Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebeb napisał:

Być może miękki start jest już we wszystkich...ja mam miękki start oraz dyfuzor z przyciskiem do oświetlenia, ale pasków ledowych brak i sterownik bez możliwości obsługi led - przerabiałem kontakt z Dometic Polska bo nie do końca wierzyłem sprzedawcy przyczepy.

A który masz dyfuzor? Czy żaden z tych co wrzucałeś, bo wcześniej występowały jeszcze inne. 

Mi tam akurat wisi to oświetlenie, i tak go nie używam

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, jacek00 napisał:

można było znaleźć 2200 za 7500. Ja sam w 2019 roku kupiłem FJ 1700 za 5900 a dziś widzę chodzą za 7500-8000

O ile pamietam w zeszlym roku placilem w Procampie 6000 za 2200 i to z montazem...

Swoja droga klucze nadal nie doszly. Mialy byc w piatek, potem w poniedzialek. Dzis mamy wtorkowe popoludnie. Prosilem o nr przesylki, najpierw mailowo, potem telefonicznie i nadal nic... 

Tak w praktyce wyglada monopol... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam w zeszlym roku placilem w Procampie 6000 za 2200 i to z montazem...
Swoja droga klucze nadal nie doszly. Mialy byc w piatek, potem w poniedzialek. Dzis mamy wtorkowe popoludnie. Prosilem o nr przesylki, najpierw mailowo, potem telefonicznie i nadal nic... 
Tak w praktyce wyglada monopol... 
Już koniec z monopolem. Wadowscy się wzięli za sprzedaż Knausa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, w79 napisał:

Przyczepy tez w koncu? Mam tam umowiony juz przeglad. 

To jest idealna wiadomość, ja mam do nich jakieś 4km, wiec serwisy będę robił u nich. Dzwoniłem i maja autoryzację Kanusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, denvero napisał:

To jest idealna wiadomość, ja mam do nich jakieś 4km, wiec serwisy będę robił u nich. Dzwoniłem i maja autoryzację Kanusa.

Autoryzacje Knausa maja od zawsze. Problem byl w tym ze nie bardzo chcieli sprzredawac przyczepy knausa, tylko kampery. Serwis przyczep juz ok. Robilem u nich kilka rzeczy w lutym. Pomimo sporej wpadki, jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, w79 napisał:

Przyczepy tez w koncu? Mam tam umowiony juz przeglad. 

Tak, właśnie przyczepy. Ponoć własnie niedawno się za to wzięli. W tym roku można nawet zamawiać od nich przyczepy - podobno mają zamówionych kilkadziesiąt sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebeb napisał:

Mam ten (Dometic Polska także zdziwiony, że paska led brak)

DBBC674A-9EA3-4ECC-99A3-DCEB0810FDD3.png

Zgodnie ze specyfikacjją ma niby oświetlenie LED ten dyfuzor. 

Godzinę temu, w79 napisał:

Swoja droga klucze nadal nie doszly. Mialy byc w piatek, potem w poniedzialek. Dzis mamy wtorkowe popoludnie. Prosilem o nr przesylki, najpierw mailowo, potem telefonicznie i nadal nic... 

Tak w praktyce wyglada monopol... 

Weź mi nic nie mów. Przechodzę przez to. Jutro mam mieć zagubiona homologację. Okaże się, czy to nie są przypadkiem takie same obietnice jak w Twoim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebeb napisał:

Mam ten (Dometic Polska także zdziwiony, że paska

Pasek jest w tym. Fajnie dziala bo jest delikatniejszy niz ledy przyczepy. Mozna zmieniac sile swiatla. Przydaje sie przy usypianiu dziecka. 

Screenshot_20210420-162158.png

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Przechodzę przez to. Jutro mam mieć zagubiona homologację. Okaże się, czy to nie są przypadkiem takie same obietnice jak w Twoim przypadku. 

Masz nr przesylki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie przyczepy. Ponoć własnie niedawno się za to wzięli. W tym roku można nawet zamawiać od nich przyczepy - podobno mają zamówionych kilkadziesiąt sztuk.
Przed chwilą dzwoniłem i Pan mówił, że nie sprzedają przyczep i nie planują... nie wiem o co chodzi.
A co do klimatyzacji, ja mam panel beż przycisku że światłem, ale mam wyjście na płytce. Miałem to dorabiać, bo można z pilota włączać. Sprawdzałem i daje napięcie, ale chyba zostawię to nowemu właścicielowi 15c76bf9ff3a4a8e49814698ea888070.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

23 minuty temu, gekoniasty napisał:
Przed chwilą dzwoniłem i Pan mówił, że nie sprzedają przyczep i nie planują... nie wiem o co chodzi.
A co do klimatyzacji, ja mam panel beż przycisku że światłem, ale mam wyjście na płytce. Miałem to dorabiać, bo można z pilota włączać. Sprawdzałem i daje napięcie, ale chyba zostawię to nowemu właścicielowi 15c76bf9ff3a4a8e49814698ea888070.jpg&key=08888139a594c4f06a4622411a67cfce52e5b8e5028a0cfa8bf6b934cd942415

 


Napisz do mnie na priv to dam Ci maila do osoby z Wadowskich

 

30 minut temu, w79 napisał:

Masz nr przesylki? 

A może jeszcze frytki do tego? ;) 

23 minuty temu, gekoniasty napisał:

 15c76bf9ff3a4a8e49814698ea888070.jpg

Bo ten dyfuzor był w wersji z oświetleniem i bez. Powyższe zdjęcie nie ma oświetlenia ale to chyba właśnie starszy typ. Nowe już maja ponoć oświetlenie. Zresztą patrząc na zdjęcie poniżej widać że jest przycisk od światełka:

image.png.ecd1bf7d274178bd8f1615953edbf114.png

 

Tu też mają wersję z oświetleniem: https://www.youtube.com/watch?v=feoBSkDiAWQ

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że były różne dyfuzory, ale elektronika u mnie umożliwia wpięcie pasków led i załączanie ich z pilota. Jest też dodatkowy przycisk na płytce, brak go tylko na panelu dyfuzora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa ruszyła się do przodu. Dziś dotarły kwity. Wygląda na to, że dealer je musiał faktycznie komuś wysłać i ktoś mu odesłał... na pewno nie jest to nowa homologacja wystawiona przez Knausa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.