Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Głupoty sie niezazdrosci.. pierwszy punkt wychowania rodzicow. Jak widac slabo z tym u ciebie. Druga sprawa temat tego vloga byl juz poruszany na forum, jak mozna ciac pelna butle gazowa szlifierka, lub popelniac bledy niszczac wlasnosc wypozyczalni, uszadzajac przyczepy, zostawiajac na wierzchu plecaki z laptopami aby kusic zlodzieji i liczyc na wybita szybe, niewspomne juz jak slychac na jednym z filmow jak dzieci płacza podczas jazdy bo on chce dojechac w nocy na miejsce. Dla wyjasnienia, to sa dane od znajomych bo ja vlogow ich nie ogladam. Kiedy on skakał z jajka na jajko, ja juz jezdzilem z rodzina po Balkanach. Wiecej do tematu nie bede wracał. 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 17:52, Larysa napisał:

Ci co są zainteresowani Grecją, proponuję wejść na YOU TUBE "Kiki Świat". Aktualnie są z trójką dzieci w Grecji. Opisuje jak wyglądała droga, wjazd i pobyt na kempingach. Polecam. Wyjechali w trakcie pandemii.

Już wrócili. Również polecam, sporo ciekawych informacji ?

 

13 godzin temu, ufolz napisał:

temat tego vloga byl juz poruszany na forum, jak mozna ciac pelna butle gazowa szlifierka, lub popelniac bledy niszczac wlasnosc wypozyczalni, uszadzajac przyczepy, zostawiajac na wierzchu plecaki z laptopami aby kusic zlodzieji i liczyc na wybita szybe, niewspomne juz jak slychac na jednym z filmow jak dzieci płacza podczas jazdy bo on chce dojechac w nocy na miejsce.

tak, tak... robi sporo błędów jako karawningowiec i jako rodzic. Ale któż ich nie popełnia, ja też wiele głupot narobiłem. 

Trzeba się umieć zdystansować i określić cel oglądania takich filmików. 

13 godzin temu, ufolz napisał:

Dla wyjasnienia, to sa dane od znajomych bo ja vlogow ich nie ogladam

Warto sobie wyrobić własne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może ja dodam coś do tematu - od tygodnia jesteśmy w rzeczonej Grecji, przenieśliśmy się z Chorwacji jak tylko Grecy otworzyli granice. Część kempingów czynna, część nie. Na tych co czynne puuuustki, plaże puste itd... Jechać nie bać się. Sprawdzanie testów PCR na granicy to kpina, na druk PLF już nie trzeba czekać, uzupełniasz formularz na telefonie i po minucie masz pdfa z kodem qr. Generalnie poza drobnymi upierdliwościami (kolejka 30 min na granicy, kontrole PLF na bramkach autostradowych) jakby pandemii nie było, nawet w maskach nie łażą... Zajętość plaż poniżej :)

IMG_2574.jpg

IMG_2569.jpg

Edytowane przez Ludwicjusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja zamknięta chyba od najbliższego poniedziałku więc zmieniamy na Grecję. Mamy nadzieję, że zdążymy przed n-tą falą.

Trzeba od początku temat przerabiać.

Mamy nadzieję, że można w Grecji kempingować na dziko bez problemów?

Chyba będzie to Peloponez jeżeli do 15 czerwca nie zaczną się upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas chyba na monitoring tranzytowy do Grecji i samej Granicy Greckiej. 
Mnie pewnie czekają testy więc na tą chwilę testy i rura 72H - 3dni na dojechanie na Granice Grecką. Mam nadzieje że Węgrzy się do wakacji otworzą, wtedy fajnie było by gdzieś tam zrobić testy. 
Na razie wjazd możliwy tylko przez Bułgarię.  

Słowacja tranzyt 8H
Węgry tranzyt 8H wyznaczonymi drogami 
Serbia tranzyt 12H
Bułgaria - Testy 72H + Tranzyt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, spanie może być problemem. Co do zaszczepionych to i tak bez znaczenia bo dzieci nie są zaszczepione. Mam nadzieje że do wakacji jakoś się to zluzuje i znikną jakieś tranzyty i testy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a na Węgry nie jest przypadkiem 24 godz. na tranzyt wyznaczonymi trasami? Na 100% widziałem gdzieś taką informację. Wtedy spokojnie możnaby tam zrobić nocleg.

Tak czy inaczej obecne ograniczenia co do tranzytu przez Węgry obowiązują do 23.05. Zobaczymy co się zmieni po tej dacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miikii83 napisał:

Hej, a na Węgry nie jest przypadkiem 24 godz. na tranzyt wyznaczonymi trasami? Na 100% widziałem gdzieś taką informację. Wtedy spokojnie możnaby tam zrobić nocleg.

Tak czy inaczej obecne ograniczenia co do tranzytu przez Węgry obowiązują do 23.05. Zobaczymy co się zmieni po tej dacie.

Masz rację 24H więc na luzie można dojechać do Grecji. Ja startuje gdzieś na koniec czerwca więc jest szansa że jeszcze się to wszystko zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voku napisał:

Masz rację 24H więc na luzie można dojechać do Grecji. Ja startuje gdzieś na koniec czerwca więc jest szansa że jeszcze się to wszystko zmieni. 

Ja 24 startuje, to trochę przetrę szlaki. Ale z tego do piszecie coraz lepiej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę tylko na to, że te wyznaczone parkingi na postój na Węgrzech przy tranzycie są jakieś takie małe, a pewnie dużo ludzi będzie miało tam plan na nocleg, więc może być krucho z miejscem.. 

 

@jacekzoo, Ty jedziesz 24.05. czy 24.06.?

Edytowane przez miikii83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja 24 startuje, to trochę przetrę szlaki. Ale z tego do piszecie coraz lepiej to wygląda

Rozłóż sobie tak żebyś na granicy Węgiersko-Serbskiej był rano albo w nocy i nie w weekend. Chyba że będzie dalej panował covid :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.