Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No zapomniano o Polonezie.

Więc dodam że Caro Plus 1,6 GSI o pojemności 1598ccm i mocy 64kW :jump: o dopuszczalnej masie całkowitej 1560kg z dopuszczalnym naciskiem na Oś 900 kg może cholować przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej przyczepy 1000kg z hamulcem i bez hamulca 500kg. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI A6 Avant 2,5 TDI KOMBI 150KM

ciągam przyczepę KIP HYLINE 44EK dop. masa 1350 kg

normalnie jadę ok. 100-110 km bez problemu

jedynie na baaaardzo długim podjeździe w Chorwacji skoczyła ponad normę temperatura silnika i holownik wziął trochę oleju ( czego nigdy nie robił )

pali zawsze z przyczepą 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zmieniłem z Voyagera 2,4 mocy 150 KM B/G - DCM 1600 na

VW Sharana TDI 130 KM - DCM 2000 z hamulcem najazdowym.

Przyznam że obecnie ,komfort i szybkość jazdy zdecydowanie się poprawiła w zestawie z przyczepą Burstner 5361 - 1500kg. Voyager z tak dużą przyczepa pocił się mocno, podrożę z Siedlec do Dębek z jedną 20min przerwą trwała 9,5h to była porażka , Myślę że Sharanem przelecę w 6 h

Autko jest zwinne i sprytne , rewelacyjnie radzi sobie z 1,5 tonowym kolosem.

Pozdrawiam

rokkey

 

:czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrożę z Siedlec do Dębek z jedną 20min przerwą trwała 9,5h to była porażka , Myślę że Sharanem przelecę w 6 h

 

500km w 6h z 1,5t przyczepą - jestem przerażony - może dlatego że chyba nie mam pojęcia jak się jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha Wyostrza ci się tekst , złośliwy jesteś.

Mam na myśli podroż wczesny rankiem wyjazd w godz 01h-a 02h nocą jest pusto i drogi są dobre , a w przyczepie mam jeden z najlepszych stabilizatorów jazdy , i kolego mam WYOBRA┼╣NIĘ ! Nic na silę.

:piwko: Pozdrawiam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha Wyostrza ci się tekst , złośliwy jesteś.

Mam na myśli podroż wczesny rankiem wyjazd w godz 01h-a 02h nocą jest pusto i drogi są dobre , a w przyczepie mam jeden z najlepszych stabilizatorów jazdy , i kolego mam WYOBRA┼╣NIĘ ! Nic na silę.

:piwko: Pozdrawiam :piwko:

 

widać wyobraźnia jest pojęciem względnym :jump:

ja wolno nie jeżdżę, ale trasę 350km pokonywałem właśnie sharanem w 6h

przejazd nad Bałtyk z krk - ponad 600km, zajmuje mi ok 11h (nocą)

Ty chcesz zrobić średnią prędkość na poziomie 83km/h ...

tyle to ja solówką nie daję rady :piwko:

 

chyba nie trzeba pisać, że Vmax z przyczepą to 80km/h :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze pare dni temu jechałem po mój nowy ogon do Gdańska trasa Rybnik - Gdańsk ... solo przejechałem to w 6h i wceale nie gnałem jak szaleniec , bo 90-110km/h w nocy , powrót z ogonem w godz dziennych wyjazd z Gdańska o 12 i na miejscu byłem w Rybniku o 22 wiec jechałem 10H i jak wiadomo max moje esperala z ta przyczepa nie przekraczał 85km/h ...wiec jezeli sie trafi na dobra godz da sie to przejechac bez żadnego pędzenia jak co nie którzy tu sugerują...

 

Fak ze w wkacje człowiek tą trase robi w 12-14 godz , ale i ruch na trasie nawet w nocy jest duzo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze pare dni temu jechałem po mój nowy ogon do Gdańska trasa Rybnik - Gdańsk ... solo przejechałem to w 6h i wceale nie gnałem jak szaleniec , bo 90-110km/h w nocy , powrót z ogonem w godz dziennych wyjazd z Gdańska o 12 i na miejscu byłem w Rybniku o 22 wiec jechałem 10H i jak wiadomo max moje esperala z ta przyczepa nie przekraczał 85km/h ...wiec jezeli sie trafi na dobra godz da sie to przejechac bez żadnego pędzenia jak co nie którzy tu sugerują...

 

Fak ze w wkacje człowiek tą trase robi w 12-14 godz , ale i ruch na trasie nawet w nocy jest duzo większy.

 

Serku, ale jechałeś dość dobrą drogą - krajowa DK1 ma w większości dwa pasy

(jechałeś A1 ?) ... a i tak przekroczyłeś prędkość :piwko:

brat jechał ze znajomymi solówką na Hel, wyjechali ok 2 rano, rano byli na miejscu

ale 140 nie schodziło z licznika, a na A1 ... więc da się ...

 

z przyczepą możesz jechać 50km/h, 70km/h, lub 80km/h ... i nie ma tu znaczenia czy masz cud hamulce, stabilizatory itp ...

wiec liczenie V średniej, na poziomie 83km/h jest lekko mówiąc nieodpowiedzialne :piwko:

 

ale nie o tym był wątek;)

tu temat już był wałkowany linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno niemowcie ze aby przejechcac 700 km solo w 8H to trzeba jechac na zlamanie karku. Kwstia ruchu i drogi. W wrzesniu trase kielce swinoujscie wlasnie w 8 h pokonalem, tylko ze cala autostrade na tempomacie 130. Wszystko od ruchu zalezy.Jak jest duzy to i ganajac na zlamanie karku nie osogniesz sredniej 75 a w innym przypadku 80 masz jakdac tempem emeryckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.