Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, że nie zostaje nic innego jak niewiadów ;]

Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Auto jak spawane technicznie to i z max-DMC da rade gorzej będzie z Tobą czy Ty wytrzymasz taka podróż bo będzie jak koledzy opisują..:biwak:

I pamiętaj , że jednak zmienia się częściej auto niż przyczepę - zazwyczaj ....:bevil: wiec za małej także nie kupuj . Niewiadów ma jeszcze jedną zaletę - nie gnije i na wartości prawie nie traci więc na początek (do 5kpln ) uważam to za b.dobry wybór;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na mechanice i jakoś mam obawy że jak taką przyczepę podepnę, to po dłuższej trasie coś w silniku nie wytrzyma ciągnięcia i zostane zmuszony do dłużej nieokreślonego postoju. Danym z dowou i ludziom z użędu nie ufam, dlatego jestem tu :hop1:

 

Wydaje mi się że nie masz co dramatyzować :yay: Ja przyczepkę 900kg DMC ciągnę słabszą od Twojej astry felicią 1.3 50kW. Wiadomo, nie ma szaleństw, ale jak droga jest równa i wiatr nie daje w przód to udaje się utrzymać 80km/h na 5 biegu. Nawet w niższe góry raz zaciągnąłem w zeszłym roku :biwak: W zasadzie najgorzej jest z cofaniem po nierównym podłożu na kempingu, wtedy niestety skoda wymięka i raczej tego unikam bo sprzęgło dostaje strasznie w tym momencie w kość, więc tego typu manewry muszę odpuszczać :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mam do Was pytanie.

Kroi mi się zakup przyczepy która ma DMC 1500kg. Mój samochód to pociągnie, ale pewnie wymienię go wcześniej niż przyczepę. Które modele z samochodów jakie macie mogą tyle ciągnąć? Bywa z tym różnie, mój Scenic 1,9 DTi na 1600 na haku co jest ewenementem wśród tych samochodów. Chciałbym się zorientować jakie modele mogę brać pod uwagę przy wymianie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masę własną ma Twój Scenic ?

DMC przyczepy nie może chyba przekraczać masy własnej holownika?

dla przykładu mój samochód może pociągnąć 1800 kg, ale waży 1460 kg i więcej niż 1460 kg ciągnąć nie mogę na kat B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Kroi mi się zakup przyczepy która ma DMC 1500kg. Mój samochód to pociągnie, ale pewnie wymienię go wcześniej niż przyczepę. Które modele z samochodów jakie macie mogą tyle ciągnąć? Bywa z tym różnie, mój Scenic 1,9 DTi na 1600 na haku co jest ewenementem wśród tych samochodów. Chciałbym się zorientować jakie modele mogę brać pod uwagę przy wymianie samochodu.

Większość terenówek będzie więcej miało na haku niż 1500. Problemem będzie tylko jeśli szukasz auta na kat B do targania DMC1500.

Także większe VAN-y spokojnie maja na haku ponad DMC1500.

Ogólnie każde cięższe auto typu SUV, terenowe, Van, Bus i zazwyczaj auta typu klasa średnia premium ma więcej na haku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kombi ktore moga napewno ciagnac to

mondeo mk3, audi a6 i chyba niektore modele a4, honda accord, mazda 6 z dieslem, passat b5 4motion, nissan primera P12 z dieslem, toytoa avensis od 2003 z dieslem , i laguna II z dieslem - to tak na szybko...

te kombiaki waza napewno wiecej niz 1500kg i maja 1500kg lub wiecej w O1...

 

ALE CO DO CIAGANIA CEPY 1500kg ODPUSC SOBIE KOMBI !!! bedziesz meczyl auto i siebie.... poczytaj moje posty i odpowiedzi w nich to sie przekonasz ze kombi + 1500kg na ogonie = niezbyt komfortowa jazda... pozatym silnik tez musi miec sporo konikow...

 

zreszta biorac w/w kombi pod uwage musisz miec conajmniej B+E...

