Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Benior napisał:

W tym roku też miały być samochody, domy itd. za pół darmo .....

Co będzie czas pokaże. 

Właśnie? Jednak wszystko zdrożało i na dodatek sprzedaje się na pniu?

Super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielpoz napisał:

Właśnie? Jednak wszystko zdrożało i na dodatek sprzedaje się na pniu?

Super?

Z tym pniem to bym nie przesadzał, bo większość ofert które mam w "polubionych" wiszą miesiącami.

Za to pierwsza część zdania bezdyskusyjna, pytanie kto pierwszy pęknie - rynek, czy klienci?

Bo mam wrażenie, że jest chwilowa zawiecha popytu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja opiszę swoje obserwacje:

Mam wrażenie że we wrześniu dużo przyczep, które nie poszły wcześniej dostawało nowe, obniżone ceny. Jedyny minus, że w większości to były angielki i 2-3 osobowe (jedno łóżko).  Ale ostatnio jakby znowu obniżki stanęły. Zacytuję klasyka "Ludzie na coś czekają". U lokalnych handlarzy, gdzie latem było pusto na placach teraz coś tam już stoi ale bez rewelacji. No i ceny: Jak przed koroną coś tam poniżej 10tyś jeszcze stało (niekoniecznie ładne) to teraz już się praktycznie nie spotyka. I to raczej nie jest wyznacznik że się jakość poprawiła. Z obserwacji na drogach i bezdrożach to jeszcze żadnego lata nie widziałem tylu przyczep wyglądających jak by z ogródka wyciągniętych. Nigdy nie widziałem tylu niewiadówek jak w tym roku, w tym dużo mocno zapuszczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sprzęty znikały zawsze szybko, teraz nawet i zapuszczone schodzą. Ludzie wydali już trochę kasy z tarczy, cepy nerwowo kupowane były cirka do połowy wakacji,  i jeszcze w sierpniu. Na zimę nikt się nie specjalnie nie pcha, tym bardziej żeby zamrozić sporą kasę w cepę na zimę, kiedy nie wiadomo co i jak, co będzie dalej. Poniekąd to rozsądne, bo cepą się przez najbliższe parę miesięcy nie najedzą gdyby co. Jak "korona" nie odpuści albo nie znajdzie się na nią sposób załatwiający  temat wirusa, czyli np. będzie się zapowiadało lato z obostrzeniami co do wakacji itp, na wiosnę znowu będzie wariactwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DarkWater napisał:

Na wiosnę jak ci ktoś da 50 to się ciesz jak pieprznie gospodarka 

 cała gospodarka się nie poskłada, zawsze zostanie grupa ludzi, która zarobi. Można przez łzy powiedzieć - branża pogrzebowa, handel internetowy, producenci maseczek itd. 

17 godzin temu, Benior napisał:

W tym roku też miały być samochody, domy itd. za pół darmo .....

Co będzie czas pokaże. 

a nieruchomości cały czas idą w górę, co prawda popyt nie za wysoki, problemy z kredytami

14 godzin temu, Mars napisał:

Zgaduję, piętnastoletni? 

to nie ma znaczenia. Sprzedawałem mojego poprzedniego - 18 letni. W stanie idealnym, doposażony, suchy i z fajnym układem. Wystawiłem ogłoszenie i wyjechałem na 2 tygodnie. Mimo wysokiej ceny miałem kilkunastu chętnych do zakupu. Oczywiście po powrocie kupił pierwszy, który przyjechał na miejsce następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kamperach z klasy van z przedziału 70-100 nie ma specjalnego ruchu wg mnie ten brak ruchu wynika z tego że w tej cenie idzie już kupić fajne dość auto i nawet zlecić niewyszukana zabudowę pod siebie

Wielu ludzi decyduje się też na budowę samemu gdzie taki budżet uważam pozwala na dość dużo.

 

Owszem zgodzę się z Kolegą że 18lat ma średni wpływ na cześć kempingowa szanowanej i dość rzadko używanej integry czy alkowy. Choć na pewno znajdą się tu do zrobienia jakieś rzeczy np. uszczelnienia.

