Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Moim Subaru 3.0l ciągnąłem przyczepkę 1450kg dmc było ogólnie ok, ale autko waży 1660kg , mam napęd 4x4 i spory zapas mocy. Jedyny minus, przekraczałem o 50kg DMC bo autko ma 2100 dmc. Dlatego sprzedałem przyczepkę.

Edytowane przez szantymen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sharan / alhambra / galaxy w dieslu ma uciąg bodaj 2100kg, i to nawet w najsłabszej 90KM wersji, co prawda teoretyzuje teraz, aczkolwiek mam nadzieję to sprawdzić niebawem bo przymierzam się do tego auta. Jest to w końcu ulubione auto laweciarzy więc coś w tym jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Chałka

 

A ile w Scenic'u masz DMC zestawu ?

 

Co prawda nie Chałek ale pojazd ten sam :(

 

Grand Scenic 2005 1.9 DCI

 

MW 1540kg

DMC auta 2195kg

DMC przyczepy 1300

 

Więc licząc DMC + DMC przyczepy wychodzi 3495kg (ale tego mi w pozycji F3 nie wpisali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharan / alhambra / galaxy w dieslu ma uciąg bodaj 2100kg, i to nawet w najsłabszej 90KM wersji, co prawda teoretyzuje teraz, aczkolwiek mam nadzieję to sprawdzić niebawem bo przymierzam się do tego auta. Jest to w końcu ulubione auto laweciarzy więc coś w tym jest :(

Ale jak to jest możliwe jak VW T4 ma MW 1900kg? hmm.gif Czyli jak rozumiem więcej jak 1900kg DMC przyczepy ciągnąć nie mogę, a T4 jest większe od "trojaczków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady, a zobacz z ciekawości na tabliczce, powina byc na słupku pomiedzy drzwiamy od strony pasażera.

 

Wiem że w starszych wersjach to nie była suma DMC, u mnie jest 1800+1300, a na tabliczce DMC zestawu 2750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodge Grand Caravan rok 2003

2. silnik 3,8 V6 4x4, moc 225 KM ( benzyna + gaz ), automat

3. Holownik MW 1986 kg i DMC 2586 kg

4. max. masa przyczepy z hamulcem 2000 kg, bez 750 kg.

 

Posiadając prawo jazdy kat. B mogę zaczepić jedynie przyczepkę o DMC max 914 kg ... więc przed ewentualną zmianą cepki trzeba zrobić sobie E do B.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluchojady, a zobacz z ciekawości na tabliczce, powina byc na słupku pomiedzy drzwiamy od strony pasażera.

 

Wiem że w starszych wersjach to nie była suma DMC, u mnie jest 1800+1300, a na tabliczce DMC zestawu 2750.

 

Mam coś takiego:

 

2195 - zakładam że to DMC auta

3050 - ?

1 - 1130 - ?

2 - 1250 - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam haka w służbówce, ale do statystyki się przyda:

 

1. FIAT (Grande) Punto, 2009

2. 1248 ccm (Diesel) / 90KM / 200 Nm

3. MW i DMC holownika - 1145 kg / 1705kg

4. max. masa przyczepy z hamulcem i bez. - 1000 kg / 400 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest możliwe jak VW T4 ma MW 1900kg? hmm.gif Czyli jak rozumiem więcej jak 1900kg DMC przyczepy ciągnąć nie mogę, a T4 jest większe od "trojaczków"

 

Ale DMC przyczepy zależy fabrycznie też od DMC holownika, trojaczki mają DMC holownika około 2500kg (w zależności od wersji różni się to o kilkanaście kilo), zatem mając B+E można ciągnąć więcej niż MW holownika.

Ile masz wbite DMC przyczepy w T4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.