Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Powyżej najlepszy przykład.

Ale to Ty używasz yanosika a nie ja. 

W dniu 8.01.2022 o 15:30, mundek28 napisał:

CB radio coraz mniej przydatne i do tego te dialogi na cztery łapy ale Yanosik przydaje się ,chociaż w te wakacje właśnie przez Yanosika zapłaciłem mandat bo właśnie zaczął szwankować.

Dodatkowo nawet tego nie ogarniasz bo dostałeś mandat???

Oczywiście winny jest Yanosik czy tam inny Robin Hood a nie kierowca?

 

Ty nasz myślicielu kolejny raz wtopa i kolejny raz zrobiłeś z siebie pośmiewisko. Gratulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 8.01.2022 o 20:06, maarec napisał:

2500zl jest też za jazdę na bani rowerem, co mnie mocno smuci, czasem na wyjazdach bywało,  że po wieczornym ognisku jechało się właśnie rowerem.... ciekawe czy hulajnogi obejmuje czy zapomnieli? :)

U mnie podobnie. Ja uwielbiam połączenie roweru z piwkiem. Przelecisz większy odcinek to piwko daje Ci czas na odpoczynek a dodatkowo daje Ci kalorie na dalszą jazdę. I nie - nie uważam, że stwarzam zagrożenie jadąc w lesie po jednym czy dwóch piwkach. Przejechałem tak setki jak nie tysiące kilometrów i nie stworzyłem żadnego zagrożenia. Smutne jest to, że jestem tak samo traktowany jak kierowca samochodu, gdzie on robi sto razy większe zagrożenie :( 

Jeszcze bardziej smutne jest to, że w telewizji się chwalą tym, że "złapali" rowerzystów. No i ten tekst - jedno piwko 1500, drugie piwko 2500 :pad:Przypomnę, że w niektórych krajach dopuszczalne jest 0,5 promila i to nawet samochodem. A u nas na rowerze masz haracz 1500-2500 :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

U mnie podobnie. Ja uwielbiam połączenie roweru z piwkiem. Przelecisz większy odcinek to piwko daje Ci czas na odpoczynek a dodatkowo daje Ci kalorie na dalszą jazdę. I nie - nie uważam, że stwarzam zagrożenie jadąc w lesie po jednym czy dwóch piwkach. Przejechałem tak setki jak nie tysiące kilometrów i nie stworzyłem żadnego zagrożenia. Smutne jest to, że jestem tak samo traktowany jak kierowca samochodu, gdzie on robi sto razy większe zagrożenie :( 

Jeszcze bardziej smutne jest to, że w telewizji się chwalą tym, że "złapali" rowerzystów. No i ten tekst - jedno piwko 1500, drugie piwko 2500 :pad:Przypomnę, że w niektórych krajach dopuszczalne jest 0,5 promila i to nawet samochodem. A u nas na rowerze masz haracz 1500-2500 :banned:

Dobre jaja były jak prawo jazdy można było stracić kiedyś :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

A u nas na rowerze masz haracz 1500-2500 

Tak - bo ustawodawca nie zróżnicował czy po tym piwku będzie ktoś jechał rowerem w lesie - gdzie co najwyżej można potrącić lisa czy drogą krajową z pełnym ruchem pojazdów.

Idziemy dalej - a czym się rożni stan 0,5 czy 0,7 promila alkoholu po spożyciu przysłowiowego piwa za kierownicą roweru od tego samego stanu za kierownicą samochodu ?

Czy jak Ci ktoś w bok Twego samochodu wjedzie drugim samochodem mając te same 0,5 czy 0,7 promila to będziesz go tak samo rozgrzeszał ?

Pzdr

Wł.

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć danym GUS, to ściągalność mandatów na poziomie 47% to trochę mało, a teraz to już będzie jeszcze mniej. Jeżeli 100 zł nie zapłacił, to 1500 zł. zapłaci? Mało wiarygodne.

30% wystawionych mandatów jest nieściągalnych. Jak oni to robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BuryKocur napisał:

a czym się rożni stan 0,5 czy 0,7 promila alkoholu po spożyciu przysłowiowego piwa za kierownicą roweru od tego samego stanu za kierownicą samochodu ?

No jak dla mnie to jest gigantyczna różnica między rowerem w lesie a samochodem na publicznej drodze ;) Do samochodu nigdy nie wsiadam po alkoholu.

Wiem, że pijany rowerzysta może spowodować wypadek na drodze, jednak analogicznie może go spowodować pijany pieszy, który już nie ma takiego mandatu. Po prostu nie podobają mi się dysproporcje w karach lub brak tych dysproporcji (samochód kontra rower czy rower kontra pieszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

. I nie - nie uważam, że stwarzam zagrożenie jadąc w lesie po jednym czy dwóch piwkach.

Ale las to nie droga publiczna. Możesz jeździć na bani. Poprawcie mnie jak się mylę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Helmut napisał:

Jeżeli wierzyć danym GUS, to ściągalność mandatów na poziomie 47% to trochę mało, a teraz to już będzie jeszcze mniej. Jeżeli 100 zł nie zapłacił, to 1500 zł. zapłaci? Mało wiarygodne.

30% wystawionych mandatów jest nieściągalnych. Jak oni to robią?

@Helmut pkt mają się zacząć przedawniać od momentu zapłacenia, może to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

U mnie podobnie. Ja uwielbiam połączenie roweru z piwkiem. Przelecisz większy odcinek to piwko daje Ci czas na odpoczynek a dodatkowo daje Ci kalorie na dalszą jazdę. I nie - nie uważam, że stwarzam zagrożenie jadąc w lesie po jednym czy dwóch piwkach. Przejechałem tak setki jak nie tysiące kilometrów i nie stworzyłem żadnego zagrożenia. Smutne jest to, że jestem tak samo traktowany jak kierowca samochodu, gdzie on robi sto razy większe zagrożenie :( 

Jeszcze bardziej smutne jest to, że w telewizji się chwalą tym, że "złapali" rowerzystów. No i ten tekst - jedno piwko 1500, drugie piwko 2500 :pad:Przypomnę, że w niektórych krajach dopuszczalne jest 0,5 promila i to nawet samochodem. A u nas na rowerze masz haracz 1500-2500 :banned:

Tak mi się przypomniało.... jeżdżę szybko ale bezpiecznie ?

37 minut temu, Helmut napisał:

Jeżeli wierzyć danym GUS, to ściągalność mandatów na poziomie 47% to trochę mało, a teraz to już będzie jeszcze mniej. Jeżeli 100 zł nie zapłacił, to 1500 zł. zapłaci? Mało wiarygodne.

30% wystawionych mandatów jest nieściągalnych. Jak oni to robią?

Zwyczajnie.... Podatnik oficjalnie zarabia nic albo najniższą krajową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Tak mi się przypomniało.... jeżdżę szybko ale bezpiecznie ?

Wedle tego artykułu, w 2020 r. "...(kierujący, piesi, pasażerowie) będący pod działaniem alkoholu uczestniczyli w 2 540 wypadkach drogowych (10,8% ogółu wypadków), śmierć w nich poniosło 327 osób (13,1% ogółu zabitych)..."

Jaki z tego wniosek?

 

Ano taki, że prawie 90% wypadków było spowodowane przez trzeźwych uczestników dróg i przez tych trzeźwych uczestników dróg śmierć poniosło prawie 87% zabitych. 

Tak więc postuluję o zakaz prowadzenia pojazdów w stanie trzeźwości, gdyż trzeźwi są największym zagrożeniem na drodze :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.