Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Cezarr napisał:

Ile czekaliście na jakikolwiek odpowiedź przy zwrocie starego urządzenia? Bo wysłałem formularze zdjęcie i cisza

miesiąc po zgoszeniu dostałem maila, że zgłosznie zostało przyjęte i dostało numer. i tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pawel1966 napisał:

Ale prywatni operatorzy nie odpuszczą.Umieli się ustawić nie?

Wiesz co, nawet z zastanej, de..lnej sytuacji myślę, że dałoby się wyjść. Dogadać się z operatorami na jeden system, nawet dać im trochę więcej z tego tortu i zrobić jeden system na całą Polskę. Ale to trzeba chcieć, myśleć o ludziach (całkowicie pomijam politykę, bo wszyscy od lewa do prawa mają nas w d... i nikt nic z tym nie zrobi(ł) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale z tego co wiem to właśnie operatorzy nie chcą się dogadać. To stara gwardia i nie odpuszczą tej kury znoszącej złote jaja. Nawet w Jaworznie gdzie jest gotowy zjazd, miasto wszystko przygotowało nie odpuszczają i nie godzą się na ułatwienie , jak napisałeś ludziom życia....

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Jeżeli tak, to cofam swoje słowa. Jedynie można :'(

Ano niestety...Ja i tak często gdy jadę na Śląsk ( jesli mi się nie spieszy) zjeżdżam przed Brzęczkowicami i jadę dalej przez miasto....Po prostu nie chce mi się płacić za nic...A ten zjazd , na który nie chcą się zgodzić jest połączony z obwodnicą Jaworzna przy stworzonej strefie przemysłowej i tylko dlatego,że miał być tam zjazd ta strefa powstała. No ale jak widać na nich nie ma mocnych. A Stalexport, czyli wywodząca się z głębokiej komuny spółka  ma jeszcze jeden hak - gdyby w z Krakowa na Śląsk została wybudowana droga ekspresowa lub austostrada jakiejś tam odległości od A4 to mają zagwarantowane takie odszkodowania, że wtedy mogliby faktycznie oddać ten odcinek Państwu. Takie przczy Panie Sebastianie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cezarr napisał:

Ile czekaliście na jakikolwiek odpowiedź przy zwrocie starego urządzenia? Bo wysłałem formularze zdjęcie i cisza :blink:

Wszystkie papiery wysłałem pocztą elektroniczną 12.10 . Ponownie 31.10 wysłałem zapytanie co się dzieje w mojej sprawie i  dzisiaj otrzymałem odpowiedź a  nawet cztery razy. Oto jedna z nich. Z dat wynika, że e-mail z dokumentami "szedł" 13 dni.

Warszawa, dnia 01.12.2021 r.

"Szanowny  Panie,

w odpowiedzi na Pana wiadomość e-mail z dnia 25.10.2021 r, dotyczącą wypowiedzenia umów oraz zwrotu środków, uprzejmie informuję, że na podstawie przesłanej wiadomości zostało utworzone zgłoszenie o numerze ZG.............

Natomiast o postępie w sprawie zostanie Pan poinformowany w najszybszym możliwym terminie.

Z wyrazami szacunku,
Joanna Kucner

Centrum Obsługi Klienta e-TOLL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lbuster napisał:

A po co mi płatności mobilne? Wyobraź sobie, że jadę na Chorwację i na każdy kraj po drodze muszę się zarejestrować w jakimś systemie, muszę zainstalować apkę, muszę pamiętać, że przejeżdżając z kraju do kraju mam wyłączyć jedną apkę i włączyć drugą :mlot: Aaaa, no i jeszcze ta apka działa tylko na kilku odcinkach, na innych musisz zapłacić na bramkach :sciana:

Można prościej, czyli wchodzisz na stronę, kupujesz bilet (i to na długi okres) i zapominasz o temacie. Można? Można ;) 

Dokładnie się zgadzam :)

Tak rozumiem ma działać ten e-bilet chyba docelowo. Niestety dopóki rząd pozwala na prywatny folwark autostradowy, to nie ujednolicimy systemu :(

17 godzin temu, lbuster napisał:

Ale nie, u nas przecież trzeba doić, czyli w dzień zapłacisz tyle, co w innych krajach na dwa tygodnie (jak nie dłużej).

