Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ufolz napisał:

Hahaha. Tam kłamia nagminnie. Na gov.pl mowili ze nie wjedzie się z Grecji do Albani, kłamali. Ze nie wjade do Czarnogóry, wjechałem. Że do Bośni zakaz, wjechałem. Tylko wiadomości od kogoś kto jest na miejscu lub jechał są coś wartre. Gov.pl mozesz do kosza wsadzic.

Na gov.pl są dane oficjalne, często też dla wielu krajów są bezpośrednie odnośniki do lokalnych stron, gdzie są wyszczególnione obostrzenia, rzecz jasna z oficjalnymi danymi. Oczywiście może zdarzyć się tak, że obostrzenia swoje, a życie swoje, jednak na pewno nie będzie tam informacji że "można", a praktyka pokaże, że jest inaczej. Jeśli już będą jakieś rozbieżności, to w drugą stronę. Nie zmienia to faktu, że lepiej trzymać się oficjalnych danych. Nie każdy ma chęć podejomować ryzyko, że albo go wpuszczą, albo nie. W poniedziałek wjechałem do Chorwacji "na ozdrowieńca", jednak gość w ogóle nie sprawdzał mojego zaświadczenia. Czy upoważnia mnie to do tego, żeby stwierdzać, że nikomu nie sprawdzają i można jechać do Chorwacji bez żadnego zaswiadczenia? Równie dobrze mógłbym napisać, że do Bośni można wjechać "na okładkę", bez jakiegokolwiek dokumentu (bo raz tak wjechalem), czy jednak jest to znów upoważnienie, żeby napisać, że tak jest zawsze? 

Pisząc do @Voku sugerowałem mu, żeby opierać się na sprawdzonych, oficjalnych danych, żeby się nie rozczarować i nie mieć ew problemów.

Każdy oczywiście zrobi jak uważa.

 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Benior napisał:

Obserwuję wątek i liczę, że wszystko dobrze się ułoży. Może w końcu uda się dotrzeć do Grecji bo jak czytam to niemal każdy jest nią zauroczony. 

jedź i  się nie zastanawiaj!!!!! Twoja przyczepa już tam była:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjetko wyjazd za gramanice jest zawsze obarczony ryzykiem, wiec tutaj się dzielimy informacjami z własnego doświadczenia. I warto to wiedzieć. A nieufac i stosowac zerojedynkowo strony  GOV. Daleko szukać info... Voku miał problemy z paszportem i dowodem.. przetarł szlaki co w takich sytuacjach robić i chwała mu za to. Wiec forum to kopalnia wiedzy i przyjaciól.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pjetko napisał:

 

Każdy oczywiście zrobi jak uważa.

 

Te dane które podawałem były z oficjalnych stron, albo ambasady albo gov.pl
Ogólnie nie ma się co łudzić, myślę że mogą zniknąć obostrzenia tranzytowe i te kraje przelotowe do lipca się otworzą, ale sama Grecja nie zrezygnuje z wpuszczania osób z negatywnym testem lub szczepieniem. Rok temu to wprowadzili i pewnie w tym roku nie zrezygnują. Może nie będą tego sprawdzać, ale wymóg posiadania zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu uda się przejechać na zaświadczenie po polsku, najlepiej wydrukowane na podstawie kwitka od szwagra - co to za problem podmienić kilka danych... innemu nawet bez otwierania okna w samochodzie machną ręką na widok paszportów i teczki z zaświadczeniami w ręce. Inny trafi na kontrolę i dostanie jeszcze wpis, że był kombinator i odbije się od granicy.

W tym wszystkim najważniejsze jest aby bezpiecznie objechać i nie robić grubych wałków. Jak trafi się kilku rodaków na średnio zgodnych z wymaganiami zaświadczeniami, którzy zachorują czy złamią nogę i ktoś te dokumenty na spokojnie zweryfikuje w szpitalu - to na sezon już każda rejestracja z napisem PL na przodzie w danym kraju trafi na specjalną ścieżkę.