Natomiast nie zgodzę się że 18lat nie ma wpływu na auto w jego części mechanicznej i korozyjnie właśnie stoi mi pod chałupa taki 15to latek Jumper 2005 owszem nie był pieszczony jako kamper nie jest źle ale widać ząb czasu. Więc pisanie że 18 letni dukaciak, transit, master, sprinter czy inny podobny jest igła to po prostu bzdura.

Dlatego należy rozróżnić o jakim typie kampera mówimy i czy mówimy o zabudowie i wyposażeniu części kempingowej czy o części mechanicznej i korozji

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 22:14, Mars napisał:

Zgaduję, piętnastoletni? 

14 letni. I mogę  zapraszać  na oględziny do dowolnego serwisu:) Jak gospodarka nie "pieprznie" to się sprzeda na wiosnę. A jak pieprznie to lepiej nie sprzedawać i mieć  czym uciekać  na zachód czy wschód :) No oraz mieć  czym pojechać  na mazury jezeli wszystko będzie  zamknięte a hotele pobankrutowane.

Swoją droga ciekawe ile hotele jeszcze wytrzymają? Jak wiadomo są one pewnie w 99% budowane na kredyt. Kredyt zasadniczo trzeba spłacać. O jednej z ważniejszych sieci hotelarskich na mazurach już ze dwa lata temu czytałem że  ma dziesiątki milionów kredytów. No i co dalej...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał2016 napisał:

14 letni. I mogę  zapraszać  na oględziny do dowolnego serwisu:) Jak gospodarka nie "pieprznie" to się sprzeda na wiosnę. A jak pieprznie to lepiej nie sprzedawać i mieć  czym uciekać  na zachód czy wschód :) No oraz mieć  czym pojechać  na mazury jezeli wszystko będzie  zamknięte a hotele pobankrutowane.

Swoją droga ciekawe ile hotele jeszcze wytrzymają? Jak wiadomo są one pewnie w 99% budowane na kredyt. Kredyt zasadniczo trzeba spłacać. O jednej z ważniejszych sieci hotelarskich na mazurach już ze dwa lata temu czytałem że  ma dziesiątki milionów kredytów. No i co dalej...? 

Sezon letni dał na pewno lekki dopływ gotówki. Dalej zostają tylko negocjacje z bankami. Im też upadłość odbije się czkawką. Lepiej wysłać kredyt na kilka miesięcy na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni stracą drudzy zyskają. Pieniądz jest na rynku i jest obracany.

Jak ktoś dywersyfikuje działalność, to powinien czuć się bezpiecznie.

Są branże które nie były w stanie zapewnić podaży mimo czasem wywindowanych cen.

W tym roku spory strumień pieniędzy lał się obficie na rynek karawaningowy i pytanie, czy to zjawisko zostało zamrożone z powodu aury i końca wakacji?

Jakoś nie spotkałem w ogłoszeniach zbyt wiele przypadków, że ktoś sprzedaje kupioną w tym sezonie budkę. Zaryzykuję, że 90-95% ogłoszeń to handlarze, nawet jeśli na portalach podpisują się "Jerzy", "Olek", "Basia" itd. i widnieje adnotacja, że oferta prywatna. Zresztą, większość przyczep które mnie zainteresowały, nie mają jeszcze rejestracji w PL. Tak więc teoria, że ludzie będą się pozbywać letnich zakupów wydaje się tak samo chybiona, jak ta o kryzysie który spowoduje wyprzedaż przyczep. Chyba, że zjawiska są różne w różnych przedziałach cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(...)Tak więc teoria, że ludzie będą się pozbywać letnich zakupów wydaje się tak samo chybiona, jak ta o kryzysie który spowoduje wyprzedaż przyczep. Chyba, że zjawiska są różne w różnych przedziałach cenowych.


Nie do końca. Mieliśmy z kolegą dwie przyczepy Knausa 2015r salonowe, bezwypadkowe, garażowane itd. Obaj przesiedliśmy się na kampery a przyczepy sprzedaliśmy na fali covidu w maju tego roku. Obie nasze przyczepy pojawiły się w ostatnim czasie na otomoto, obecny właściciel mojej przyczepy przyznał mi że od maja był z przyczepą raz przez pięć dni.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.