Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maarec napisał:

osobiście, jeżeli już mówimy o rynku przyczep w PL, to mam taką sugestie aby dobre budki wystawiać najpierw na 2-3 tygodnie tutaj w dziale ogłoszeń, jak nie pójdą- dopiero na portale. Tak było z moją już 5 lat temu, miejmy coś z tego że forum jest i korzystajmy z tego w dwie strony.  Nie mówię tu o cenach i jej krytyce, nikt nie wystawi taniej tutaj, bo dla kolegów, cena jest sprawą kupującego - podoba się to kupuje, nie to nie dzwoni.

Drugi temat  - budek krajowych czy też świeżych, kilku letnich w Polsce przybywa i będzie przybywać. Dla mnie nie musiałaby taka budka czy kamper być w PL dłużej niż miesiąc czy rok. Jeżeli Ktoś świadomy ją kupił, zweryfikował a teraz sprzedaje bo zmienił plany - chętnie zobaczyłbym taką budkę przed kolejką z oto....alll... itd.

szczytna idea , sam ją stosuje na kilku forach tyle że skuteczność różna  ...

zapytań zwykle kilka jest,  tyle że najczęściej nic z tego nie wynika poza miłymi pogawędkami ;)

za to na portalach typu OL.. czy OTOMO.. z reguły szybka akcja.

telefon, oględziny , dil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja z zaciekawieniem obserwuję jak pobliski komis samochodowy przeistoczył się w komis przyczepowy. :]

Najpierw 1-2 przyczepy, nieśmiało, reszta samochody a teraz mają może ze 20% samochodów a 80% przyczep. Głownie Angielek. 

Chyba hossa idzie...

wczoraj na trasie 270km spotkałem 2 przyczepy i kampera.

Zawsze tylko my się tłukliśmy przyczepą a ludzie patrzyli na nas jak na kosmitów.  

Na koniec września na kempingu w Ciechocinku w weekend było 50-60% miejsc zajętych. 

Takiego tłoku to tam w życiu nie widziałem po sezonie. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



szczytna idea , sam ją stosuje na kilku forach tyle że skuteczność różna  ...
zapytań zwykle kilka jest,  tyle że najczęściej nic z tego nie wynika poza miłymi pogawędkami
za to na portalach typu OL.. czy OTOMO.. z reguły szybka akcja.
telefon, oględziny , dil.
 


Tak - temu też nie sposób zaprzeczyć
Zatem może rozsądnym kompromisem byłoby skrócenie czasu "forumowego"
Jeśli ktoś chce kupić a nie pobajdurzyc to tydzień chyba starczy.
Fakt też w handlu nie ma sentymentów kto szybko daje dwa razy daje mawiają
A sprzedający cóż chce sprzedać a nie pobajdurzyc to zrozumiałe.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Suzu4x4 napisał:

szczytna idea , sam ją stosuje na kilku forach tyle że skuteczność różna  ...

zapytań zwykle kilka jest,  tyle że najczęściej nic z tego nie wynika poza miłymi pogawędkami ;)

za to na portalach typu OL.. czy OTOMO.. z reguły szybka akcja.

telefon, oględziny , dil.

 

Poprzedniej przyczepy nawet nie musiałem wystawiać na żadnym otomoto. Ludzie sami się do mnie odzywali na priv w sprawie sprzedaży i tak też jednemu forumowiczowi została sprzedana. Przyjechał, obejrzał, umówiliśmy się i kupił :)

Na wiosnę pewnie zobaczę co się na naszym rynku zmieniło o czy będzie jakiś chętny na moją obecną przyczepę w dodatku dość dobrze wyposażoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Poprzedniej przyczepy nawet nie musiałem wystawiać na żadnym otomoto. Ludzie sami się do mnie odzywali na priv w sprawie sprzedaży i tak też jednemu forumowiczowi została sprzedana. Przyjechał, obejrzał, umówiliśmy się i kupił :)

Na wiosnę pewnie zobaczę co się na naszym rynku zmieniło o czy będzie jakiś chętny na moją obecną przyczepę w dodatku dość dobrze wyposażoną. 

