Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam wbite w dowodzie zafirki holowanie przyczepy o DMC 1095 kg. Kupiłem niedawno przyczepę o DMC 1100 kg. Czyli w/g prawa nie moge jej holowac, ale z kolei czy 5 kg może dać :ok: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich,

wkraczam powoli w świat Caravaningu i niestety nie posiadam odpowiedniego doświadczenia......

Czy orientujecie się jak w praktyce sprawuje się zestaw: VW golf IV kombi ( 90 koni, masa własna 1380, DMC 1890 ) + Przyczepa kempingowa SWIFT ARCHWAY 5 OSOBOWA o DMC 1300 ( nie mogę znaleźć info o masie własnej - będę zobowiązany za info :ok: ), którą chcę dopiero kupić. Czy auto podoła trudom podróży.....

Wswparcia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zafirę rok 2000 w dowodzie mam przyczepę 1200 kg. Skąd taka różnica? Jaką masz DMC zafiry? U mnie 2010 kg bo w automacie.

U mnie stoi jak byk w dowodzie; masa własna 1503 kg, maxymalna masa 2075 kg a przyczepki tylko 1095/650. Może jakiś błąd przepisany z papierów? Może da się to poprawić na więcej ? W jaki sposób i gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób i gdzie szukać?

 

Może ASO Opla pomoże w kwestii dokumentacji związanej z homologacją auta. Jeżeli kupione w Polsce to nie powinno być problemów, jak sprowadzane to może być różnie - najlepiej byłoby mieć wyciąg z homologacji dopuszczającej do ruchu i z tym podjechac do Okręgowej Stacji Diagnostycznej - tylko oni mogą wystawić dokument pozwalający ew. przerejestrować pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Zafirę 2.0 dti i mogę według dowodu rejestracyjnego ciągnąć tylko 1050 kg. Podobno jest to uzależnione również od wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że chyba jako jedyny mam takiego holownika :ok: więc podam dane jego :

1. :-] - NISSAN Primera sedan 1996r.

2. Silnik - 2.0i16V , 130KM ,

3. MW- 1190kg, DMC 1740kg

4. :ok: - z hamulcem 1350kg, bez hamulca 550kg

5. przyczepa obecna DMC 1000kg i cały zestawik daje sobie znakomicie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Omega 2.0 kombi (pełna opcja-ciężka)

 

MW 1670 kg.

DMC 2265 kg.

Przyczepa 1550 kg.

 

 

Renault Safrane 2.2 i

 

MW 1530 kg.

DMC 1877 kg.

Przyczepa 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zafiry, to oprócz wyposażenia ważna jest liczba miejsc.

Pamiętajcie, że 7-osobowy będzie miał mniejszy DMC przyczepy.

Ja miałem podobnie w Toyocie Corolli Verso. Wersja 7-osobowa miała DMC przyczepki 1100kg, a wersja 5-osobowa - DMC przyczepki - 1300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zafiry, to oprócz wyposażenia ważna jest liczba miejsc.

Pamiętajcie, że 7-osobowy będzie miał mniejszy DMC przyczepy.

Ja miałem podobnie w Toyocie Corolli Verso. Wersja 7-osobowa miała DMC przyczepki 1100kg, a wersja 5-osobowa - DMC przyczepki - 1300kg.

 

 

 

Skoro tak mówisz to ja mam zafirę 7 osobową a DMC 2010, a przyczepę 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz

 

Skrool - a doczytałeś, że istotne jest wyposażenie?

W Twoim przypadku temat jest jeszcze prostszy. Wersja benzynowa jest o ponad 100 kg lżejsza od 2.0DTI.

Z pierwszej lepszej strony z danymi technicznymi Opla Zafiry:

MW (2.0 DTI) - 1560kg

MW (1.8 16v) - 1445kg.

W tych dwóch przypadkach masz 115 kg różnicy.

 

Co do Verso - pofatygowałem się do ASO Toyoty, żeby mi sprawdzili wyciąg z homologacji. I rzeczywiście - pomiędzy wersją 5 a 7 osobową (z tym samym silnikiem i wyposażeniem) różnica w DMC przyczepy była 200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.