Skocz do zawartości

Akcyza na kampery (silnik powyżej 2.0l) - nowa ustawa tuż tuż


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, smok_wawelski said:

jakby ludzie nie marzyli to Armstrong nie chodziłby po Księżycu :) 

Bo to było prostsze niż wywalczyć w Polsce odpowiedzialność urzędów za wydawane decyzje i konsekwencje dla urzędników. Jak w tym dowcipie o złotej rybce, która na początku nie chciała zbudować autostrady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No jak tam ? 
Kto zdążył a kto nie ?   
Ceny grodzi kurierskich osiągają już astronomiczne ceny ?

Oczywiście nie mogło być inaczej  sympatyczna Kobieta :piwo: mocno wspierająca mnie w tej walce z systemem dowiedziała się jako pierwsza i już wie ale może i tutaj  skoro tyle tu pisałem to na koniec wątku zamieszczę optymistyczny akcent nadrabiając mój ponad miesięczny niebyt na forum  :) 
Łapy dłuższe o kilka cm, w gnatach jeszcze czuję
ale 
udało się :bevil:
Jasne że micha śmieje mi sie jak małpie która pomyliła organki z brzytwą ale i pozostaje gdzieś z tyłu głowy smutek i złość........   
szkoda mi tych co im sie nie udało i się nie uda i będą musieli zabulić akcyzę od własnej pracy ......

 

 

DR-Jumper.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, smok_wawelski napisał:

No jak tam ? 
Kto zdążył a kto nie ?   
Ceny grodzi kurierskich osiągają już astronomiczne ceny ?

Oczywiście nie mogło być inaczej  sympatyczna Kobieta :piwo: mocno wspierająca mnie w tej walce z systemem dowiedziała się jako pierwsza i już wie ale może i tutaj  skoro tyle tu pisałem to na koniec wątku zamieszczę optymistyczny akcent nadrabiając mój ponad miesięczny niebyt na forum  :) 
Łapy dłuższe o kilka cm, w gnatach jeszcze czuję
ale 
udało się :bevil:

 

 

DR-Jumper.jpg

:winner::winner::winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialność urzędniaków w Wolsce .....OJPRD  !!!  W co wy ludziska macie nadzieję !!   :-((

 

TO NIE JEST MOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!     Nie było i nie jest  !

Mówię Wam to ja !!!!     Wstrętny prywaciarz ,WRÓG NOVO-SOCJALISTYCZNEJ WOLSKI od 25-ciu lat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kit  @Cathay @peja76   dzięki - fura nie jest całkiem gotowa, zostało @kit na razie tak jak u Ciebie ławka, nie było czasu bujać się z homolkami od Cytryny i udowadniać że może być pojedynka pasażera
Nie poszedłem droga całkowitego skrótu, zrobiłem to dość ok - wszystkie full instalacje są w ścianach, klocek kuchenny stoi kompletny, ściany łazienki stoją, wyro jest, podłogówka pexem wrzucona pod podłogę. Lodówka jednak stoi na ganku,  panel na balkonie, brodzik i kibel w piwnicy bus jest tylko osklejkowany bez tapicerki :) -po prostu  w 1-go niektóre rzeczy ciężko się robi i czas leci nie wyrobiłbym się z założeniem wszystkich gratów to było nierealne, musiałem sie skoncentrować na wyposażeniu obowiązkowym i zrobieniem tego tak żeby w ścianach i podłodze było wszystko co tam ma być już na gotowo i to co wstawiam też na gotowo, nie chciałem rozbiórki i roboty 2 razy, nawet nie wyrobiłem się z szafką dla lodówki
Foty ot i problem obecnego stanu po prostu nie mam a na fotach z OSKP niewiele widać - sorry ale nawet z budowy praktycznie jest raptem moze kilka,  wersja jest standard wyro z tyłu naprawdę nie bardzo był czas focić.  To naprawdę nie unik ale zapiernicz był totalny i to w upałach +30 parę st C pot oczy zalewał , z urlopem było krucho ledwie parę dni wziąłem żeby na wakacje zostało.  Ale teraz na spoko kończę to coś pofoce oraz wrzucę i tu i na CT bo przecież tam mnie chłopaki też zje....ą że nic nie pokazałem -
@danielpoz  dzięki - tak sezon niewątpliwie uratowany w sumie auto jest tak robione że sezon może być cały rok :) 
ale w sumie tez luzu na zrobienie na full nie mam za wiele    jeszcze trochę drobiazgów blacharki na spodzie przy schodkach kabiny muszę zrobić i  sprzęgło muszę wymienić to na trochę zniknie mi auto spod domu a urlopik od 20 sierpnia więc nie ma szału, urlopu już nie wezmę, popołudniami to g.... nie robota a weekendów już nie ma za wiele ale w sumie myślę że choć na tip top nie zdążę wszystkiego to  do zamieszkania w miarę komfortowo będzie zrobiony :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smok_wawelski napisał:

....  , zostało @kit na razie tak jak u Ciebie ławka...

