Skocz do zawartości

Tv do przyczepy?


Gosil

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2022 o 16:19, peja76 napisał:

Długo nie czekając zamówiłem owo ustrojstwo:], oprócz tego wymieniłem talerz,

Jakiej średnicy masz talerz bo też chcę kupić i zastanawiam się czy 60 cm wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, Cichy56 napisał:

Dzięki. Zaryzykuję i kupię 60cm myślę że na południu Europy będzie wystarczająca. 

Ja mam chyba 70 cm. Odbieram na tym NC+, działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cichy56 napisał:

Dzięki. Zaryzykuję i kupię 60cm myślę że na południu Europy będzie wystarczająca. 

Daj znać z ciekawości czy ci zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cichy56 napisał:

Dzięki. Zaryzykuję i kupię 60cm myślę że na południu Europy będzie wystarczająca. 

Kolego będziesz odbierał w całej Polsce tylko jeżeli będzie padać to może być kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kolego będziesz odbierał w całej Polsce tylko jeżeli będzie padać to może być kłopot.

Zdzisław widziałeś to moje ustrojstwo do szukania satelity, co powiesz jako fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, peja76 napisał:

Zdzisław widziałeś to moje ustrojstwo do szukania satelity, co powiesz jako fachowiec.

Kolego peja76 widziałem . Jest to chiński miernik  przeciętnej jakości. Ty, to samo zrobisz wskaźnikiem za 100 zł. który ma zaprogramowane częstotliwości transponderów. to ,że łatwiej Ci było znalazłeś satelitę to zasługa większego talerza i tarasu . Na kempingach jest inaczej . Mając automat widząc ,że nie łapie przestawiasz w inne miejsce i próbujesz tu niestety ręczna zabawa.( zaznaczam, że też możesz ustawić szybko jak dojdziesz do wprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kolego peja76 widziałem . Jest to chiński miernik  przeciętnej jakości. Ty, to samo zrobisz wskaźnikiem za 100 zł. który ma zaprogramowane częstotliwości transponderów. to ,że łatwiej Ci było znalazłeś satelitę to zasługa większego talerza i tarasu . Na kempingach jest inaczej . Mając automat widząc ,że nie łapie przestawiasz w inne miejsce i próbujesz tu niestety ręczna zabawa.( zaznaczam, że też możesz ustawić szybko jak dojdziesz do wprawy)

Dzięki za informację, zobaczymy jak będzie, dam znać:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem ostrzec potencjalnych kupujących że sprzedawany na popularnym portalu aukcyjnym :

" Telewizor SMART TV HD 24'' WiFi BT DVB-T2 HEVC 12V "   to nie jest TV na 12v tylko normalny TV na 230 V.

"zasilacz z wtykiem do zapalniczki samochodowej 12V DC" to dokładana przez sprzedawcę w osobnym kartoniku chińska przetwornica 300w wielkości  cegły

a w opisie aukcji i na załączonych zdjęciach widnieje wyraźnie "TV 12V"

takie małe niedomówienie i kolega się naciął , oczywiście TV poszedł do zwrotu do sprzedawcy a kolega zamówił MISTRALA  ;)

obraz.thumb.png.33c49e76d7a371ef2a60229c58ec0566.png

 

obraz.thumb.png.7d816e7fd4d751a45634b7e8ae5c1c30.png

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy myk cwaniaczków na alle.. ale w ostatniej linijce jest napisane, że zewnętrzny reduktor 12V.. Też się kiedyś tak naciąłem, dostałem używany z GB który wisiał w sklepie i się cały dzień palił na ścianie, nawet miał jedną pikselę uszkodzoną.. Następny kupiłem już normalnie w sklepie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się do tematu z pytaniem. Czy antenę satelitarną automatyczną dedykowaną do montażu na dachu ("klasyczną" z talerzem) dało by się stosować jako antenę przenośną? Wozić ją w bagażniku i rozkładać na ziemi z umocowaniem np. szpilkami przez otwory służące do przykręcenia na dachu, ew. na jekiejś płycie, tak żeby się nie przewracała? Wiem że są anteny przenośne (megasat, snipe itp.) ale - z tego co czytam - to są za słabe do zastosowań przy nc+ czy polsacie (no chyba że na południu europy działają, bo jednak większość negatywnych opinii o ich użytkowaniu odnosi się do stosowania w Polsce). Z drugiej strony, nie chciałbym być uwiązanym montażem do dachu i byciem zależnym od miejsca ustawienia przyczepy (czyt. "patelnia").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu z pytaniem. Czy antenę satelitarną automatyczną dedykowaną do montażu na dachu ("klasyczną" z talerzem) dało by się stosować jako antenę przenośną? Wozić ją w bagażniku i rozkładać na ziemi z umocowaniem np. szpilkami przez otwory służące do przykręcenia na dachu, ew. na jekiejś płycie, tak żeby się nie przewracała? Wiem że są anteny przenośne (megasat, snipe itp.) ale - z tego co czytam - to są za słabe do zastosowań przy nc+ czy polsacie (no chyba że na południu europy działają, bo jednak większość negatywnych opinii o ich użytkowaniu odnosi się do stosowania w Polsce). Z drugiej strony, nie chciałbym być uwiązanym montażem do dachu i byciem zależnym od miejsca ustawienia przyczepy (czyt. "patelnia").
Oczywiście, że się da. I są przecież nawet takie zestawy gdzie antena jest większa. Przede wszystkim musisz zastosować jakieś zasilanie - anteny automatyczne działają na 12V. I to stanowi największy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.