Skocz do zawartości

Tv do przyczepy?


Gosil

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, czepkateam napisał:

Podepnę się do tematu z pytaniem. Czy antenę satelitarną automatyczną dedykowaną do montażu na dachu ("klasyczną" z talerzem) dało by się stosować jako antenę przenośną? Wozić ją w bagażniku i rozkładać na ziemi z umocowaniem np. szpilkami przez otwory służące do przykręcenia na dachu, ew. na jekiejś płycie, tak żeby się nie przewracała? Wiem że są anteny przenośne (megasat, snipe itp.) ale - z tego co czytam - to są za słabe do zastosowań przy nc+ czy polsacie (no chyba że na południu europy działają, bo jednak większość negatywnych opinii o ich użytkowaniu odnosi się do stosowania w Polsce). Z drugiej strony, nie chciałbym być uwiązanym montażem do dachu i byciem zależnym od miejsca ustawienia przyczepy (czyt. "patelnia").

Jak dobrze kojarzę, to @peja76 tak zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Piotrekm13 napisał:

Jak dobrze kojarzę, to @peja76 tak zrobione. 

Ja mam zwykłą antenę i miernik do ustawiania anteny:winner:, na tą chwilę byliśmy w trzech miejscach i wszędzie super działa, ludzie przestawiali się kamperami przyczepami bo nie mieli sygnału a u nas jest. Ja nie zamienił bym się na żaden automat, szybciej ustawiam manualnie jak te automaty, ale nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca, jeszcze troszkę potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

I są przecież nawet takie zestawy gdzie antena jest większa

Tzn jakie? Myślałem nad giocamper m7.

 

13 minut temu, jacek00 napisał:

anteny automatyczne działają na 12V.

Czy potrzebują stałego zasilania, czy tylko na czas ustawiania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
4 minuty temu, czepkateam napisał:
Czy potrzebują stałego zasilania, czy tylko na czas ustawiania? 

Tylko na czas ustawiania

No to chyba byłoby do ogarnięcia...

8 minut temu, peja76 napisał:

Ja mam zwykłą antenę i miernik do ustawiania anteny

Też mam do tej pory, ale może już czas na automatyzację...

9 minut temu, peja76 napisał:

ludzie przestawiali się kamperami przyczepami bo nie mieli sygnału

Dlatego właśnie szukam jakiegoś kompromisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak automat to bezsensem jest rozstawianie tego. Właśnie wygodą i zaletą automatu jest to, że masz to na dachu i z głowy.

I nie jest prawdą, że trzeba koniecznie stawać na patelni. Wystarczy wcześniej sprawdzić miejsce z apką, ja używam Satfinder gdzie przez kamerkę patrzę czy są jakieś przeszkody w miejscu gdzie chce się ustawić.

Naprawdę sporadycznie się zdarzyło, że nie miałem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czepkateam napisał:

Nie wiem jaki ty masz. Ja mam satlink modelu nie pamiętam (ws...coś tam)

 (ws...coś tam) parę modeli jest, kilka stron wstecz pokazałem jaki miernik mam, tak podejrzewam że działają na podobnej zasadzie tylko u mnie na wyświetlaczu pojawia się TV i może temu szybciej mogę poszukać satelitę, Ja na tą chwilę nie kombinuje u mnie się sprawdza.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

Wg mnie jak automat to bezsensem jest rozstawianie tego. Właśnie wygodą i zaletą automatu jest to, że masz to na dachu i z głowy.

Tak też się właśnie zastanawiałem czy to aby nie "skórka za wyprawkę", i czy zanim bym popodpinał automat, to czy manual nie byłby szybciej gotowy...

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, peja76 napisał:

Widziałem ale będzie chyba za duży. Nie chodzi o wielkości tylko czy jest to w miarę sprzęt?

Czy w miarę to ciężko powiedzieć. Pewnie sprzet pokroju manty i podobnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Czy w miarę to ciężko powiedzieć. Pewnie sprzet pokroju manty i podobnych. 

Jak pokroju Manty to dziękuje, przerabiałem już ten temat jak i moi znajomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.