Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, mundek28 napisał:

Sygnaliści są wszędzie mile widziani. Kiedyś nazywano ich chyba kapusiami.

Ale nauczycielki w szkole nie popierają kapusiów.

Hmm, czyli rozumiem, że jak ktoś zauważy jak włamują Ci się do domu to absolutnie ma nie zgłaszać tego faktu na policję, nie dzwonić po żadną pomoc, bo to wg Twojej nomenklatury "kapuś"? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie tak. Ja napisałem że policja to popiera , my też to popieramy a w szkole są inne wzorce. Inna sprawa że niektórzy jadący 85 już nagrywają jak ich ktoś wyprzedzi i wysyłają.

Ostatnio  słyszałem recenzję filmu "Najmro" że to był bohater bo walczył z komuną.

Wzorce się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Commander napisał:

https://autokult.pl/43579,rekord-filmow-z-kamer-policja-nigdy-nie-dostawala-tylu-nagran-od-kierowcow

 

Mówiłem, że to pomoże. Ostatni kozacy są jeszcze na wioskach, ale i na nich przyjdzie pora...

Czekam, kiedy pojawi się jakiś poseł chcący wprowadzić prowizję od mandatów dla sygnalistów :D Policjanci mieliby setki tysięcy nagrań tygodniowo. Musieli by stworzyć w każdej wojewódzkiej grupę "stop cham" ;)

Żarty żartami, ale nieuchronność kary w takim przypadku szybko wskoczyłaby na bardzo wysoki poziom. Pewnie nawet znaleźliby się nawet i zawodowcy, którzy stworzyliby sobie dobrze opłacany etat z takiego sygnalizowania. Oczywiście nie dotyczy to tematu prędkości, bo zaraz by się zaczęły problemy o braku homologacji itd., ale podwójne ciagle, zakazy, przejścia itp. miałyby wzięcie ;)

10% to byłaby całkiem uczciwa stawka :ph34r: :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pjetko napisał:

Czekam, kiedy pojawi się jakiś poseł chcący wprowadzić prowizję od mandatów dla sygnalistów :D Policjanci mieliby setki tysięcy nagrań tygodniowo. Musieli by stworzyć w każdej wojewódzkiej grupę "stop cham" ;)

Żarty żartami, ale nieuchronność kary w takim przypadku szybko wskoczyłaby na bardzo wysoki poziom. Pewnie nawet znaleźliby się nawet i zawodowcy, którzy stworzyliby sobie dobrze opłacany etat z takiego sygnalizowania. Oczywiście nie dotyczy to tematu prędkości, bo zaraz by się zaczęły problemy o braku homologacji itd., ale podwójne ciagle, zakazy, przejścia itp. miałyby wzięcie ;)

10% to byłaby całkiem uczciwa stawka :ph34r: :-]

Nic mnie tak nie wkurza, jak bardzo niebezpieczne wymuszanie pierwszeństwa tylko dlatego że jadę starym samochodem. Chyba zainwestuje w drugą kamerę i zostanę sygnalistą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do sygnalistów. Pierwszy raz usłyszałem to określenie po dojściu pis do władzy. Pamiętam jakie wtedy było oburzenie i pod.....jki. A teraz ta funkcja jest na tapecie w parlamencie europejskim i jest bardzo poważnie traktowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Commander napisał:

Nic mnie tak nie wkurza, jak bardzo niebezpieczne wymuszanie pierwszeństwa tylko dlatego że jadę starym samochodem. 

Wymuszanie pierwszeństwa to główna przyczyna wypadków.

Ps. Posiadanie starego samochodu, przynosi większe zyski finansowe :D niż lokaty w banku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Commander napisał:

Nic mnie tak nie wkurza, jak bardzo niebezpieczne wymuszanie pierwszeństwa tylko dlatego że jadę starym samochodem. Chyba zainwestuje w drugą kamerę i zostanę sygnalistą ???

czasem nawet nie wiek  a rozmiar i wygląd ma znaczenie. Jadąc moim czołgiem, przeważnie nikt mi przed nos nie wjeżdża, a jak już to zrobi to  często przeprasza lub jedzie z głupią miną :).

odnośnie polowania na kierowców - dziś w mieście byłem nagrywany przez  2 kilometry dynamicznej jazdy :). Od zera do 55kmh :) na koniec na skrzyżowaniu panowie stanęli obok i pokazali palec w górę i to nie środkowy :yes:. Tym razem moje na wierzchu. Mam wrażenie, że chcieli przy okazji pogadać i zajrzeć do auta, ale nie było podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

czasem nawet nie wiek  a rozmiar i wygląd ma znaczenie. Jadąc moim czołgiem, przeważnie nikt mi przed nos nie wjeżdża, a jak już to zrobi to  często przeprasza lub jedzie z głupią miną :).

odnośnie polowania na kierowców - dziś w mieście byłem nagrywany przez  2 kilometry dynamicznej jazdy :). Od zera do 55kmh :) na koniec na skrzyżowaniu panowie stanęli obok i pokazali palec w górę i to nie środkowy :yes:. Tym razem moje na wierzchu. Mam wrażenie, że chcieli przy okazji pogadać i zajrzeć do auta, ale nie było podstaw.

I Ty chcesz to na dacie zamienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.