Skocz do zawartości

Grecja 2021


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Benior napisał:

Dzięki ? już sobie wszystko ładnie notuję.

No to gdybyś przypadkiem postanowił zwiedzić meteory i przedarł się potem na zachodnią stronę Grecji nad morze jońskie to możesz zajrzeć na Lefkadę i na "Camping Santa Maura" Nidri Desimi Beach  na drugiej i trzeciej fotce)  - masz tam pełen luksus jeśli chodzi o sanitariaty,  basen, chyba ze dwie rewelacyjne tawerny. A stamtąd...masz całą Lefkadę do objechania - Vasiliki, Syvota ( polecam tawernę AGNANTIO w widokiem na  Syvotę przy drodze - jedzenie i widok  niezapomniane...) no i oczywiście zjawiskowa ale bardzo oblegana plaża  Porto Katsiki i wiele, wiele innych plaż z widokami jak zbajki i krystalicznie czystą wodą....

P8010676.JPG

P7310633.JPG

P7310626.JPG

P7270426.JPG

P7310648.JPG

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dopiero dodałeś do myślenia, jak to zrobić aby jak najwięcej zobaczyć a przy tym nie spędzić urlopu za kółkiem ? 

Chyba będzie to trzeba rozbić na kilka razy ? 

Meteory są w planie na powrocie ale zawsze mogą być pierwsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 12:50, Voku napisał:

Czas chyba na monitoring tranzytowy do Grecji i samej Granicy Greckiej. 
Mnie pewnie czekają testy więc na tą chwilę testy i rura 72H - 3dni na dojechanie na Granice Grecką. Mam nadzieje że Węgrzy się do wakacji otworzą, wtedy fajnie było by gdzieś tam zrobić testy. 
Na razie wjazd możliwy tylko przez Bułgarię.  

Słowacja tranzyt 8H
Węgry tranzyt 8H wyznaczonymi drogami 
Serbia tranzyt 12H
Bułgaria - Testy 72H + Tranzyt 

Siema testy zrobisz w Macedonii 160 - 200 Zeta

 

 

W dniu 12.05.2021 o 12:50, Voku napisał:

Czas chyba na monitoring tranzytowy do Grecji i samej Granicy Greckiej. 
Mnie pewnie czekają testy więc na tą chwilę testy i rura 72H - 3dni na dojechanie na Granice Grecką. Mam nadzieje że Węgrzy się do wakacji otworzą, wtedy fajnie było by gdzieś tam zrobić testy. 
Na razie wjazd możliwy tylko przez Bułgarię.  

Słowacja tranzyt 8H
Węgry tranzyt 8H wyznaczonymi drogami 
Serbia tranzyt 12H
Bułgaria - Testy 72H + Tranzyt 

Siema testy zrobisz w Macedonii 160 Zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

to podsumowując, którędy jechać? przez macedonię czy bułgarię?

Jacku jechałem kilka razy przez Macedonie Północną i ostatnimi razy przes Bułgarię. Moje odczucie jest że przez MKD jest szybciej i wygodniej, pełen relaks i możliwość odbicia na Ohryd, plusów za  BG ja osobiście nie znalazłem. Z tego co wiem wpuszczają do GR z MKD bezproblemu, jeszcze wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechaliście to gdzie nocowaliście? Bo za jeden dzień nie przejadę Serbii i MKD. 
 

jak wygląda sprawa na granicy Serbia- MKD i MKD- GR? Czeka się? Bo z tego co wiem do Węgry- Serbia można postać. 
 

próbuję to jakoś przeliczyć, nie wiem czy startować w piątek w ciągu dnia po zakończeniu roku szkolnego czy w sobote z samego rana, jade z wrocławia na katowice i na dół autostradą przez czechy i do węgier

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kamerki aby uniknąć stania na granicach serbskich.

https://www.amss.org.rs/na-putu/stanje-na-putu/strana/kamere

Na MKD raz stalem 2godziny ale to był ten rok co na Chalcydyckim pólwyspie ten hurahan był.

My ruszamy wtorek 29 czerwca lub 30 czerwca zalezy jak bedzie. Z rana to zajedziemy na spokojnie do Marahalom do ulubionej naszej miejscowki pod stadionem. Pózniej na Baćki lecimy jak sie wyśpimy. Pamietajcie że lokalsi uwielbiają to przejście i jadą rano do pracy... 

I później sprężenie się i dojazd do riwiery olimpijskiej na plaze z prysznicem i spokojna nocka albo dwie.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ufolz napisał:

Marahalom do ulubionej naszej miejscowki pod stadionem

to jest jakiś kamp? 

15 godzin temu, ufolz napisał:

Baćki

co to te Baćki?

 

 

nie wiem dlaczego maps google na siłe pokazuje mi przez Austrię, 100km dalej niż przez Słowację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, źle spojrzałem. byłem pewny, że przez Słowację autostradami puścił. teraz dopatrzyłem, że to Słowacja, przy samej granicy z Austrią

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.