Skocz do zawartości

Alde czy warto?


Kvasir

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jacek00 napisał:

To zależy jaki bojler. Jaki mówimy o elektrycznych to owszem, one mają po 5l. Ale wszystkie gazowe to już 10-15l.

 

Ty masz tam też ogrzewanie ALDE? Jakiego w końcu Knausa zamówiłeś?

 

Knaus pxb 650 /wersja jubileuszowa/domówiłem alde i ogrzewanie podłogowe. Dodatkowe zasilanie akumulatorem i mover

Wcześniej przez długi czas miałem knaus eifelland holiday .miała 18 lat a była jak nowa.

4 minuty temu, paluszek napisał:

Knaus pxb 650 /wersja jubileuszowa/domówiłem alde i ogrzewanie podłogowe. Dodatkowe zasilanie akumulatorem i mover

Wcześniej przez długi czas miałem knaus eifelland holiday .miała 18 lat a była jak nowa.

 

IMG_20210915_150720_024.webp

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, paluszek napisał:

Knaus pxb 650 /wersja jubileuszowa/domówiłem alde i ogrzewanie podłogowe. Dodatkowe zasilanie akumulatorem i mover

Wcześniej przez długi czas miałem knaus eifelland holiday .miała 18 lat a była jak nowa.

 

IMG_20210915_150720_024.webp 320 kB · 6 pobrań

Piękna przyczepa :winner:, jak się jedzie GLK nie pytam o moc 320cdi:ok: ale o trakcję, chyba szału nie ma, ile musiałeś dopłacić do Alde. Co do śmieci kto dba tak ma i wydaje mi się że jak będzie ogrzewanie Alde to jednak mniej kurzu się zbiera, nie ma nadmuchu i to jest na plus, powietrze też nie jest tak wysuszone.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Zawsze wchodzi w podłogę. Podwójna jest pod łóżkami i w schowkach dla lepszej cyrkulacji

Jak to sprawdzić że jest podwójna? 

2 minuty temu, peja76 napisał:

Piękna przyczepa :winner:, jak się jedzie GLK nie pytam o moc 320cdi:ok: ale o trakcję, chyba szału nie ma, ile musiałeś dopłacić do Alde. Co do śmieci kto dba tak ma i wydaje mi się że jak będzie ogrzewanie Alde to jednak mniej kurzu się zbiera, nie ma nadmuchu i to jest na plus, też powietrze nie jest tak wysuszone.

Jakiś czas temu wchodziłem na stronę internetową i sprawdzałem dopasowanie przyczepy do auta.na pięć gwiazdek zielonych zaznaczone było 4.5.wiec wynik bardzo dobry.w czasie jazdy zestawem nie odczuwam niedogodności. Do 120 km/h płynie.co do alde kwoty nie pamiętam .a nie chce wprowadzić w błąd.liczy się teraz radość z ciepłej podłogi z rana jak wstaję z bardzo wygodnego łóżka. No i te gorące aluminiowe grzejniki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paluszek napisał:

.liczy się teraz radość z ciepłej podłogi z rana jak wstaję z bardzo wygodnego łóżka. No i te gorące aluminiowe grzejniki ....

Dokładnie, niech służy i daje radość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacznijmy jeszcze raz...

@paluszek jaki masz piec? HE3020? Jeżeli tak to pojemność bolera w tym piecu to 8.4l. Zgodnie z tym co napisałem wcześniej 

https://en.alde.se/our-products/central-heating-compact-3020-he/

Masz jeszcze jakiś inny boiler? Zewnętrzny? Tzn poza piecem?

Co do brudu zbierającego się pod podwójną podłogą to dam Wam samemu tego doświadczyć bo widzę że lecą teksty „ja bardzo dbam i u mnie się nic nie ubrudzi” albo „jak kto dba tak ma”. Ja tez dbam, przyczepę mam 3 lata i już dwa razy pod tą podłogą sprzątałem. I wierzcie mi żebyście nie wiem jak sprzątali na codzień i tak piach czy inne drobinki bedą Wam wpadały pod szafki, i meble. O kredkach, pierścionkach dzieci i innych zagubionych elementach nie wspominając.

U mnie ta podloga jest przykręcona wiec żeby się tam dostać trzeba najpierw wszystko z przyczepy wyjąć, następnie odkręcić podłogę i w jakichś mega dziwnych pozach starać się tam posprzątać. Bo oczywiście jest to tak zrobione że w większości tych elementów się nie da wyjąc z tych schowków. Bo najpierw zamontowali podłogę a potem skończyli schowki.

Było pytanie jak taka podłoga wyglada, u mnie wyglada tak

6DA9170E-7D15-4676-ADC8-F9EE0E3EC83B.thumb.jpeg.8a3f36ab0ff6a3b46aa40d5600bed736.jpeg

A2B41D87-0CCA-4698-B8FD-F59120D5A1F6.thumb.jpeg.c30567331b782eece0e45527a6feef1b.jpeg

To jest taka sklejka na nóżkach, przez te nóżki jest przykręcona śrubami do podłogi. 

 

@paluszek

jak możesz to wrzuć zdjęcia Twojej instalacji Alde, i tego jak masz zbudowane meble bo mnie ten temat interesuje. Alde w Knausie nie widziałem. 

Podłogę masz wodną czy elektryczną?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Dobra, zacznijmy jeszcze raz...

@paluszek jaki masz piec? HE3020? Jeżeli tak to pojemność bolera w tym piecu to 8.4l. Zgodnie z tym co napisałem wcześniej 

https://en.alde.se/our-products/central-heating-compact-3020-he/

Masz jeszcze jakiś inny boiler? Zewnętrzny? Tzn poza piecem?

