Mamy turystyczną na 12V/220V, ale nawet jak chodzi 24h nie do końca daje radę.

Start mamy zaplanowany na niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Igor napisał:

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jedziemy z namiotem (brak przyczepy). Czy ktoś może orientuje się czy na Stomio i Hellas można wypożyczyć lodówkę ?

Jeśli ktoś jest obecnie na tych kempingach, to czy mógłby pilnie rozpoznać temat ?

Mamy turystyczną na 12V/220V, ale nawet jak chodzi 24h nie do końca daje radę.

Start mamy zaplanowany na niedzielę.

W Stomio nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor szukaj lodowki Peme, może kupisz przed wyjazdem...

W PL włożyliśmy na dno 4 wkłady zamarznięte, jechaliśmy 20h... w aucie było 18stopni... wszystko przyjechało zamarznięte tak jak wyjechało....nawet piwo które włożyłem na górę to zamarło...

 

Zbija do 25 stopni poniżej otoczenia...

 

Używam jej 3 sezon... jest najlepsza z tych co miałem... a na wyprzedaży na morelach kupiłem za 199zl :-)

20220728_201235.jpg

Edytowane przez DnS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja z płatnymi odcinkami na Słowacji na których konieczna jest winieta, na odcinku Sahy>Chyżne. Chodzi o obwodnicę Trzciany, Orawskiego Podzamcza i od Zwolenia do Bańskiej Bystrzycy. Teoretycznie te 3 odcinki wg map na słowackich stronach są odcinkami płatnymi i jadąc do Grecji je omijałem. Niemniej zbliżając się do obwodnicy Trzciany widziałem znak przekreślonej winiety na wyjeździe. Byłoby to w duchu gdzie obwodnicę robi się bezpłatne by ich nie omijać jadąc przez miasteczko ale jest to w sprzeczności z mapami jakie Słowacy publikują.

Zapewne są tu bardziej doświadczeni którzy lepiej ten temat zgłębili.

Link do słowackich map:

https://www.emyto.sk/pl/specified-road-sections/map

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie kombinuję - kupuję miesięczną i walę jak mi pasuje - szybko , sprawnie i bezstresowo a te parę złotych jest wliczone w koszty ogólne wyprawy i święty spokój ; a chyba jadąc na urlop o to chodzi :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 12:53, mirmar napisał:

Jak wygląda sytuacja z płatnymi odcinkami na Słowacji na których konieczna jest winieta, na odcinku Sahy>Chyżne. Chodzi o obwodnicę Trzciany, Orawskiego Podzamcza i od Zwolenia do Bańskiej Bystrzycy. Teoretycznie te 3 odcinki wg map na słowackich stronach są odcinkami płatnymi i jadąc do Grecji je omijałem. Niemniej zbliżając się do obwodnicy Trzciany widziałem znak przekreślonej winiety na wyjeździe. Byłoby to w duchu gdzie obwodnicę robi się bezpłatne by ich nie omijać jadąc przez miasteczko ale jest to w sprzeczności z mapami jakie Słowacy publikują.

Zapewne są tu bardziej doświadczeni którzy lepiej ten temat zgłębili.

Link do słowackich map:

https://www.emyto.sk/pl/specified-road-sections/map

W zeszły roku tylko autostrada koło Banskiej była na winiete. Reszta z wymienionych jest planowana pod płatną jak wybudują autostradę do chyżne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Voku napisał:

I to lubię w Grecji. Temperatura wody na odpowiednim poziomie ?

 

Niech no zgadnę - paralia Drepano w okolicy Igumentisy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomii napisał:

Niech no zgadnę - paralia Drepano w okolicy Igumentisy? 

Dokładnie. Cieplejszej wody nie ma nigdzie, normalnie zupa, można cały dzień w niej siedzieć. No ale nic przyjazd tutaj z sentymentu, trzeba jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Dokładnie. Cieplejszej wody nie ma nigdzie, normalnie zupa, można cały dzień w niej siedzieć. No ale nic przyjazd tutaj z sentymentu, trzeba jechać dalej.

Darek polecam Janine jak chcecie chwilę od morza odpocząć.
Jaskinia (uważam że warta zwiedzania):
IMG_20220711_150356.jpg

IMG_20220711_150336 (1).jpg

Spacerek nad jeziorem i po mieście:
IMG_20220711_172148.jpg

IMG_20220711_172616.jpg

IMG_20220711_173638.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomiy dzięki za info. ? Zapewne przed wjazdem sprawdzę czy jest znaczek z przekreśloną winietą. Jeśli będzie to pojadę obwodnicą. Dodam, że te obwodnicę to drogi ekspresowe, nie autostrady.

A propos, @Voku zapewne często korzysta z tych dróg jeżdżąc na weekendy na Węgry ? więc może coś wiesz w tym temacie?

W temacie drogi do Grecji dodam, bo chyba nikt o tym nie pisał, że jadąc przez Macedonię trzeba uważać na kontrolę prędkości, zwłaszcza jadąc w weekend. Ja, jadąc w niedzielę co najmniej minąłem takie 3. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale za każdym razem stał jeden policjant z radarem na trójnogu i wpatrzonym w oczko aparatu. Może to były fotoradary, choć raz za bramkami widziałem radiowozy i kliku policjantów i zachowywali się jakby wypatrywali niektóre pojazdy. Warto być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.