Skocz do zawartości

Alde czy warto?


Kvasir

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, peja76 napisał:

Dzisiejszej nocy piec włączony na niecałe 3.5, wentylator w trybie automatycznym, temperatura w środku 23c i mniej więcej równa w całej przyczepie, chodz na piętrusie delikatnie cieplej ale to już chyba od szafy. W łazience otwory ciepłego powietrza pozamykane i sauny nie ma.

Z tego co zauważyłem to najlepiej rozprowadzone ciepło jest w przyczepie gdy wentylator mamy w trybie automatycznym.

 

No i super. 

Czyli metodą prób i błędów... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie.przeżyłem kilka przyczep ze standardowym ogrzewaniem czyli piecykiem ...teraz przy kupnie nowej przyczepy Knaus pxb domówiłem Alde plus ogrzewanie podłogowe. Myślę że to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim na sterowniku dotykowym ustawiam temperaturę taką jaką chcę.i taka jest w całej przyczepie.czy z przodu czy też z tyłu. Po za tym pracuje i na prądzie i na gazie.moge zadecydować sam co jest priorytetem.jezeli skończy się gaz sam zmieni na prąd i odwrotnie.ogrzewanie podłogowe rewelacja .tym bardziej że opracowano szczeliny przy ścianach do obiegu powietrza.caly układ jest aluminiowe gumowy.szybko się nagrzewa.piec schowany w szafce. Raczej go nie słyszę..i co najważniejsze.zauwazylem brak tego śmierdzącego kurzu.jeszcze jak kogoś to zainteresuje wg danych producenta bojler czyli podgrzewacz wody jest na 15 litrów. Więc dużo więcej niż tradycyjnie.na koniec dodam że z telefonu włączam ogrzewanie i wodę zanim dojadę na camping.pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, paluszek napisał:

Przede wszystkim na sterowniku dotykowym ustawiam temperaturę taką jaką chcę

 

39 minut temu, paluszek napisał:

Po za tym pracuje i na prądzie i na gazie.moge zadecydować sam co jest priorytetem.jezeli skończy się gaz sam zmieni na prąd i odwrotnie

 

40 minut temu, paluszek napisał:

na koniec dodam że z telefonu włączam ogrzewanie i wodę zanim dojadę na camping

W Trumie gazowej COMBI E  ze sterownikiem iNET jest   tak samo .

reszta zalet na korzyść ALDE :yes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 20:58, paluszek napisał:

wg danych producenta bojler czyli podgrzewacz wody jest na 15 litrów.

Wg. danych producenta to bajki opowiadasz... :)

 

Technical data:
Boiler height: 310 mm
Boiler depth: 340 mm
Boiler width: 510 mm
Weight: 14 kg  (without fluid)

Gas: Propane / Butane
Output 1 : 3,3 kW / 3.8 kW
- Consumption: 245 g/h / 275 g/h
Output 2: 5,5 kW / 6,4 kW
- Consumption: 405 g/h / 460 g/h
Pressure: I3+ 28-30/37 mbar. I3B/P 30 mbar

Volume of liquid, radiator water: 3,5 Liter
Max pressure radiator water: 0,05 MPa (0,5 bar)

Volume of liquid, domestic hot water: 8,4 Liter
Max pressure domestic hot water: 0,3 MPa (3,0 bar)

System temperature (max.): 80 °C.

Output element  (2 or 3 kW): 230-240 V~: 1 × 1050 W + 1 × 2100 W.
Current consumption 12 V DC: 1,9 A (max)

—-

Co do kurzu i jego braku to poczekaj na sprzątanie pod podwójną podłogą... Kurzu może tam dużo nie ma ale jest wszystko to co komuś spadło, upadło, zginęło itd.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.kupilem przyczepę z salonu Knaus w maju.wiec uwierz że jest bardzo czysta.po za tym zapraszam za 10 lat na oględziny i sprawdzimy jej stan razem jak będziesz chciał.a dane techniczne przyczepy sprawdź na 2021 /22 rok

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kolego.kupilem przyczepę z salonu Knaus w maju.wiec uwierz że jest bardzo czysta.


Moja też była bardzo czysta po odbiorze. A teraz już taka nie jest. Jak to się stało? Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, ale „kolega” z salonu kupił…szkoda prądu.

ja w tym roku pod tą podłogą sprzątałem ze 3dni w sumie. Wiec nie jest to takie „hop siup”

Mi chodzi tylko o to żeby nie pisać że boiler ma 15l jak na stronie Alde jest napisane ze ma 8.4l.

Jak sie nie będzie jeździć to sie nie ubrudzi. Być może w Knause nie ma podwójnej podłogi przy Alde. 
 

@paluszek

wrzuć jakieś zdjęcia jak to jest w Knausie zrobione bo jestem ciekawy

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziaj, z zewnatrz jest cacy, ale nie wiem jak w srodku

Ja po prostu wiem co można znaleźć w różnych miejscach i rozumiem doskonale[mention=14730]vrs[/mention]. Zwłaszcza jak sprzątam auto to się zastanawiam skąd tyle różności pod fotelem dzieciaków  

Cieszę się, że buda z zewnątrz wygląda, w końcu ani razu z zewnątrz jescze jej nie czyściłam W środku się "zdarzyło" zdecydowanie częściej, ale i tak zdarzało mi się znajdować jakieś skarpety córki gdzieś wciśnięte w tylko jej znany sposób

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vrs napisał:

Aha... już wiesz co będzie za 10 lat.

Kolego, sam sobie sprawdź dane techniczne i nie pisz bzdur.

pozdrawiam

Wiem.bo znam siebie jak szanuje sprzęt.

Jeżeli nawet bojler alde ma 13 litrów 80 stopni wody to i tak o wiele więcej jak zwykły bojler w atarszych przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.bo znam siebie jak szanuje sprzęt.

Jeżeli nawet bojler alde ma 13 litrów 80 stopni wody to i tak o wiele więcej jak zwykły bojler w atarszych przyczepach.

To zależy jaki bojler. Jaki mówimy o elektrycznych to owszem, one mają po 5l. Ale wszystkie gazowe to już 10-15l.

 

Ty masz tam też ogrzewanie ALDE? Jakiego w końcu Knausa zamówiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Cieszę się, że buda z zewnątrz wygląda, w końcu ani razu z zewnątrz jescze jej nie czyściłam emoji6.png W środku się "zdarzyło" zdecydowanie częściej, ale i tak zdarzało mi się znajdować jakieś skarpety córki gdzieś wciśnięte w tylko jej znany sposób emoji1787.png

Wcale to mnie nie dziwie, bo u mnie hitem sezonu byl pilot do klimy. Zgubilismy go na poczatku lipca, przyczepa przeszukana w kazdym mozliwym miejscu (lacznie z rozkrecaniem pewnych elementow). Padla hipoteza ze dzieciaki wrzucily go do jakiegos pudelka, ktore potem zostalo wywalone do smieci, ale na szczescie udalo sie szybko kupic nowy. Jakims cudem znalazl sie miesiac temu po jednym z wyjazdow, gdzie bylo troche wertepow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.