 

pod maską musi byc duzo koni... bo taka cepa sporo wymaga od holownika

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje mondeo mk3 kombi ma 1800 w dowodzie przy DMC własnej 2165. z takim zestawem możesz przejechać kilkaście tysi km i żaden policjant się nie czepnie do nadwagi albo trafisz pierwszego co będzie miał obiekcje.kiedyś jechałem transporterem 2,0 tdi z przyczepą podłodziową z łódka o wadze 2,0 t i to była maaaaasakra. do takiej przyczepki to celowałbym w jakieś L200 albo podobne cudo.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz bodzioklb ja mam 115km siła uciągu 1600 kg moja cepkaDMC1100 jest OK ale kombinuję jak ty van 180-200 koni to jest to

 

podroz ma byc wygodna i bezstresowa...

wiec kon musi byc mocny, twardy i ciezki... teraz to juz wiem - audi bylo ciezkie i mocne... ale miekkie zawieszenie

dlatego przesiadlem sie na duzego vana z lpg -przy cenie gazu nawet codzienna jazda po miescie mocnym koniem nie bije tak po kieszeni

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masę własną ma Twój Scenic ?

DMC przyczepy nie może chyba przekraczać masy własnej holownika?

dla przykładu mój samochód może pociągnąć 1800 kg, ale waży 1460 kg i więcej niż 1460 kg ciągnąć nie mogę na kat B

 

DMC przyczepy nie może (w przypadku samochodu osobowego) przekraczać masy rzeczywistej samochodu.

Mój Scenic ma masę własną 1340kg, masę całkowitą 1840kg i mogę spokojnie ciągnąć 1600 kg. tak jak mam wbite w dowód, pod warunkiem dociążenia samochodu tak żeby warunek był spełniony.

Na kategorię B możesz ciągnąć zestaw nie przekraczający 3500 kg. a z przyczepą lekką 4250kg.

 

Kolego w VW Touranie możesz pociągnąć 1500kg,

przy silniku 2,0 TDI i 170 km jedzie się z takim ogonkiem bardzo dobrze.

Ale takim zestawem przekroczysz już 3,5 tony :tuptup:

 

 

pozdrawiam

 

Dzięki.

Mam odpowiednie kategorie, mogę tyle ciągnąć.

 

z kombi ktore moga napewno ciagnac to

mondeo mk3, audi a6 i chyba niektore modele a4, honda accord, mazda 6 z dieslem, passat b5 4motion, nissan primera P12 z dieslem, toytoa avensis od 2003 z dieslem , i laguna II z dieslem - to tak na szybko...

te kombiaki waza napewno wiecej niz 1500kg i maja 1500kg lub wiecej w O1...

 

ALE CO DO CIAGANIA CEPY 1500kg ODPUSC SOBIE KOMBI !!! bedziesz meczyl auto i siebie.... poczytaj moje posty i odpowiedzi w nich to sie przekonasz ze kombi + 1500kg na ogonie = niezbyt komfortowa jazda... pozatym silnik tez musi miec sporo konikow...

 

zreszta biorac w/w kombi pod uwage musisz miec conajmniej B+E...

 

pod maską musi byc duzo koni... bo taka cepa sporo wymaga od holownika

 

Takich wyczerpujących odpowiedzi potrzebuję. Wielkie dzięki :czerwona:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC przyczepy nie może (w przypadku samochodu osobowego) przekraczać masy rzeczywistej samochodu.

 

 

 

Czy miałeś na myśli Art. 62 PoRD?

 

"Art. 62.

 

1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

 

  • samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;"

Jeśli tak, to uważam, że zawsze powołując się na Art. 62 warto dodać, że wg Art 88 tegoż samego PoRD posiadając prawo jazdy kat. B, DMC przyczepy nie może przekraczać masy własnej pojazdu ciągnącego (art. 88, ust. 2, pkt. 1 lit. b PoRD)

Dlaczego tak uważam? Ponieważ większość użytkowników forum dysponuje tylko kwitem z literką B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.