Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Cathay napisał(a):

To co powiem jest mało popularne, ale jeśli jedynym sposobem na ograniczenie ilości aut jest wysoka cena, to niech taka będzie. Jeśli cena to za mało, to niech będą wysokie podatki, albo drogie paliwa. Trzeba zdecydowanie ograniczyć ilość złomu. Komunikacja już teraz często jest tańsza i wygodniejsza, czas aby to było normą.

Przyznam Ci rację jak będzie do mnie jeździł jakiś tramwaj albo pociąg. Myślisz z poziomu mieszczucha, który ma wszystkie przystanki w zasięgu wzroku. Ja bez samochodu nawet do pracy nie jestem w stanie dotrzeć. Czyli uważasz, że powinienem zostać patologią, którą utrzymuje państwo :niewiem: A mieszkam o rzut beretem od miasta. A co mają powiedzieć ludzie z prowincji? Twoje myślenie prowadzi do cofnięcia się do XVIII wieku po za aglomeracjami. Wyprowadź się na parę lat na zadupie, a potem wrócimy do rozmowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile bilet na samolot będzie można kupić częściej niż raz na 3 lata. Chyba, że będziesz mieć własny, to wtedy będziesz mógł śmigać gdzie chcesz i ile chcesz bez ograniczeń.

@BUMERANGsłynny raport C40 dotyczy dużych metropolii, w PL takich nie ma, Warszawę jakoś na siłę tam wcisnęli, żeby nie było przypału. (w skali świata duże miasta mają po 8, 10, 20 milionów, więc u nas nie ma dużych miast z tej perspektywy, być może dlatego za bardzo nie rozumiemy tego (C40) planu)

About C40 - C40 Cities

Ciekawym punktem jest pomniejszanie ulic (zmniejszanie ilości pasów dla samochodów), likwidacja miejsc parkingowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał(a):

Nie wiem kto to mówił, ale miał rację. To co powiem jest mało popularne, ale jeśli jedynym sposobem na ograniczenie ilości aut jest wysoka cena, to niech taka będzie. Jeśli cena to za mało, to niech będą wysokie podatki, albo drogie paliwa. Trzeba zdecydowanie ograniczyć ilość złomu. Komunikacja już teraz często jest tańsza i wygodniejsza, czas aby to było normą.

Kupiłem właśnie bilety na samolot z Poznania do Lublina. 208 zł. I tak trzymać.

 

 

i w cenie samolotu masz taksówkę z domu na lotnisko i z lotniska do celu 

i powiedz to matce ,która ma trójkę dzieci  i które to trzeba zawieźć do przedszkola to pierwsze ,drugie do szkoły i trzecie też do innej szkoły. I le godzin na to potrzebuje i nie zapomnij jeszcze ,że trzeba je odebrać . Aha zajęcia dodatkowe też są ...  Mieszkają  12 kilometrów od centrum.

No tak bieda to patologia ,która zatruwa nam  świat jeździ furami które mają dziesięć lat stoją przed nami i tworzą korki ,zajmują miejsca parkingowe itd. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Komunikacja już teraz często jest tańsza i wygodniejsza, czas aby to było normą.

Ale trzeba tą komunikację mieć przynajmniej w zasięgu wzroku patrząc po horyzont.

Jak się jest mieszczuchem to dość łatwo pisać takie "rady", ale jak do najbliższego przystanku ma się parę km to patrzysz na sprawę całkiem inaczej.

Polska nie składa się jedynie z miast...

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, BUMERANG napisał(a):

Przyznam Ci rację jak będzie do mnie jeździł jakiś tramwaj albo pociąg.

Mój post się odniósł bezpośrednio do postu Piotra, cytującego jakiegoś polityka, który mówił

Cytat

trzeba coraz bardziej rozwijać komunikację zbiorową

Trzeba ograniczać liczbę samochodów, czyniąc komunikację ogólnodostępna i konkurencyjną tak w zakresie cen jak i korzystnego i wygodnego dla mieszkańców taktowania. Nikt nie mówi aby drożały  kosmos auta, przy jednoczesnym braku alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście inaczej , na wsi inaczej. Syty głodnego nigdy nie zrozumie... i nigdy w tych obszarach nie będzie równości, bo rachunek ekonomiczny na to nie pozwoli . Komunikacja miejska w miastach - jak najbardziej,  na wsiach , które nie są przy trasach przelotowych - zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rumpel napisał(a):

W mieście inaczej , na wsi inaczej. Syty głodnego nigdy nie zrozumie... i nigdy w tych obszarach nie będzie równości, bo rachunek ekonomiczny na to nie pozwoli . Komunikacja miejska w miastach - jak najbardziej,  na wsiach , które nie są przy trasach przelotowych - zapomnij...