Ja obserwuje obostrzenia głównie we Włoszech i Chorwacji, wolałbym uniknąć testowania dzieciaków, staram się przesunąć nasze szczepienia o tydzień aby jechać już bez testów. W tym roku miejsce wczasowania wybiorą za naszą rodzinę politycy :) Grecji oczywiście też kolejny rok z rzędu nie skreślamy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Benior napisał:

? Jeszcze nie jest pewne czy z przyczepą.

Jak Paweł pisze , że warto to znaczy ,że warto pojechać . Mnie namówił w 2019 roku i od razu byłem zauroczony Grecją. W zeszłym roku musiałem odpuścić wyjazd (pandemia) ale w tym roku jedziemy i nie możemy się doczekać

1 minutę temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Jak Paweł pisze , że warto to znaczy ,że warto pojechać . Mnie namówił w 2019 roku i od razu byłem zauroczony Grecją. W zeszłym roku musiałem odpuścić wyjazd (pandemia) ale w tym roku jedziemy i nie możemy się doczekać

 

IMG_20190731_153534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ufolz napisał:

Voku miał problemy z paszportem i dowodem.. przetarł szlaki co w takich sytuacjach robić i chwała mu za to. Wiec forum to kopalnia wiedzy i przyjaciól.

No i właśnie nie ma reguły. @Vokudostał paszport tymczasowy i "obrobił" na nim urlop. Miałem dokładnie taką samą sytuację - brak ważnego dokumentu, żeby wyjechać z Schengen i ambasada RP (a dokładnie konsul RP, bo to on odpowiada za sprawy paszportowe) w kraju Schengen zaproponował wydanie paszportu tymczasowego na jeden dzień, żeby co najwyżej wrócić do Polski. O dłuższym terminie, żeby jechać dalej na urlop kazał zapomnieć :(

8 godzin temu, Voku napisał:

Te dane które podawałem były z oficjalnych stron, albo ambasady albo gov.pl

Pisałeś, że ktoś wrzucił na fb, ale potem sprawdziłem i byly to te same informacje co oficjalne, także zwracam honor :)

7 godzin temu, maarec napisał:

Ja obserwuje obostrzenia głównie we Włoszech i Chorwacji, wolałbym uniknąć testowania dzieciaków

Jestem teraz w Chorwacji, lokalsi mowia, że od czerwca mają znieść ograniczenia dla m.in Polaków, tak jak było rok temu, ale to nie są oficjalne i potwierdzone info. Trzeba czekać na oficjalne potwierdzenie. Smutne jest natomiast to, jak wyglądają niektóre mniejsze kurorty, które przed covidem tętniły życiem - sporo jest "zaoranych" knajp i sklepów..., covid mocno ich dotknął. Szczególnie widać to po miasteczkach, gdzie przetaczało się mnóstwo Azjatów z grubymi portfelami... ich tutaj nie było od 1.5 roku i wiele biznesów się wysypało.

7 godzin temu, witus napisał:

b5a6ad40672b2c7314120ec7f06b4a35.jpg

Oo... I zaraz może się okazać, że nasza cała dyskusja jest bez sensu, bo wprowadzą "paszport" covidowy i będzie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dariusz Czarnecki napisał:

W zeszłym roku musiałem odpuścić wyjazd (pandemia) ale w tym roku jedziemy i nie możemy się doczekać

My też odpuścliśmy i trochę żałujemy...Chorwacja była traktowana jako element zastępczy w tym zwariowanym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Jak Paweł pisze , że warto to znaczy ,że warto pojechać . Mnie namówił w 2019 roku i od razu byłem zauroczony Grecją. W zeszłym roku musiałem odpuścić wyjazd (pandemia) ale w tym roku jedziemy i nie możemy się doczekać

Jesteśmy bardzo zdeterminowani aby jechać więc tylko dziwne przeszkody mogą zniweczyć plan. 

Chcemy na sam dół więc po drodze jeśli mogę prosić na leniwca tylko dobre kempingi jakie możecie polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.