Skocz do zawartości

Tv do przyczepy?


Gosil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, Gosil napisał:

Witam chciałbym mieć telewizje w przyczepie kempingowej prosze o pomoc.

Zadaj konkretne pytanie, bo ciężko zgadywać o co dokładnie chodzi. Ja na przykład chciałbym być przystojny i bogaty, ale ze względu, że nie można mieć wszystkiego, to nie jestem bogaty :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Zadaj konkretne pytanie,

Dobra to ja zadam bo kolega się ociąga:D, mam antenę SAT i tuner z domu, nie mogę ustawić anteny korzystam z miernika i aplikacji Satfinder,  mam stojak i antenę 80cm, na wyjazd sylwestrowy kupiłem nowy konwerter i nadal nic, raz tylko ściągała antena w Mielnie, co to może być czy jak talerz będzie delikatnie skrzywiony czego nie widać to będzie problem. Dodam że obok mnie stoją nawet trochę w krzakach i mają TV:zly:

Jakie macie anteny Sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, peja76 napisał:

Dobra to ja zadam bo kolega się ociąga:D, mam antenę SAT i tuner z domu, nie mogę ustawić anteny korzystam z miernika i aplikacji Satfinder,  mam stojak i antenę 80cm, na wyjazd sylwestrowy kupiłem nowy konwerter i nadal nic, raz tylko ściągała antena w Mielnie, co to może być czy jak talerz będzie delikatnie skrzywiony czego nie widać to będzie problem. Dodam że obok mnie stoją nawet trochę w krzakach i mają TV:zly:

Jakie macie anteny Sat

Automat i masz święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Automat i masz święty spokój. 

Ale jaki najlepszy model bo już się tyle naczytałem że sam nie wiem.

Znalazłem taką jak poniżej, co powiesz, jaką ty masz?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiFnLGIwqL1AhWlxIsKHTq7CAYQFnoECBMQAQ&url=https%3A%2F%2Fsklep.elcamp.pl%2Fpl%2Fp%2FANTENA-AUTOMATYCZNA-TRAVEL-VISION-R6-65-CM-POJEDYNCZE-LNB%2F10937&usg=AOvVaw03sbEj5wrj2M_SKHpyWmaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, peja76 napisał:

Ja mam dachową, taką: https://giocamper.it/antenna-satellitare-m7-t-sat-disco-da-70-puntamento-automatico-con-gps-e-tuner-integrati.-1509/

Widzę, że trochę zdrożała. Ja chyba 3 lata temu kupowałem ją za jakieś niecałe 2,5k zł


Miałem ją w Adrii, zdemontowałem i przeniosłem do Knausa. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gosil napisał:

Witam chciałbym mieć telewizje w przyczepie kempingowej prosze o pomoc.

Panowie.

Pomoc ze strony forum bardzo potrzebna - kolega szuka już od dłuższego czasu (od roku !).

Ja, podobnie jak co po niektórzy forumowicze, mogę polecić Mantę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Dobra to ja zadam bo kolega się ociąga:D, mam antenę SAT i tuner z domu, nie mogę ustawić anteny korzystam z miernika i aplikacji Satfinder,  mam stojak i antenę 80cm, na wyjazd sylwestrowy kupiłem nowy konwerter i nadal nic, raz tylko ściągała antena w Mielnie, co to może być czy jak talerz będzie delikatnie skrzywiony czego nie widać to będzie problem. Dodam że obok mnie stoją nawet trochę w krzakach i mają TV:zly:

Jakie macie anteny Sat

Kolego przyłóż po zdemontowaniu ramienia konwentera do płaszczyzny zobaczysz czy czasza nie jest odkształcona . Jeżeli jest o.k  to może popraw skręt konwentera. J eżeli chodzi o automat używałem antenki  ALDENA była super. Teraz mam giocamper 80 wszystko chodzi o.k . ale to nie to co alden lub megasat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przyłóż po zdemontowaniu ramienia konwentera do płaszczyzny zobaczysz czy czasza nie jest odkształcona . Jeżeli jest o.k  to może popraw skręt konwentera. J eżeli chodzi o automat używałem antenki  ALDENA była super. Teraz mam giocamper 80 wszystko chodzi o.k . ale to nie to co alden lub megasat. 
No racja. Miałem odpowiednik takiego Megasat:


https://www.dmtrade.pl/p13804,megasat-traveller-man-auto-skew-new-2019-antena-automatyczna.html

Dobrze że kupowałem na Amazonie i miałem możliwość zwrotu. Badziewie ledwo co łapało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZdzislawW napisał:

Kolego przyłóż po zdemontowaniu ramienia konwentera do płaszczyzny zobaczysz czy czasza nie jest odkształcona . Jeżeli jest o.k  to może popraw skręt konwentera. J eżeli chodzi o automat używałem antenki  ALDENA była super. Teraz mam giocamper 80 wszystko chodzi o.k . ale to nie to co alden lub megasat. 

Nie bardzo wiem o co chodzi i jak sprawdzić czasze, poniżej zdjęcia czaszy, miernika i stojaka, mam jeszcze pytanie @jacek00 czy na ten stojak poniżej można zamontować taką antenę jakie montowane są na dach kampera/przyczepy, oczywiście po dostosowaniu stojaka, nie chciał bym montować na przyczepę bo znając życie jak zamontuje to już sprzedam z przyczepą:D a kto mi to wróci,  nieraz też stoi się między drzewami i słabo z zasięgiem a tak wystawiam stojak i jest.

20220108_183243.jpg

20220108_183401.jpg

20220108_183521.jpg

20220108_183656.jpg

20220108_183656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gosil napisał:

Witam chciałbym mieć telewizje w przyczepie kempingowej prosze o pomoc.

Ale na wywiad czy do oglądania :devil:

W każdym razie pamiętaj o zmianie systemu nadawania w tym roku. Tylko DVB-T2 HEVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Nie bardzo wiem o co chodzi i jak sprawdzić czasze, poniżej zdjęcia czaszy, miernika i stojaka, mam jeszcze pytanie @jacek00 czy na ten stojak poniżej można zamontować taką antenę jakie montowane są na dach kampera/przyczepy, oczywiście po dostosowaniu stojaka,

Na upartego by się dało. Pamiętaj że taka antena automat ma po prostu płtyę montażową do montażu na dachu. Ale całą antenę musisz podpiąć pod 12V i do panela sterującego i do tego jeszcze musisz podpiąć przewód antenowy. IMO masa zachodu. Widziałem Niemców, którzy mieli takie automaty na stojakach i to rozstawiali i im szukało. Mi by się nie chciało ustawiać każdorazowo tego majdanu całego dlatego wolałem automat na dachu, bo włączam i zostawiam i mam to gdzieś. 

Godzinę temu, peja76 napisał:

nie chciał bym montować na przyczepę bo znając życie jak zamontuje to już sprzedam z przyczepą:D a kto mi to wróci,  

IMO to chyba nie jest taki problem. Ja swoją antenę przeniosłem. Tylko kupiłem nową płytę montażową, bo stara przy odklejaniu się cała powyginała.

Cytat

nieraz też stoi się między drzewami i słabo z zasięgiem a tak wystawiam stojak i jest.

Ja przy wyborze miejsca posiłkuje się apką i sprawdzam czy w danym miejscu bez problemu złapię sygnał i czy nic nie zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.