:ok:

sytemu nic nie ograniczysz bo go nadal będzie stać ... i już wiemy komu chcą ograniczyć liczbę samochodów    

Nie od dziś wiadomo ,że syty bardziej zatruwa środowisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał(a):

Trzeba ograniczać liczbę samochodów, czyniąc komunikację ogólnodostępna i konkurencyjną tak w zakresie cen jak i korzystnego i wygodnego dla mieszkańców

Może i trzeba - ale po pierwsze do tego trzeba mieszkać w terenie cywilizowanym a nie na wygwizdowie - bo tu nikt o zdrowych zmysłach finansowych nie doprowadzi żadnej komunikacji.

To pierwsze - a drugie to wybacz, ale nie wiem co ta komunikacja musiałaby mieć, aby była dla mnie "konkurencyjną tak w zakresie cen jak i korzystną i wygodną" ?

Ostatni raz jeździłem jakąkolwiek ogólnodostępną komunikacją autobusową lub pociągiem gdzieś w końcówce lat 80 ub. w. i od tego czasu nieprzerwanie poruszam się tylko i wyłącznie samochodem.

Jak takiego faceta jak ja chcesz namówić na ową przesiadkę ?

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cathay napisał(a):

Kupiłem właśnie bilety na samolot z Poznania do Lublina. 208 zł. I tak trzymać.

Ale jak trzymać ? Że niby co ? Samolot jest bardziej ekologiczny niż samochód ?  Otóż, zdecydowanie tak nie jest.

Zresztą, w całej tej akcji z elektrykami - jak już pisałem - nie chodzi o ekologię.

Pozdro!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanSamochodzik napisał(a):

Ale jak trzymać ? Że niby co ? Samolot jest bardziej ekologiczny niż samochód ?  Otóż, zdecydowanie tak nie jest.

Zresztą, w całej tej akcji z elektrykami - jak już pisałem - nie chodzi o ekologię.

Mi tez nie chodzi o ekologię w sensie mniejszej emisji spalin. Bo co z tego że nie poleci z rury wydechowej spaliniaka, skoro poleci z komina elektrowni robiąc prąd do elektryka.

Bardziej mi chodzi o ograniczenie ilości samochodów które zapychają zbytecznie miasta, a ich złom leży i gnije.

 

@BuryKocur

Ależ oczywiście że na landach auto jest po prostu konieczne. Ale.... jadąc do Warszawy, masz dojechać do jej rogatek i zostawić auto na park & ride i do centrum pojechać komunikacją, albo jeśli Ci nie przystoi to pojechać taksówką. Alternatywą jest opłata za wjazd do centrum. Niech to będzie np. 30 zł za jednorazowy wjazd.  

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cathay napisał(a):

Ale.... jadąc do Warszawy, masz dojechać do jej rogatek i zostawić auto na park & ride i do centrum pojechać komunikacją, albo jeśli Ci nie przystoi to pojechać taksówką. Alternatywą jest opłata za wjazd do centrum. Niech to będzie np. 30 zł za jednorazowy wjazd.  

Więc nadal pojadę swoim autem bo jak gdzieś jadę to po stokroć wygodniej jechać mi swoim - bo zwykle mam z tyłu full bagażnik i co mam z tym robić - wziąć w kieszeń?

A taksówka będzie mnie kosztować więcej niż wymieniona przez Ciebie opłata 30 zeta.

Próbuj dalej z argumentami - na razie nic mnie nie przekonuje do zostawienia auta i przesiadki na cokolwiek innego.

Pzdr

Włodek

23 minuty temu, Cichy56 napisał(a):

W latach 60 ub.w mało kto miał samochód a ludzie jakoś żyli. 

A średniowieczu jeździli konno i też jakoś żyli ...

Mało przekonywujący wybacz argument ...

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.