I tu jest sprawa dyskusyjna. Bo mnie drogo wychodzi przejazd do Chorwacji. Jak policzysz ile km autostrady  pokonasz za cenę winiety, to uwierz, że wolałbyś płatność odcinkową.

Ceny mamy zróżnicowane :ee:

image.png.3b69f1efc25cf251599deaf52b393d99.png

Zawsze myślałem, że ta autostrada "kulczykowa" jest najdroższą w EU, ale potem pojeździłem we Francji, tam tez jest około 0,46/km ale EUR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:
20 godzin temu, lbuster napisał:

Ale nie, u nas przecież trzeba doić, czyli w dzień zapłacisz tyle, co w innych krajach na dwa tygodnie (jak nie dłużej).

I tu jest sprawa dyskusyjna. Bo mnie drogo wychodzi przejazd do Chorwacji.

No ja najczęściej jeździłem takimi odcinkami w Słowacji i na Węgrzech i porównuje to do mojej drogi na zachód:

image.png.e412c62db4de41aef225640ef38dd78e.png

Żeby dojechać na zachód i nie żydzić, muszę za osobówkę zapłacić jakieś 70 dych, z budą chyba ponad stówkę :sciana: Oczywiście przejazd w jedną stronę.

Na Słowację czy Węgry wykupuję bilet za cenę przejazdu osobówką Łódź-Niemcy i mam to na 2 tygodnie. No i jeszcze budy nie liczą, jak się mieszczę w 3,5t :) 

Jak widać, odcinki takie same :) 

Nie wspomnę o tym, że w PL muszę się co chwila zatrzymywać i stać w kolejce do kasy :mlot: Gdzie tu ekonomia i ekologia, o stracie czasu lepiej nie pisać.

W Chorwacji od Zadaru tylko i wyłącznie moja ukochana Magistrala - nigdy jeszcze nie jechałem autostradą :ph34r:

Ja wiem, że są kraje porównywalne cenowo do PL, jednak my jak zwykle porównujemy się do najlepszych(najgorszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lbuster napisał:

image.png.e412c62db4de41aef225640ef38dd78e.png

Żeby dojechać na zachód i nie żydzić, muszę za osobówkę zapłacić jakieś 70 dych,

Nie starczy Ci :puk: 

bo porównałeś 

16 minut temu, lbuster napisał:

jak zwykle porównujemy się do najlepszych(najgorszych).

;)

Normalna cena, to taka jak od Nowego Tomyśla do Świecka - 18zł, Albo z Konina do Łodzi - 10zł, albo nawet Toruń-Gdańsk - 30zł.

Jadąc na południe, to zależy jak kto jeździ, płatnych odcinków są różne długości a winieta ta sama (bo czasowa) i czasem za kilka km w Słowenii wychodzi 30EUR.

Ale zaczynamy robić za duży OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w poniedziałek wracałem z rodzicami i ich nowo zakupioną budką. Zest poniżej 3,5T, na drugi dzień na konto etolla przyszło zapytanie czy budą którą ciągnął przekracza masę. Ciekawe czy ktoś siedzi i wyłapuje takie kwiatki, czy to system z automatu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Taka ciekawostka, w poniedziałek wracałem z rodzicami i ich nowo zakupioną budką. Zest poniżej 3,5T, na drugi dzień na konto etolla przyszło zapytanie czy budą którą ciągnął przekracza masę. Ciekawe czy ktoś siedzi i wyłapuje takie kwiatki, czy to system z automatu? 

W odpowiedzi napisał bym "nie wiem, nie znam się, proszę przyjechać i sprawdzić"... :niewiem:

Może jeszcze zapytali czy nie była prędkości przekraczana po drodze? :mlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.