Skocz do zawartości

Mam średniego vana i szykuje się zamiana


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, peja76 napisał:

GLK jak przebieg do 150tyś km 2.2cdi i cena w miarę jeden dzień i nie ma

Do jakiego przebiegu jest sens brać takie 2.2cdi? Coś tam później wyjątkowo się sypie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, golob napisał:

Do jakiego przebiegu jest sens brać takie 2.2cdi? Coś tam później wyjątkowo się sypie?

Znam ludzi co maja po 300tyś km i nic, ja staram sie brać takie co mają koło 100tyś przebiegu, nie ma problemu że sprzedażą, co do 2,2cdi  przy 200 tyś dobrze wymienić pompę oleju i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Nowy Spacetourer w automacie, z silnikami 2.0 HDi spełniającymi normy euro 6 mają od 1800 do 2500 kg na haku (w zależności od wersji wyposażenia). Owszem, bywały jakieś okrojone wersje blaszaka czy osobówki gdzie na haku było mniej. 

 

Pomyliłem z Travellerem ale to chyba to samo. Mam homologację na 1900 ale gość w salonie konfigurował mi i wyszło mu, że automat ma niecałe 1100. Może coś nietypowego sprawia, że konfigurator robi taką wartość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Pomyliłem z Travellerem ale to chyba to samo. Mam homologację na 1900 ale gość w salonie konfigurował mi i wyszło mu, że automat ma niecałe 1100. Może coś nietypowego sprawia, że konfigurator robi taką wartość. 

Tak Traveller to to samo. Coś mi się wydaje że gość namącił. No ale nie ważne, ważne że jednak są wersje co na haku mają dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, peja76 napisał:

Łańcuch z wałem czy bez???- nie rozumiem

GLK jak przebieg do 150tyś km 2.2cdi i cena w miarę jeden dzień i nie ma, GLC to samo i tu nie ma różnicy bena czy diesel, a fenomenu GLC coupe nie mogę zrozumieć, nie dość że dużo droższe od SUV brak bagażnika to sprzedajność jeszcze lepsza.

N47. Zębatka na wale napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, peja76 napisał:

Powiem szczerze że nie wiem, zlecam i ma być zrobione jak się należy , przy takich pracach ma być zlecenie, faktura i gwarancja, inaczej odpada.

Chodzi o to , że jak ktoś przeciągnie wymianę łańcucha, to zużyje się zintegrowane z wałem korbowym koło zębate. Wtedy to boli. Kolegę bolało....

Dlatego chyba wolę GLC od X3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 22:26, Commander napisał:

Na GLK poluje już ponad pół roku....bez szans.... To ponoć najlepszy Mec....P/K jakości podzespołów..

Na 3.0 czy 2.2? Generalnie podaż GLK jest mała bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 W dniu 23.10.2021 o 22:33, peja76 napisał:

GLK jak przebieg do 150tyś km 2.2cdi i cena w miarę jeden dzień i nie ma, GLC to samo i tu nie ma różnicy bena czy diesel

 

Właśnie osobiście to zaobserowałem :)

W dniu 24.10.2021 o 15:45, peja76 napisał:

Znam ludzi co maja po 300tyś km i nic, ja staram sie brać takie co mają koło 100tyś przebiegu, nie ma problemu że sprzedażą, co do 2,2cdi  przy 200 tyś dobrze wymienić pompę oleju i wszystko.

Opinie o tym 2.2 OM651 które jest w GLK i w przeróżnych Sprinterach z tych lat są takie sobie, jak pogadałem z mechanikami choć głównie bazują oni na Sprinterach których duzo naprawiają a które wiadomo są zwykle tyrane jak to auto do pracy. Panewka ponoć na 3 cylindrze potrafi siąść przez właśnie tą dziwną pompe oleju.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

 

Właśnie osobiście to zaobserowałem :)

Opinie o tym 2.2 OM651 które jest w GLK i w przeróżnych Sprinterach z tych lat są takie sobie, jak pogadałem z mechanikami choć głównie bazują oni na Sprinterach których duzo naprawiają a które wiadomo są zwykle tyrane jak to auto do pracy. Panewka ponoć na 3 cylindrze potrafi siąść przez właśnie tą dziwną pompe oleju.

 Chcesz kupić?

Jak będziesz wymienił pompę co 200koła nic nie powinno się stać, auto do jazdy bardzo fajne, ostatnio miałem 2.0cdi 9biegów lepiej jedzie, mniejsze spalanie i cichsze w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

Chcesz kupić?

Jak będziesz wymienił pompę co 200koła nic nie powinno się stać, auto do jazdy bardzo fajne, ostatnio miałem 2.0cdi 9biegów lepiej jedzie, mniejsze spalanie i cichsze w środku.

Tak, jest na liście poszukiwanych. 2.0 w tamtych czasach nie było jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.