Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-23/70-latek-wjechal-samochodem-do-wisly-zaufal-nawigacji/  myślę, że powoli dochodzimy do granicy motoryzacyjnego absurdu i zaczniemy wracać do prostszych i tańszych konstrukcji, auta zaczną w końcu spełniać swoją pierwotną użytkową funkcję. Kilku moich znajomych zmieniło auta na stare v70, merce 124 itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 12:27, Thomas napisał:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-23/70-latek-wjechal-samochodem-do-wisly-zaufal-nawigacji/  myślę, że powoli dochodzimy do granicy motoryzacyjnego absurdu i zaczniemy wracać do prostszych i tańszych konstrukcji, auta zaczną w końcu spełniać swoją pierwotną użytkową funkcję. 

 

 

Przecież można śmiało powiedzieć że nawigacja w tym przypadku uratowała kilka istnień ludzkich.  Jeśli ten baran nie zauważył końca drogi, nie zauważył rzeki, to jest ogromna szansa na to, że nie zobaczyłby rodziny na przejściu dla pieszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thomas napisał:

Kilku moich znajomych zmieniło auta na stare v70, merce 124 itp. 

Którymi niedługo nie wjadą do miast a później nigdzie.☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Cichy56 napisał:

Którymi niedługo nie wjadą do miast a później nigdzie.☹️

Z 2-suwami było podobnie i co ? zarejestrowane z przeglądem jeżdżą do dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maras napisał:

Z 2-suwami było podobnie i co ?

Dokładnie. Nawet mam jednego :swiety:

A do Krakowa to teraz nawet elektrykiem ciężko wjechać. Choć niby pandemia wszyscy w domu :>

1 minutę temu, Thomas napisał:

Propaganda koncernów niemieckich, sobie mogą strzelać w kolano ale u nas taki przekręt nie przejdzie.

Już do grupy pojazdów "ekologicznych" mogących wjeżdżać do centrów miast zostały dopisane samochody zasilane gazem. Tak, że stary zagazowany Żuk spokojnie będzie mógł hasać po aglomeracjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Z 2-suwami było podobnie i co ? zarejestrowane z przeglądem jeżdżą do dzisiaj. 

Z 2T nie było podobnie bo w ogóle nie było problemu. Wygineły śmiercią naturalną i po kłopocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobrze wykonany silnik 2T jest znacznie wydajniejszy, tańszy i lżejszy od 4T tej samej pojemności. I nie wyginęły, a wykończyły je normy emisji.

Widuje je codziennie. Wszystkie piły spalinowe napędzane są dwutaktami. Większość motorowerów, motolotni czy agregatów prądotwórczych dalej napędzana jest silnikami 2T. Ciekawe dlaczego. Ale skąd Tobie o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te wszystkie silniki są w autach? Przypominam że mowa w tym watku jest o samochodach. No ale pewnie nie doczytałeś?

Większość motorowerów? Większość agregatów prądotwórczych? Ciekawe ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 14:49, olas1 napisał:

Znajomek to sobie kupił. Wcześniej latał różnymi fajnymi autami i o Yarisce GR mówi krótko - odkąd ją mam, nie wysiadam z niej :D

 

U mnie trochę inna liga; ale wściekły już byłem na nowsze, plastikowe, bezduszne wozidełka i zmieniłem swój dupowóz z kilkuletniej Pandy III na pełnoletniego Yarisa w wersji TS i mam to samo - nie chce się z niej wysiadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.