Co do brudu zbierającego się pod podwójną podłogą to dam Wam samemu tego doświadczyć bo widzę że lecą teksty „ja bardzo dbam i u mnie się nic nie ubrudzi” albo „jak kto dba tak ma”. Ja tez dbam, przyczepę mam 3 lata i już dwa razy pod tą podłogą sprzątałem. I wierzcie mi żebyście nie wiem jak sprzątali na codzień i tak piach czy inne drobinki bedą Wam wpadały pod szafki, i meble. O kredkach, pierścionkach dzieci i innych zagubionych elementach nie wspominając.

U mnie ta podloga jest przykręcona wiec żeby się tam dostać trzeba najpierw wszystko z przyczepy wyjąć, następnie odkręcić podłogę i w jakichś mega dziwnych pozach starać się tam posprzątać. Bo oczywiście jest to tak zrobione że w większości tych elementów się nie da wyjąc z tych schowków. Bo najpierw zamontowali podłogę a potem skończyli schowki.

Było pytanie jak taka podłoga wyglada, u mnie wyglada tak

6DA9170E-7D15-4676-ADC8-F9EE0E3EC83B.thumb.jpeg.8a3f36ab0ff6a3b46aa40d5600bed736.jpeg

A2B41D87-0CCA-4698-B8FD-F59120D5A1F6.thumb.jpeg.c30567331b782eece0e45527a6feef1b.jpeg

To jest taka sklejka na nóżkach, przez te nóżki jest przykręcona śrubami do podłogi. 

 

@paluszek

jak możesz to wrzuć zdjęcia Twojej instalacji Alde, i tego jak masz zbudowane meble bo mnie ten temat interesuje. Alde w Knausie nie widziałem. 

Podłogę masz wodną czy elektryczną?

W ogóle co innego niż na twoich zdjęciach.tą płytę mam tylko pod łóżkiem.z możliwością szybkiego podniesienia.dzis sprawdziłem schowki i szafy.plyta jest tylko w jednym miejscu.teraz co ważne.w przyczepie mam dywany oryginalne Knaus.mam jedno dziecko lat 12 i córę lat 21.w przedsionku mam podłogę isabella .wchodzimy do przyczepy bez butów.odkurzam czasami wieczorem malym odkurzaczem.przed ostatnim wyjazdem i złożeniem namiotu nic ciekawego nie znalazłem w szafkach po za złożonymi ubraniami w kosteczkę.skarpetki są w pojemnikach z plastyku.wiec każdy ma inną sytuację rodzinną i zachowawczą. 

Alde jest mokre czyli ogrzewanie z płynem 

20211101_113428.jpg

20211101_113359.jpg

20211101_113305.jpg

20211101_113450.jpg

Screenshot_20211101-134957_Gallery.jpg

Screenshot_20211101-134816_Gallery.jpg

Screenshot_20211101-134753_Gallery.jpg

20211101_113734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vrs napisał:

Dzięki za zdjęcia, mam już jakieś wyobrażenie. 

Grzanie podłogi rozumiem że elektryczne

Grzanie podłogi jest z pieca Alde

A piec Alde zasilany jest z gazu i prądu. Do wyboru i zaznaczeniu priorytetu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paluszek napisał:

Grzanie podłogi jest z pieca Alde

A piec Alde zasilany jest z gazu i prądu. Do wyboru i zaznaczeniu priorytetu 

Oglądałem ten układ na targach (MAŁY APARTAMENT) żona nie chciał wyjść z niej, jak by się prowadziła tak jak piszesz to kto wie co bym wymyślił w przyszłości,  miałem na dwóch osiach przyczepę i boję się że szału powyżej 90km/h nie będzie, chodz mogę się mylić, zauważyłem ze każda przyczepa i auto inaczej się prowadzi o porównywalnej wielkościach, jeden lepiej drugie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bury Kocur napisał:

Nie da się ukryć, że wypas pełen - gratulacje - fajny sprzęt i super widzę wyposażony.

Zdradź się proszę ile to cacko ma DCM ?

Pzdr

Włodek

Panie Włodku.wedlug homologacji z Knaus przyczepa waży 1720kg natomiast dmc 2000

10 minut temu, peja76 napisał:

Oglądałem ten układ na targach (MAŁY APARTAMENT) żona nie chciał wyjść z niej, jak by się prowadziła tak jak piszesz to kto wie co bym wymyślił w przyszłości,  miałem na dwóch osiach przyczepę i boję się że szału powyżej 90km/h nie będzie, chodz mogę się mylić, zauważyłem ze każda przyczepa i auto inaczej się prowadzi o porównywalnej wielkościach, jeden lepiej drugie gorzej.

Ja też się bałem dwóch osi.a teraz latałbym jak Reksio za szynką. Jak odebrałem nową robiłem próbę. Nie mogę jednak napisać z jaką prędkością....ale jest bardzo stabilna i nie wspomnę o hamulcach ...wstawione są koła 17 cali /chyba 205/50/17

IMG-20210907-WA0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paluszek napisał:

 

Ja też się bałem dwóch osi.a teraz latałbym jak Reksio za szynką. Jak odebrałem nową robiłem próbę. Nie mogę jednak napisać z jaką prędkością....ale jest bardzo stabilna i nie wspomnę o hamulcach ...wstawione są koła 17 cali /chyba 205/50/17

IMG-20210907-WA0008.jpg

Tak tu 17" robi robotę, sztywno na oponie siedzi, niski profil, miałem lawety na oponach 14" ciężkie/wysokie auto i bujanie , teraz mam 13" i bardzo dużo wybacza inna jazda, nieraz człowiek zapomina że ma lawetę☺️

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.