Skocz do zawartości

Akcyza na kampery (silnik powyżej 2.0l) - nowa ustawa tuż tuż


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko @Misio  - ja nie brałem tego do siebie,    choć może i fakt że ja też  już trochę bełkocze podążając za tym bełkotem ustawy - właśnie tak jak piszesz to wszystko jest pobełkotane ,  przewracane po sto razy i niespójne rodzą się domysły i wątpliwości - dochodzi jeszcze w tej chwili bełkot mediów i komentujących oraz wypowiadających się w nich ekspertów - zaczyna się robić rzeczywiście niezła kołomyja i człowiekowi we łbie się miesza.   Mam nadzieję że jeszcze chwile i tekst ujednolicony to przetnie choć akurat w aspekcie kamperów to nie problem sobie zrobić już tekst jednolity samemu - gorzej bo zapewne długo potrwa nim pojawią się rozporządzenia wykonawcze a czas leci i nie ma go za wiele
Tak ustawa  interesuje mnie mocno  i mocno ja  ryję ale już prawie świra dostaję  i na szczęście bardzo mocno w tym siedzi również @Slawka - Jej o cel nie pytam to nie moja sprawa ale  jestem wdzięczny ze w tym pomaga mocno i rzeczowo od samego początku tej sprawy.  To Ona przecież była inicjatorka tego wątku :bukiet:,   u mnie natomiast cel jest prosty - zdążyć uciec i mam nadzieję że mi się uda bo za tę akcyzę to mam okno, webasto i lodówkę  - masz Misio pojecie o budowach wiesz jak jest  :) 
Ja nie krytykuję ustawodawcy i tej akcyzy w całości - natomiast krew mnie zalewa że tak samo ustawodawca uderza równo w drobnych dłubaczy, uderza również w segment profi budowy kamperów w PL i równo uderza w oszustów od Bentlei z sejfem czy podobnych - sorry ja takim złodziejem i oszustem nie jestem -   tak jak pisałem aby nie ubijać maluczkich Takich jak Ty czy ja co klecą sobie bieda puszki dla siebie wystarczyłby np. prosty system jak przy darowiznach w gr. 0 czyli obowiązek zgłoszenia do US i opodatkowanie jak jak sprzedasz przed upływem określonego czasu, co do segmentu profi nie znam się zbytnio jak to hula to nie mój przedział ale też uważam że jest  to gałązka polskiej gospodarki i powinna być trochę lżej potraktowana a całkiem  na pewno nie powinna być potraktowana tak samo jak oszust od wspomnianego Bentleja - to własnie ta "urawnirowka"  rodzi mój bunt i mocne słowa.     Wkurza mnie również euforia polityków i tworzenie glorii chwały do której de facto nie ma powodów bo owszem jest jakiś sukces ale raczej polityczny a ekonomiczny jest słaby.

 Przykro  że nie mogłem przekazać Ci @Misio pomyślnych wieści naprawdę chciałbym je przekazać i Tobie i wszystkim co budują  nawet gdy mamy różne zdania to przecież łączy nas to samo hobby i ta sama pasja  i sam jestem w trakcie budowy więc wiem jak to boli.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@smok_wawelski życzę udanej budowy (zadowolenie z samej budowy i później użytkowania), więcej spokoju i radości płynącej z karawaningu, a nie nerwówki czytając ustawy i rozporządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, smok_wawelski said:

ale  jestem wdzięczny ze w tym pomaga mocno i rzeczowo od samego początku tej sprawy

Do usług :) Dziękuję za miłe słowo! Odkąd pojawił się pierwszy projekt tej ustawy jestem nim zainteresowana, jak wszystkim, co dotyczy branży. A, że nauczyłam się już, że nie można polegać na polskiej, specjalistycznej prasie, to sama drążę tematy. Nie należę do osób, które się nagłówkami ekscytują ;)

51 minutes ago, czyś said:

Wg statystyk CEPiK, w marcu zarejestrowano 452 kampery i 911 przyczep kempingowych. 

