Skocz do zawartości

Tv do przyczepy?


Gosil

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, peja76 napisał:

Mam taki i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak pokroju Manty to dziękuje, przerabiałem już ten temat jak i moi znajomi.
Ja myślę, ze w tym segmencie i budżecie niczego lepszego nie znajdziesz. A 12V to jest duży atut. Gdybym nie miał Philipsa 12V i szukał nowego TV to pewnie bym zaryzykował i kupił tego Mistrala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Mistrala (już chyba z 6 lat). Sprzęt ok, energooszczędny, czyta chyba wszystkie formaty plików... Jedyny minus (ale to już zależy od miejsca montażu) to słabe kąty widzenia ekranu. Ja mam go blisko od łóżka, więc ja oglądam na siedząco to jest ok, ale jak już się położę, to muszę pochylić go w pionie, bo inaczej obraz jest ciemny... Philipsa też miałem, ale on czytał tylko oryginalne DVD - o niczym innym nie było mowy :)

I jeszcze jeden plus - pokazuje poziom i jakość sygnału, co jest ważne przy ustawianiu anteny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile prądu pobiera taki TV na 12V? 4 ampry, jak podaje producent. Mój filipek tylko na 230V, wraz z przetwornicą ciągnie 50 watów a kosztował 2 lata temu połowę tego, więc nie wiem w czym rzecz.

 

Edytowane przez Marek4791 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marek4791 napisał:

A ile prądu pobiera taki TV na 12V? 4 ampry, jak podaje producent. Mój filipek tylko na 230V, wraz z przetwornicą ciągnie 50 watów a kosztował 2 lata temu połowę tego, więc nie wiem w czym rzecz.

 

No właśnie też mnie to zastanawia a przetwornice mam, ktoś może nas oświecić bo w tym temacie to jestem laik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 4-5 Amperów. Kup zwykły TV na 12V i dokup smart stica za 180zł i będziesz miał pełnoprawnego smarta, wyjdzie taniej a wybór większy.
Ważne żeby TV maił dobre kąty widzenia. 
Jak coś ładuje to zazwyczaj w dzień i praktycznie wszystko idzie z solarów, akumulatory dopiero wieczorem są potrzebne no i jak nie ma słońca.
Ładuje 2x hulajnogi i ostatnio miałem okazję ładować baterie do rowerów elektrycznych i dalej prądu zostało bardzo dużo.
U mnie jest jeszcze ta przewaga że jak coś doładuje zawsze sobie trochę z alternatora, ale jak do tej pory solary dają radę.
Zima zweryfikuje, w lecie prądu aż za dużo. Przestałem się już prądem przejmować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Voku napisał:

około 4-5 Amperów. Kup zwykły TV na 12V i dokup smart stica za 180zł i będziesz miał pełnoprawnego smarta, wyjdzie taniej a wybór większy.
Ważne żeby TV maił dobre kąty widzenia. 
Jak coś ładuje to zazwyczaj w dzień i praktycznie wszystko idzie z solarów, akumulatory dopiero wieczorem są potrzebne no i jak nie ma słońca.
Ładuje 2x hulajnogi i ostatnio miałem okazję ładować baterie do rowerów elektrycznych i dalej prądu zostało bardzo dużo.
U mnie jest jeszcze ta przewaga że jak coś doładuje zawsze sobie trochę z alternatora, ale jak do tej pory solary dają radę.
Zima zweryfikuje, w lecie prądu aż za dużo. Przestałem się już prądem przejmować 

Darek rozumiem że anteny nie masz, tylko smart stica, ja ma miboxa więc to praktycznie to samo, tak mi się wydaje, ten TV na 12v z tego co widzę ma jeszcze w wyjściu antenowym napięcie i nie trzeba wtedy wzmacniacza do anteny tylko specjalną antenę. Tylko czy ona daje radę:niewiem:. My antenę musimy mieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek4791 napisał:

A ile prądu pobiera taki TV na 12V

Zmierzyłem z ciekawości - przy oglądaniu TV 18W (przy maksymalnej jasności ekranu), po przyciemnieniu do funkcji NORMAL 16W,a przy oglądaniu plików (filmów, zdjęć z USB) 14W. Oczywiście przy 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Darek rozumiem że anteny nie masz, tylko smart stica, ja ma miboxa więc to praktycznie to samo, tak mi się wydaje, ten TV na 12v z tego co widzę ma jeszcze w wyjściu antenowym napięcie i nie trzeba wtedy wzmacniacza do anteny tylko specjalną antenę. Tylko czy ona daje radę:niewiem:. My antenę musimy mieć;)

Mam antenę ze wzmacniaczem wszystko na 12V. Antena tego typu, https://allegro.pl/oferta/mistral-mi-ant04-antena-tv-dvb-t-do-jachtu-kampera-8419572684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stu napisał:

Zmierzyłem z ciekawości - przy oglądaniu TV 18W (przy maksymalnej jasności ekranu), po przyciemnieniu do funkcji NORMAL 16W,a przy oglądaniu plików (filmów, zdjęć z USB) 14W. Oczywiście przy 12V.

Nie wiem jaki odbiornik włączyłeś do pomiaru, ale jeżeli ten Mistral bierze 4A to jakoś wychodzi 48W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marek4791 napisał:

jeżeli ten Mistral bierze 4A to jakoś wychodzi 48W.

może to max pobór?

Roboczo wychodzi mniej

12 godzin temu, Voku napisał:

Kup zwykły TV na 12V

też tak to widzę, po co przetwarzać prąd 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peja76 napisał:

No właśnie też mnie to zastanawia a przetwornice mam, ktoś może nas oświecić bo w tym temacie to jestem laik

Chodzi o to, żeby kupić coś "specjalnego". Dzisiaj w czasie bezproblemowego dostępu do tanich, dobrych przetwornic z pełnym sinusie, zakup TV na 12 V traci sens, a utrata paru watów na konwersji napięcia nie ma znaczenia jak posiadasz, nawet mały panel, a ludziska mają całe elektrownie na dachu.

Cena zakupu TV + przetwornica = TV na 12V  - to tak w dużym uproszczeniu. Wartością dodaną jest to, że w przypadku tego pierwszego masz przetwornicę, którą możesz wpiąć do sieci przyczepy i zasilać inne urządzenia ( np: golarki, szczoteczki, ładowarki, itd. w zależności od mocy przetwornicy) i kupić TV taki jaki Ci się podoba i z takimi opcjami jakie potrzebujesz.

To chyba wszystko wyjaśnia,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marek4791 napisał:

Cena zakupu TV + przetwornica = TV na 12V  - to tak w dużym uproszczeniu.

Jeżeli tak jest, to faktycznie upraszcza wybór. Sądziłem, że TV 230 i 12V są w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Marek4791 napisał:

Nie wiem jaki odbiornik włączyłeś do pomiaru, ale jeżeli ten Mistral bierze 4A to jakoś wychodzi 48W.

Mówię o Mistralu, który mam w przyczepie od kilku lat.

I jest to rzeczywiste zużycie - co tu jest do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.