Ja myślałem że zmieniasz ilość i układ siedzeń :hmm: .... to po co tyle zachodu z tą zmianą jak zostało tak jak było? Jak chcesz pełen legal to już tego nie możesz zmienić, a jak zmienisz to po co ta kombinacja ... zbyt zawiłe dla mnie :niewiem: 

Czekam za fotami :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc to ciężarowy z zabudową też nie jest stricte zgodny z przepisami choć jakby nie wyszło to pewnie bym tak zrobił :) Kolejna opcja była zamiast akcyzy grodź kurierska z drzwiami

Raczej będzie zmiana na 2 osoby a w specjalnym jest to prostsze niż w ciężarowym ;)


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-gi rząd na full legalu to spore koszty - wiadomo fotele muszą być nówki z homologacją +motaż+haracz PIMOTu, tak jak pisałem koszt zmiany 1-go miejsca to ok 8tys zł  a w przypadku zrobienia 2 kabina+2 drugi rząd zamyka się to kwotą ok 12tys a od 15-stycznia żaden diagnosta już nie klepnie samoróbki ze stołkami choćby jak porządnie i bezpiecznie była zrobiona po prostu nie może tego zrobić bo zabrania mu tego prawo i pozbędzie się uprawnień. Natomiast ładowanie takich kwot za stołki (które właściwie przestały być potrzebne) w stara skorupę jaką jest Jumper 2005r uważam że to bezsens bo i tak już za dużo w tę skorupę władowałem :) 
Tak jak gdzieś kiedyś pisałem u mnie powodem na 3-miejsce była córka, która dorywczo może pojechałaby z wapniakami na jakąś ciekawszą objazdówkę - nie chciałem pozbawiać jej tej możliwości - dlatego było założenie 3 osobowy
To się też obecnie zmieniło - czas jednak leci i córka jest "na swoim" - więc  raczej bardziej prawdopodobne jest to że przyjdzie pożyczyć vana a nie jechać z nami - z kolei córki z jej chłopem ani nie da rady wziąć przy 3 osobowym ani taki kurduplowaty van nie jest do bytowania  na 4 osoby  choć technicznie idzie go tak zrobić :)  
A w końcu jakl by chcieli to niech się młodzi też naucza że życie nie jest lekkie i zaoszczędza parę złotych podstawią tacie busa do przeróbki dołożą łapki do roboty i tata im skleci vana a raczej sobie skleca sami pod taty nadzorem i trochę taty pomocą  bo moje zasady to dawać wędkę a nie rybę :) 
Kości człowiekowi z wiekiem twardnieją, na dziś to jeszcze nie problem ale z czasem coraz mniej chce się latać naookoło jak w budzie   i jednak chcę mieć to przejście wewnątrz - stąd kierunek na specjalny kempingowy i 2os.
2-gi rząd jednak musiał być do zmiany przeznaczenia to wymóg prawny  i jest ale  postaci skarlałej  nie do jazdy :) 

Z tym brakiem problemu to niestety jest dobrze jak jest dobrze - odpukać w niemalowane ale  jest gorzej jak się coś stanie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, smok_wawelski said:

raczej bardziej prawdopodobne jest to że przyjdzie pożyczyć vana a nie jechać z nami

To raczej nie raczej, a oczywista oczywistość. ;) Przynajmniej my przerabiamy to ze synem.  

Szczęśliwy człowiek z Ciebie. Hektolitry piwa zaoszczędziłeś na akcyzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawka napisał:

To raczej nie raczej, a oczywista oczywistość. ;) Przynajmniej my przerabiamy to ze synem.  

Cóż....   podzielam to zdanie  tak się to po prostu dzieje - nie powiem żeby jakoś strasznie poraził mnie syndrom opuszczonego gniazda ale jednak gdzieś tam w serduchu pika .... :) 

 

2 minuty temu, Slawka napisał:

Szczęśliwy człowiek z Ciebie. Hektolitry piwa zaoszczędziłeś na akcyzie ;)

Mam nadzieję że  przynajmniej trochę z tych hektolitrów wypijemy gdzieś, kiedyś razem wspominając na luziku ten watek :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, smok_wawelski said:

Cóż....   podzielam to zdanie  tak się to po prostu dzieje - nie powiem żeby jakoś strasznie poraził mnie syndrom opuszczonego gniazda ale jednak gdzieś tam w serduchu pika .... :) 
 

Wierzę. Zajęło mi chwilę zaakceptowanie tego faktu, kiedy syn się wyprowadził. Teraz czekam już, aż dziewczyny się usamodzielnią ;)

2 minutes ago, smok_wawelski said:

Mam nadzieję że  przynajmniej trochę z tych hektolitrów wypijemy gdzieś, kiedyś razem wspominając na luziku ten watek :) 

Nie ma innej opcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.