Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, mundek28 napisał(a):

Ciekawe ilu dziadersów przybędzie za 30 lat?To dopiero będą dziadersi-zwykłe chamstwo.

Z tego co słyszałem i to w tamtym tygodniu to ma być ich coraz mniej, a ci co będą to mają być multi dziadersami i mieć pod sobie pare spokrewnionych mark. Ile w tym prawdy to niewiem ale patrząc co się dzieje to może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

UE Cię nie będzie przekonywać, ona Cię zmusi do tego, np nie będziesz miął gdzie zaparkować samochodu.

Niech mnie zmusza - to nie będę do miasta jeździł - nie muszę - od 20. lat mieszkam na wsi i nie znajduję spokojniejszego i wygodniejszego miejsca do życia.

Są tacy, których ciągnie do miasta, ale są i tacy, którzy tam mieszkać nie chcą.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Niech mnie zmusza - to nie będę do miasta jeździł - nie muszę

:brawo:I to jest słuszne podejście. Ja już dawno omijam Kraków szerokim łukiem. Tylko w wyjątkowych przypadkach. ASO, jakiś urząd czy market. Niestety wszystkie galerie po za jedną są na terenie miasta :puk:

A tak przy okazji. Ciekawe jak rozwiążą dojazd do nich po wprowadzeniu zakazu na stare dziady. Ale pieprzyć markety. Co z dojazdem do szpitala w Prokocimiu? Przecież tam ćwierć Polski przyjeżdża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielpoz napisał(a):

Strefy płatnego parkowania w centrach miast to strzał w dziesiątkę? Same korzyści dla mieszkańców?

Jestem za, ale ..... Polska, myslenie zerojedynkowe. Najpierw budujemy parkingi, nawet ponad wymiarowe , podziemne, piętrowe, jak zwał tak zwał a potem wprowadzamy strefy i opłaty. Na razie widzę absurdalne kombinacje z miejscami parkingowymi. W chwili obecnej, to nic innego jak podatek, w takiej czy innej formie. 

Na niektórych nowych osiedlach, mamy czysty "patosystem" z miejscami parkingowymi. Przykładowo , wykup miejsca parkingowego w garażu, w zależności od miejsca położenia osiedla w Najjaśniejszej, oscyluje od 25 do 80 tys. PLN, pod blokiem 15-30 tys.PLN , dodatkowo uchwały jak parkować auto na swoim miejscu parkingowym ( z wiatrem, pod wiatr, tyłem do budynku a może przodem itp. itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Helmut napisał(a):

Jestem za, ale ..... Polska, myslenie zerojedynkowe. Najpierw budujemy parkingi, nawet ponad wymiarowe , podziemne, piętrowe, jak zwał tak zwał a potem wprowadzamy strefy i opłaty. Na razie widzę absurdalne kombinacje z miejscami parkingowymi. W chwili obecnej, to nic innego jak podatek, w takiej czy innej formie. 

 

2 godziny temu, BUMERANG napisał(a):

:brawo:

Jak zwał tak zwał (podatek) ważne że się sprawdza? Polska, jestem dumny że mieszkam w Polsce?

 

Co do parkingów płatnych to w Poznaniu w centrum miasta nie są zapełnione. Strefa jak widać jest  prawidłowo wprowadzona?

Poznań, miasto w Polsce?

42 minuty temu, Helmut napisał(a):

 

Na niektórych nowych osiedlach, mamy czysty "patosystem" z miejscami parkingowymi. Przykładowo , wykup miejsca parkingowego w garażu, w zależności od miejsca położenia osiedla w Najjaśniejszej, oscyluje od 25 do 80 tys. PLN, pod blokiem 15-30 tys.PLN , dodatkowo uchwały jak parkować auto na swoim miejscu parkingowym 

Miejsce na zewnątrz 10tyś zł. Miejsce w hali garażowej 20tyś zł. 

Ceny na jednym z nowych osiedli w Poznaniu. Zapewne sa i droższe miasta.

