Skocz do zawartości

Tv do przyczepy?


Gosil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki




 Po przespaniu nocki coraz mniej podoba mi się talerz na dachu przyczepy, przebywamy często nad Bałtykiem i jak mam być szczery to słabo to widzę jak nie będzie chowany na noc, przyjdzie duży wiatr w nocy i pozamiata.

 


Przecież nawet budżetowy Giocamper ma system wykrywania wiatru i się automatycznie schowa. Więc wg mnie nie ma się czego obawiać bo każda automatyczna antena ma zabezpieczenie przed tego typu sytuacjami
Dużo rzeczy . poczytaj sobie.
No to jest argument, dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:


Przecież nawet budżetowy Giocamper ma system wykrywania wiatru i się automatycznie schowa. Więc wg mnie nie ma się czego obawiać bo każda automatyczna antena ma zabezpieczenie przed tego typu sytuacjami

 

A tego to nie wiedziałem:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Przecież nawet budżetowy Giocamper ma system wykrywania wiatru i się automatycznie schowa. Więc wg mnie nie ma się czego obawiać bo każda automatyczna antena ma zabezpieczenie przed tego typu sytuacjami

Nie ma żadnych systemów nie chowa się automatycznie. Posiada przy mocowaniu śrub podkładki cierne . Pod naporem wiatru talerz opada ,aby ustawić ponownie należy zamknąć antenę ,talerz popuścić na śrubach i ponownie ustawić w pozycji zamkniętej

38 minut temu, jacek00 napisał:

No to jest argument, dzięki

Wymienię tylko kilka bo nie chce mi się pisać:  materiał , zabezpieczenia i jakość wykonania talerza , przekładnie - materiały dokładność spasowania tzw. luzy, oprogramowanie , czułość odbiornika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdzislawW napisał:

Nie ma żadnych systemów nie chowa się automatycznie. Posiada przy mocowaniu śrub podkładki cierne . Pod naporem wiatru talerz opada ,aby ustawić ponownie należy zamknąć antenę ,talerz popuścić na śrubach i ponownie ustawić w pozycji zamkniętej

Hmm nie wiem czemu miałem zakodowane, że ma ona jakieś zabezpieczenie, które w przypadku mocnego wiatru automatycznie zamyka antenę. 

 

Godzinę temu, ZdzislawW napisał:

Wymienię tylko kilka bo nie chce mi się pisać:  materiał , zabezpieczenia i jakość wykonania talerza , przekładnie - materiały dokładność spasowania tzw. luzy, oprogramowanie , czułość odbiornika itp.

No ja rozumiem, że będą jakieś różnice. Tylko dla użytkownika końcowego jak ja są to rzeczy pomijalne. Moja antena jest z 2017 roku, użytkowana od 2018. Od tego czasu jest zamontowana w przyczepie, która cały rok stoi pod chmurką. Z anteną się nic nie stało. Działa jak działała, z talerzem nic się nie stało (dodam, że talerz w Giocamperze pochodzi prawdopodobnie od firmy Triax, więc nie jest to też jakiś noname a renomowany producent anten). Tak więc po 4 latach nic się nie stało. Ja sam nie widzę powodów dla których miałbym przepłacać. Już pisałem, że to że antena złapie sygnał w 10 sekund zamiast w minutę nie jest warte dopłaty żadnych pieniędzy, a generalnie do tego się sprowadzają te wszystkie lepsze anteny.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek4791 napisał:

Ja zaczynałem w branży jak na początku lat 90 wchodziły pierwsze analogi i konwertery niezintegrowane,

A jeden transponder na satelicie obsługiwał jeden - góra dwa programy - no to jesteśmy 1/1.

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest fajne i  sprawdzi się w każdych warunkach ,ponieważ ma zdejmowany panel więc mniej amatorów na cudzą własność choć i tak bym zabezpieczał linką.  Łatwiejszy montaż bo nie dziurawisz dachu tylko zrobisz sobie wyjście antenowe na zewnątrz, ale to żaden problem ja w starej przyczepie wstawiłem w gniazdo zasilające. Zasilana jest z koncentryka więc tylko jeden przewód z anteny. Wypadało by się dowiedzieć czy istnieje możliwość samodzielnej zmiany transpondera ponieważ w razie zmiany nie będzie znajdować satelity  wtedy wysyłka sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdzislawW napisał:

Tak to jest fajne i  sprawdzi się w każdych warunkach ,ponieważ ma zdejmowany panel więc mniej amatorów na cudzą własność choć i tak bym zabezpieczał linką.  Łatwiejszy montaż bo nie dziurawisz dachu tylko zrobisz sobie wyjście antenowe na zewnątrz, ale to żaden problem ja w starej przyczepie wstawiłem w gniazdo zasilające. Zasilana jest z koncentryka więc tylko jeden przewód z anteny. Wypadało by się dowiedzieć czy istnieje możliwość samodzielnej zmiany transpondera ponieważ w razie zmiany nie będzie znajdować satelity  wtedy wysyłka sterownika.

Tak myślałem że to będzie to, pierwsza myśl najlepsza, wyjście antenowe mam już zrobione przez fabrykę, jak tylko zmodyfikowałem, wyrzuciłem trójnik i z gniazda puściłem nowy przewód do TV, moje wyście było po prostu dodatkowym do TV na zewnątrz.

Plusem tej anteny jest to że będzie mam nadzieje służyć nie tylko przy jednej przyczepie. Nic trzeba zbierać środki i na wiosnę kupić, jak kupię dam znać co i jak, dziękuje za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewien karawaningowiec polecił mi przyrząd do ustawiania anteny GTMEDIA, mówił że jest prosty w obsłudze i bez problemowo ustawię antenę. Długo nie czekając zamówiłem owo ustrojstwo:], oprócz tego wymieniłem talerz, cały zabieg wyszedł mnie 510zł :palacz:(miernik 380zł). Na tą chwilę muszę przyznać że dobrze wydane pieniądze, antena ustawiona w niespełna minutę i to w warunkach jak mi się wydaję złych (budynek przed anteną i mieszkam w dole, jakieś 500m przed domem  jest spore wzniesienie), poprzednim przyrządem i anteną nie mogłem poszukać sygnału w tych samym otoczeniu, a tu chwilę i jest. Przyrząd w menu Polskim, może też pracować jako dekoder, na wyświetlaczu jest możliwość oglądać programy, na plus jak dla takiego laika jak Ja że wybieram satelitę i tą szuka miernik, ładowarka na 230v plus ładowarka z zapalniczki 12v.

Stary talerz też znalazł swoje miejsce i zastosowanie:D, a co do starego miernika to jeszcze nie wiem ale pewno:kosz:

20220223_130043.jpg

20220223_141747.jpg

20220223_142812.jpg

20220223_142825.jpg

20220223_130127.jpg

20220222_152017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Wiem wiem tylko muszę kupić zmywacz do farby bo kto to będzie szlifował :]

Zamontuj na pace i wsyp trochę ostrego grysiku. Pojeździsz trochę i wyjmiesz wyszlifowane B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.