Skocz do zawartości

Alde czy warto?


Kvasir

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, peja76 napisał:

 Tylko jak nie śpisz koło szafy, w poprzedniej przyczepie mieliśmy szafę i piec na środku, było git.

Ten piec tam nie jest dobrym pomysłem. My zatkaliśmy wzdłuż dolnego piętrusa kocem przy ścianie gdyż było za gorąco. W schowku ciepło pozostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maarec napisał:

Ten piec tam nie jest dobrym pomysłem. My zatkaliśmy wzdłuż dolnego piętrusa kocem przy ścianie gdyż było za gorąco. W schowku ciepło pozostaje. 

Czyli dobrym rozwiązaniem będzie wymuszona wentylacja = dodatkowe rozprowadzenie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że w święta wyjeżdzamy to przywiozłem dziś przyczepę pod dom i zrobiłem mały eksperyment.

Włączyłem piec na 3 stopień, wentylator w tryb automatu i po obydwu końcach przyczepy położyłem termometry, różnica temperatur pomiędzy łóżkiem piętrowym a łóżkiem małżeńskim jest na tą chwile 2.4c. Piec chodzi od godziny 15h do teraz to jest 19;44h, czujnik na łóżku piętrowym jest trochę wyżej, zobaczymy  co będzie rano.

20201223_194416.jpg

20201223_194441.jpg

20201223_194405.jpg

20201223_194533.jpg

20201223_194540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

W związku z tym że w święta wyjeżdzamy to przywiozłem dziś przyczepę pod dom i zrobiłem mały eksperyment.

Włączyłem piec na 3 stopień, wentylator w tryb automatu i po obydwu końcach przyczepy położyłem termometry, różnica temperatur pomiędzy łóżkiem piętrowym a łóżkiem małżeńskim jest na tą chwile 2.4c. Piec chodzi od godziny 15h do teraz to jest 19;44h, czujnik na łóżku piętrowym jest trochę wyżej, zobaczymy  co będzie rano.

20201223_194416.jpg

20201223_194441.jpg

20201223_194405.jpg

20201223_194533.jpg

20201223_194540.jpg

A przyczea wygląda jak odebrana z salonu :P Przyznaj się, że nigdzie nie jeździsz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

W związku z tym że w święta wyjeżdzamy to przywiozłem dziś przyczepę pod dom i zrobiłem mały eksperyment.

Włączyłem piec na 3 stopień, wentylator w tryb automatu i po obydwu końcach przyczepy położyłem termometry, różnica temperatur pomiędzy łóżkiem piętrowym a łóżkiem małżeńskim jest na tą chwile 2.4c. Piec chodzi od godziny 15h do teraz to jest 19;44h, czujnik na łóżku piętrowym jest trochę wyżej, zobaczymy  co będzie rano.

20201223_194416.jpg

20201223_194441.jpg

20201223_194405.jpg

20201223_194533.jpg

20201223_194540.jpg

Nie jest źle zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokość. 

P. S. 

Zamknij szafę bo ciepło ucieka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Włączyłem piec na 3 stopień, wentylator w tryb automatu

Jakby były po dłuższym czasie zbyt duże różnice, to spróbuj przestawić nawiew na manual i dać na 5 na dłuższy czas.

 

49 minut temu, filipert napisał:

Zamknij szafę bo ciepło ucieka. 

Ano, nawet nie tyle, że ucieka co dogrzewa piętrusa.

 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

przyczea wygląda jak odebrana z salonu :P Przyznaj się, że nigdzie nie jeździsz :P

Byl dopiero jeden raz w Zieleńcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze opisujesz taka sytacje bo uklad pasujacy do mnie za jakis czas , tu wydaje mi sie ze pomoze przestawienie nadmuchu na jedna strone czyli na łóżko małzenskie , z tylu pieca pod dmuchową pownno byc sterownaie nadmuchem czy mam byc po rowno na lewa i prawą strone lub można wysterować wiecej na jedną stronę.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filipert napisał:

Zamknij szafę bo ciepło ucieka. 

 

Otwieram ją tylko jak nikogo nie ma na piętrusie i tylko wtedy jak przyczepa zimna żeby szybciej się nagrzała, może tak być czy raczej zle robię?????

8 godzin temu, pjetko napisał:

 

Byl dopiero jeden raz w Zieleńcu ;)

Nie taki jeden bo drugi:D

7 godzin temu, byry007 napisał:

z tylu pieca pod dmuchową pownno byc sterownaie nadmuchem czy mam byc po rowno na lewa i prawą strone lub można wysterować wiecej na jedną stronę.


 

Z tego co widziałem nie ma regulacji prawa lewa strona, chyba że coś jest ale o tym nie wiem.

7 godzin temu, byry007 napisał:

Dobrze ze opisujesz taka sytacje bo uklad pasujacy do mnie za jakis czas
 

Układ w przyczepie zarąbisty.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:
10 godzin temu, filipert napisał:

Zamknij szafę bo ciepło ucieka. 

 

Otwieram ją tylko jak nikogo nie ma na piętrusie i tylko wtedy jak przyczepa zimna żeby szybciej się nagrzała, może tak być czy raczej zle robię?????

Pewnie, że może tak być. 

Zapomniałem dodać "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy piec włączony na niecałe 3.5, wentylator w trybie automatycznym, temperatura w środku 23c i mniej więcej równa w całej przyczepie, choć na piętrusie delikatnie cieplej ale to już chyba od szafy. W łazience otwory ciepłego powietrza pozamykane i sauny nie ma.

Z tego co zauważyłem to najlepiej rozprowadzone ciepło jest w przyczepie gdy wentylator mamy w trybie automatycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie gorąco na górnym łożku to mozna zmniejszyć temperture otworzeniem rolety na oknie obok łóżka lub na oknie dachowym

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.