Masz dostęp do takich danych, bo ja bym była zainteresowana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4059]Misio[/mention] Dzięki za życzenia

 

[mention=35287]Slawka[/mention] słowo w pełni zasłużone więc naprawdę nie ma za co dziękować . Jak wolisz piwo zamiast kwiatków jedno słowo i pisze do moda żeby podmienił emotkę a jakby kiedyś drogi zawiodły do Smoczogrodu zapraszam na realne - kawałek trawnika prąd woda kot nie ma problema i służę za lokalnego przewodnika Glob w bramke powinien się złożyć a jak nie to przęsło siatki się zdejmie i prosto na ogród masz 18a do dyspozycji z przyłączem do mediów

 

@czyś z tel slabo mi na linki patrzec zerkne pozniej a tak na szybko brak mi punktu odniesienia - czy wiesz krótko może jak to wygląda na tle lat ubiegłych

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, czyś said:

Ciekawostki z bazy CEPiK, czyli jakie pojazdy są rejestrowane w Polsce (auto-swiat.pl)

Jak widzę takie stwierdzenia czy tezy  "Tuż przed sezonem turystycznym ożywił się rynek kamperów (452 egzemplarze) i przyczep kempingowych (911)", to przestaję czytać artykuł dalej i uznaję go za nierzetelny. Co roku jest ożywienie przed sezonem. Ale jeśli faktycznie zarejestrowano aż tyle, to szykuje się kolejny rekordowy rok (w 2020 w całym I kwartale było 469). 

2 minutes ago, smok_wawelski said:

Jak wolisz piwo zamiast kwiatków

Kwiatki niech tu zostaną, a piwa to niech się leje nie w emotikonach ;). Za zaproszenie i gościnę serdecznie dziękuję. To bardzo miłe!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybywa białej floty, dziś przejeżdżałem rowerem koło jednego z jurajskich kempingów i co najmniej z 50% obłożenia, większość kampery. (a przecież nie sezon, co rano jeszcze tu śnieg wita mnie za oknem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 22:21, Łza Włóczynutka napisał:

przybywa białej floty, dziś przejeżdżałem rowerem koło jednego z jurajskich kempingów i co najmniej z 50% obłożenia, większość kampery. (a przecież nie sezon, co rano jeszcze tu śnieg wita mnie za oknem)

Pozdrawiałeś kampera ok godziny 15? Pierwszy raz mnie tak zaskoczyli rowerzyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 19:32, Misio napisał:

2,0... taki silnik jest w Fiacie i VW

W fiacie nie znalazłem - przeglądnąłem ofertę ducato i nie widzę, craftery rzeczywiście są. Od dawna tam montują taki silnik, czy to jakiś nowy przeszczep?

 

W dniu 9.04.2021 o 19:41, kit napisał:

Mb i Vw są też ciężkie i trzeba liczyc kg Fordy leciutkie bo liche i tandetne 


Akurat dzisiaj najlżejsze są trojaczki, Ford z masą własną (która się przekłada na ładowność w segmencie do 3,5 tony) stoi obok Mb i Vw  (zresztą tak samo jak Renio-Oplo-Nyssan i Iveco). Przy ciężkich zabudowach wydawało by się, że to byłby najbardziej hmm ciężki ;) argument przemawiający za wyborem trojaczków.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łza Włóczynutka said:

W fiacie nie znalazłem

W nowych nie znajdziesz. PSA wycofał silnik 2.0 (można było je rejestrować bodajże do końca sierpnia 2019 r) i wprowadził 2.3 z mniejszą emisją spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

W fiacie nie znalazłem - przeglądnąłem ofertę ducato i nie widzę, craftery rzeczywiście są. Od dawna tam montują taki silnik, czy to jakiś nowy przeszczep?

2007rok? Coś takiego...

Od 2012 już tylko 2,0

Ale ja i tak szukałem 2,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maarec napisał:

Pozdrawiałeś kampera ok godziny 15? Pierwszy raz mnie tak zaskoczyli rowerzyści :)

Nie, to nie ja. Ja tylko przemknalem drogą za krzakami kampingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie, to nie ja. Ja tylko przemknalem drogą za krzakami kampingu

Pierwszy raz pozdrawiali mnie rowerzyści na trasie :) machali jakbym koło stracił, ledwo zdążyłem odmachać - nie widziałem twarzy - patrzałem gdzie mnie nawigacja w las prowadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.