Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 minuty temu, pjetko napisał:

A co to zmieni i kto niby za ten pakiet zapłaci? Św. Mikołaj na spółkę z Wróżką Zębuszką?

Przecież nikogo nie będzie obchodzić ile auto kosztowało na fv, skonfiskują i zlicytują blisko wartości rynkowej a nie fakturowej.

Ty tak poważnie?  To taka trudna ironia i kpina z tych debili rządzących była że wziąłeś to na poważnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, Cathay napisał:

 

Ty tak poważnie?  To taka trudna ironia i kpina z tych debili rządzących była że wziąłeś to na poważnie

 

Nie dałeś żadnych emotek ;)

Poważna jest luka tutaj:

Przepadku pojazdu mechanicznego oraz przepadku równowartości pojazdu mechanicznego nie orzeka się, jeżeli sprawca prowadził niestanowiący jego własności lub współwłasności pojazd mechaniczny wykonując czynności zawodowe lub służbowe polegające na prowadzeniu pojazdu na rzecz pracodawcy. W takim przypadku sąd orzeka nawiązkę w wysokości co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Już widzę nowe opcje leasingu wraz z zatrudnieniem na etat kierowcy w wymiarze 1/1000. Pojazd będzie pracodawcy, a delikwent jego kierowcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cathay napisał:

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić faceta np. 60-letniego który nie "przetestuje" samochodu. No może nie zawsze do końca, ale do tych 200 to na pewno.

Ale możesz jednak sobie to wyobrazić czy nie bardzo ?

Mam Superba 2 l Diesel i mimo pięciu lat jazdy nim nie specjalnie mnie interesuje do ilu pojedzie.

Wiem ile pali w normalnych warunkach jego eksploatowania, ale z jaką max. prędkością może jechać to nie wiem ...

Powiedz - do czego mi ta wiedza...?

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BuryKocur napisał:
21 godzin temu, Cathay napisał:

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić faceta np. 60-letniego który nie "przetestuje" samochodu. No może nie zawsze do końca, ale do tych 200 to na pewno.

Ale możesz jednak sobie to wyobrazić czy nie bardzo ?

Mam Superba 2 l Diesel i mimo pięciu lat jazdy nim nie specjalnie mnie interesuje do ilu pojedzie.

Mnie do 60 jeszcze trochę zostało ale od kiedy skończyłem 20 lat, nie robię takich testów.

Ostatni test max prędkości z ciekawości robiłem 126p, chyba każdy 126p miał teki test i jak się okazało wśród znajomych, najszybszy był czerwony :bevil:

Zdarzyło mi się jakimiś kiepskimi autami dobić do maxa, ale to było na autostradzie i kończyła się moc... więc w takim przypadku warto znać max.

Mimo to, lubię mieć spory zapas mocy i często z niego korzystam rozsądnie, np. dobra dynamika przy wyprzedzaniu. Nie interesuje mnie ile pojedzie, tylko jak pojedzie.

Wracając do taryfikatorów i zaostrzenia kar, aż mi się włos jeży, jak czytam o dywagacjach na temat granicy poruszania się jakimkolwiek pojazdem po alkoholu. Skoro ktoś planuje pić, to powinien tak zorganizować sobie ten czas, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Skoro ktoś planuje pić, to powinien tak zorganizować sobie ten czas, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych. 

Kiedyś oglądałem test jak alkohol wraz ze wzrostem dawki wpływa na kierowanie pojazdem. Najlepsze wyniki mieli faceci ..... po jednej "pięćdziesiątce". Więc nie jest to tak do końca jednoznaczne.

Właściwie jak jesteś zmęczony to też powinieneś mieć zakaz prowadzenia bo przestajesz ogarniać sytuację :niewiem:

Najważniejszy jest rozsądek. Niestety niektórzy nie zostali w niego wyposażeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Wracając do taryfikatorów i zaostrzenia kar, aż mi się włos jeży, jak czytam o dywagacjach na temat granicy poruszania się jakimkolwiek pojazdem po alkoholu. Skoro ktoś planuje pić, to powinien tak zorganizować sobie ten czas, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych.

Prosty przykład. Jedziesz na wesele i masz zapewniony nocleg. I teraz pytanie, o której następnego dnia możesz jechać? o 12:00, 14:00, 16:00 czy jeszcze później?

Wiadomo, są tacy co mało piją, są tacy co w ogóle nie piją ale jednak znaczna część Polaków pije dość dużo. Tak więc pomijając własny alkomat, który mało kto ma, a posterunku policji może nie być w okolicy, skąd masz wiedzieć, czy już możesz jechać? Po prostu chodzi o to, że tutaj sytuacja nie jest zero-jedynkowa. Wiadomo, że żeby być na prawie to najlepiej mieć poniżej 0,2, choć w trakcie zdarzenia drogowego najlepiej jest mieć 0,0 (info od Policji). Między 0,2 a 0,5 jest wykroczenie a powyżej to już przestępstwo. No a teraz proponowane zmiany już w ogóle mieszają w systemie i tak na prawdę nie wiem, jak to będzie (tak samo jak z nowym ładem ;))

Z doświadczenia wiem, że często jest tak, że jak się jeszcze dobrze czujesz to lepiej nie wsiadaj za kółko, jak się źle czujesz to możliwe, że już masz 0.0 :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lbuster napisał:

skąd masz wiedzieć

Masz wiedzieć i koniec tematu. A w jaki sposób to już samemu trzeba wykombinować. Jak mam wątpliwość albo dnia poprzedniego było grubo to zawsze jadę na komisariat, zawsze. Nie wsiadam za kółko jak nie mam 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lbuster napisał:

Jacek - jesteś wzorem obywatela :ok:

Śmiechy śmiechami, ale za jazdę pod wpływem % niezależnie ilu, to auto bym konfiskował a delikwenta w dyby ? a jak auto nie jego to mandat o równowartości auta, i niech spłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.