42 minuty temu, Helmut napisał(a):

( z wiatrem, pod wiatr, tyłem do budynku a może przodem itp. itd. )

Chyba ktoś sobie zażartował a Ty powielasz te pierdoły?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Helmut napisał(a):

Jestem za, ale ..... Polska, myslenie zerojedynkowe. Najpierw budujemy parkingi, nawet ponad wymiarowe , podziemne, piętrowe, jak zwał tak zwał a potem wprowadzamy strefy i opłaty. Na razie widzę absurdalne kombinacje z miejscami parkingowymi. W chwili obecnej, to nic innego jak podatek, w takiej czy innej formie. 

Tylko skąd w ogóle przekonanie, że miejsca parkingowe powinny być darmowe? Jeśli ktoś kupił auto to powinno takiego kogoś być stać na jego utrzymanie. IMO miejskie parkingi powinny być płatne i to nie tylko w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Tylko skąd w ogóle przekonanie, że miejsca parkingowe powinny być darmowe? Jeśli ktoś kupił auto to powinno takiego kogoś być stać na jego utrzymanie. IMO miejskie parkingi powinny być płatne i to nie tylko w centrum.

???

 

Darmowe??? No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje że będą darmowe?

 

Posiadanie auta kosztuje. Nie tylko paliwo, ubezpieczenie czy przeglaądy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał(a):

Tylko skąd w ogóle przekonanie, że miejsca parkingowe powinny być darmowe?

To jest takie myślenie rodem z komuny, że ludziom się "należy".

Tyle lat po upadku komuny a ludzie wciąż mają to myślenie w głowie...

Na osiedlu w Łomiankach, gdzie mam mieszkanie i mieszka w nim mama są miejsca parkingowe po sztuce przynależne do lokalu - przed domem - domki cztero-mieszkaniowe - Osiedle Tęcza - i to jedno miejsce jest bez dodatkowych opłat.

Ale jak już chcesz mieć drugie auto to są miejsca płatne - do wykupienia - ceny ok 10 tys. / szt.

I to jest zdrowe podejście do tematu.

Pzdr

Włodek

(https://osiedletecza.pl/)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, danielpoz napisał(a):

Darmowe??? No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje że będą darmowe

Tylko tych o zdrowych zmysłach brakuje.

 

Z 30 lat temu policjant mnie postanowił ukarać mnie za złe parkowanie. Tłumaczyłem że innego miejsca nie było. A on ze stoickim spokojem pięć razy przeglądnął mój dowód rejestracyjny i rzekł: "Proszę pana! Nigdzie, ale to nigdzie nie widzę aby miał pan w komplecie z samochodem miejsce parkingowe na każdej ulicy w Poznaniu. Chyba że czegoś jednak nie widzę." Skuliłem uszy po sobie, przeprosiłem, zapłaciłem i do dzisiaj pamiętam. Między posiadaniem samochodu, a darmowym parkingiem nie ma znaku równości!

14 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Są tacy, których ciągnie do miasta, ale są i tacy, którzy tam mieszkać nie chcą.

To jest najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, danielpoz napisał(a):

???

 

Darmowe??? No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje że będą darmowe?

Hahaa, żyjesz chyba w innym świecie. Regularnie spotykam się z żadaniami, że jest za mało miejsc parkingowych, że miast ich nie buduje, nie udostępnia i ludzie nie mają gdzie parkować. Jak się teraz przeprowadziłem pod Warszawę, gdzie pod szkołą rodzice nie mają gdzie parkować to ciągle pojawiają się jakieś kretyńskie postulaty, aby wybudować parkingi kosztem nawet boiska szkolnego, bo biedni rodzice nie mają gdzie się zatrzymywać :D Jak jest jakieś zebranie w szkole to w okolicy rozjeżdzone jest dosłownie wszystko, ostatnio nawet staranowali ogrodzenie wybiegu dla konii... Tymczasem jakieś 500 metrów od szkoły jest wielki parking, na którym bez problemu można zaparkować. Ale w Polsce najczęściej ludzie chcą zaparkować w klatce, w szkole, w sklepie...