Ty jesteś w prawie każdym temacie i robisz dobry PR Adrii to i ludzie walili drzwiami i oknami, ja nigdzie nie zachwalałem Knausa to nie było chętnych :(

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

Ty jesteś w prawie każdym temacie i robisz dobry PR Adrii to i ludzie walili drzwiami i oknami, ja nigdzie nie zachwalałem Knausa to nie było chętnych :(

:-]

Czekaj, podziękowałem właśnie za ofertę na Avivę i kieruję się do Knausa Sudwinda ;) Ale na Adrię nie mam powodów narzekać - mają dobry stosunek ceny do jakości. I paradoksalnie obecnie chyba najlepszą obsługę sprzedażową. 

Knausa musiałem cisnąć aby mi chcieli oferty zrobić. Od Klai i Tomic się w ogóle nie doczekałem ofert na Weinsberga... przez ponad 2 tygodnie nie raczyli mi nic wysłac.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Czekaj, podziękowałem właśnie za ofertę na Avivę i kieruję się do Knausa Sudwinda ;) 

 

Myślę że będziesz zadowolony. Gdyby nie kamper to sam celowałbym w SPORTA 500KD lub SUDWINDA 500QDK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

Myślę że będziesz zadowolony. Gdyby nie kamper to sam celowałbym w SPORTA 500KD lub SUDWINDA 500QDK ;)

No właśnie celuje w tego drugiego. Na targach zrobił na mnie najlepsze wrażenie.Dostałem dobrą ofertę dość na wersję jubileuszową. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vrs napisał:

wczoraj na trasie 270km spotkałem 2 przyczepy i kampera.

Zawsze tylko my się tłukliśmy przyczepą a ludzie patrzyli na nas jak na kosmitów.  

Na koniec września na kempingu w Ciechocinku w weekend było 50-60% miejsc zajętych. 

Takiego tłoku to tam w życiu nie widziałem po sezonie. 

 

Ja wczoraj o 6h rano widziałem na obwodnicy Poznania pod Macdonaldem jak blaszak kamper stał, pewno spali,  w drodze powrotnej około 10h mijałem zestaw na katowickich blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:



Knausa musiałem cisnąć aby mi chcieli oferty zrobić. Od Klai i Tomic się w ogóle nie doczekałem ofert na Weinsberga... przez ponad 2 tygodnie nie raczyli mi nic wysłac.

Ja pół wiosny męczyłam wszystkich dealerów w PL: chcieliśmy Adrę Adorę 573PT lub coś innego (Knausa, Dethleffsa, a w chwili desperacji nawet Hobby) z piętrusem , osobną łazienką i Alde.

Zainteresowanie mieli takie, że nikt się nie przejął, bo z placu schodziło im to co stało, więc jak ktoś d... zawracał czymś niestandardowym, to mieli to gdzieś. Tylko 1 z facetów z którymi rozmawiałam pokusił się o to, by w ogóle sprawdzić czy taką mogą ściągnąć (albo przynajmniej tak twierdził).

Skończyło się tym, że nie sprzedajemy na razie naszej Classiki, tylko kupiliśmy nowego Ducato i majstrujemy kampervana.

Natomiast też widzimy, że w tym roku moglibyśmy ją sprzedać za kilka tysięcy więcej niż kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maarec napisał:

Czytał ktoś pochwały z zakupem w Polsce? Oczywiście nie pytam o reklamę.

Chwalę cargo. Bardzo dobry kontakt i obsługa. Szybko, sprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wiosnę kupowałem to najlepszy był kontakt z CK Kutno. Ktoś mnie tam niestety uprzedził o tydzień z zakupem i skończyło się na Knausie 500KD z Wrocławia który w finale wygrał z Adria 522PT z Krakowa. Jednak było to jeszcze przed boomem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, w79 napisał:

Jeśli chodzi o sam proces zakupu, to Procamp też daje rade, zwłaszcza polecam Pana Piotra.

Trochę bym polemizował ;) Ale jak się przyciśnie, zadzwoni, pogada to już jest lepiej

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.