25 minut temu, danielpoz napisał(a):

Posiadanie auta kosztuje. Nie tylko paliwo, ubezpieczenie czy przeglaądy?

Niektórzy tego nie rozumieją ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jak jest jakieś zebranie w szkole to w okolicy rozjeżdzone jest dosłownie wszystko, ostatnio nawet staranowali ogrodzenie wybiegu dla konii... 

W Poznaniu, pod sam stadion Kolejorza dojeżdżają 3 linie tramwajowe, w godzinach meczowych jeżdżące co 3 minuty. O ile Poznaniacy w znacznej części z tego dobrodziejstwa korzystają, to ci z landów muszą podjechać pod sam stadion. No najlepiej pod linie boczną. Chodniki, zastawione, wjazdy na posesję zastawione, trawniki rozjeżdżone. No więc od minionej niedzieli wprowadzono program pilotażowy polegający na zamknięciu wjazdu w kilka uliczek (mieszkańcy na dowód), a docelowo wszystkie one mają być zamknięte. Co to się ku... działo. Barierki porozwalane, połamane, trawniki zaorane, armagedon. Co będzie jak wszystkie uliczki będą zamknięte? Rozpierducha na całego. Pewnie frekwencja siądzie, bo wiejscy w tramwaj tyłka nie zapakują bo to obciach, na pieszo kilometra nie dojdą, więc po prostu na mecz nie przyjadą. Może i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał(a):

Tylko skąd w ogóle przekonanie, że miejsca parkingowe powinny być darmowe? Jeśli ktoś kupił auto to powinno takiego kogoś być stać na jego utrzymanie. IMO miejskie parkingi powinny być płatne i to nie tylko w centrum.

Po pierwsze miejsca parkingowe powinny być. Deweloper powinien mieć obowiązek zapewnić takowe nowym mieszkańcom. Jeżeli się ich nie buduje to kupując nowe mieszkanie przyszły właściciel powinien podpisać cyrograf, że jest świadomy ich braku i nie będzie sobie rościł do nich prawa. A najlepiej, żeby zrzekł się prawa do posiadania jeździdła :palacz:

Jeżeli już gdzieś są ( mówimy tu o aglomeracjach ), zgadzam się powinny być płatne. Ale cena powinna być ustalona zdroworozsądkowo. A nie na zasadzie haraczu. I najpierw powinny pojawić się pojawić parkingi na obrzeżach typu Park@drive. Bez tego cała zabawa jest bez sensu.

Ciekawe dlaczego w Krakowie przybywa nowych mieszkań, a mieszkańców od paru lat ubywa. Przecież jest tak dobrze...

56 minut temu, danielpoz napisał(a):

Co do parkingów płatnych to w Poznaniu w centrum miasta nie są zapełnione. Strefa jak widać jest  prawidłowo wprowadzona?

Poznań, miasto w Polsce?

W Krakowie są polikwidowane. Strefa jak widać jest prawidłowo poprowadzona ( wg. urzędasów ). Kierowcy wyp...ć z miasta. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cathay napisał(a):

W Poznaniu, pod sam stadion Kolejorza dojeżdżają 3 linie tramwajowe, w godzinach meczowych jeżdżące co 3 minuty. O ile Poznaniacy w znacznej części z tego dobrodziejstwa korzystają, to ci z landów muszą podjechać pod sam stadion. No najlepiej pod linie boczną. Chodniki, zastawione, wjazdy na posesję zastawione, trawniki rozjeżdżone. No więc od minionej niedzieli wprowadzono program pilotażowy polegający na zamknięciu wjazdu w kilka uliczek (mieszkańcy na dowód), a docelowo wszystkie one mają być zamknięte. Co to się ku... działo. Barierki porozwalane, połamane, trawniki zaorane, armagedon. Co będzie jak wszystkie uliczki będą zamknięte? Rozpierducha na całego. Pewnie frekwencja siądzie, bo wiejscy w tramwaj tyłka nie zapakują bo to obciach, na pieszo kilometra nie dojdą, więc po prostu na mecz nie przyjadą. Może i lepiej.

A ile to atrakcji wracać tramwajem po meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.