Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Może niekoniecznie. Czasem i Polacy wystawiają się na mobile.de więc zwyczajnie może to być ta sama przyczepa od tej samej osoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak, ale tu mamy tą sama przyczepę w PL za 41.900 i za 54.000.
Może ktoś próbuje podbić ofertę fikcyjnymi ogłoszeniami
Bierz poprawkę na kurs eu. W PL za 41k w DE za 9900.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, filipert napisał:
No tak, ale tu mamy tą sama przyczepę w PL za 41.900 i za 54.000.
Może ktoś próbuje podbić ofertę fikcyjnymi ogłoszeniami

Bierz poprawkę na kurs eu. W PL za 41k w DE za 9900.

To skąd 54.000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

To skąd 54.000 ?

Nie wiem, może to dwie różne przyczepy. Ja mówię o tej z ogłoszenia z poprzedniej strony gdie na mobile.de i na olx są te same fotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Nie wiem, może to dwie różne przyczepy.

Wyjaśniło się.

Przyczepa wczoraj sprzedana a dzisiaj stoi +20%

Ciekawostka - pierwotny właściciel ściąga przyczepy z Norwegii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tygodnia na tydzień coraz mniej nowych ogłoszeń.

Cały czas sporo ofert, które były/są w moim zainteresowaniu, wisi nawet od sierpnia ale sporo poznikało (sprzedane albo zamrożone do wiosny).

Zupełnie inaczej jest w DE, tam na mobile, jak znajdę coś ciekawego, to często znika w kilka dni.

Ceny przyczep w PL mamy zbliżone do zachodnich, choć cały czas jest nieco taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemysław napisał:

I często te przyczepy są sprzedawane jako ściągane z zachodu także ... .

ostatnio mocno śledzę mobile i sporo zdarza się przyczep w okazyjnych cenach które znikają w ciągu jednego dnia, myślę, że to może być obszar dla polskich handlarzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że często teraz handlarze kupują w ciemno ze zdjęć mam takiego jednego co nie daleko mnie mieszka głównie handluje autami ale jak poczuł krew to kupił trzy przyczepy w ciemno bez oglądania jak przyjechały poszedłem pooglądać z ciekawości dwie sprzedał od razu miały ślady użytkowania widać było że nikt ich nie przygotował do sprzedaży wyjął swoje graty i tyle trzecia Knaus stoi do dziś dla mnie to trup i nawet ślepy z Covidem ( czyli bez węchu ) by tego na działkę nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.10.2020 o 15:55, filipert napisał:

Ta LMC kosztowała w sierpniu czterdzieści kilka tysięcy, we wrześniu chyba 39 a teraz 40 900

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-560-ID6DnAdz.html

bardzo ciekawy zabieg marketingowy (?)

co miesiąc tysiączek drożej...

 

Używane LMC 560 Favorit - 41 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, filipert napisał:

bardzo ciekawy zabieg marketingowy (?)

co miesiąc tysiączek drożej...

 

Używane LMC 560 Favorit - 41 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Dziś byłem u mojego kolegi co ma sklep internetowy, sprzedaje pokarm do psów, te same opakowanie ta sama firma, ten sam pokarm ale trzy różne ceny. Pytam co jest, można przykładowo kupić za 30zł i za 60zł, a on do mnie że są tacy co taniego nie kupią i temu tak, koparytak mi opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, filipert napisał:

bardzo ciekawy zabieg marketingowy (?)

co miesiąc tysiączek drożej...

 

Używane LMC 560 Favorit - 41 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Sezon idzie, aktualnie zimowo - świąteczny. Wypożyczalnie na  okres świąteczno - sylwestrowy już nie mają sprzętów, mimo że ciągle rejestruje się kolejne. Zanim się obejrzymy będzie sezon wiosenny a przyczepa czy kamper to aktualnie jedyny sposób na legalne (na dziko) lub pół legalne wyjazdy - pod stok, do lasu czy służbowo. Każdy, kto sprzedaje i widzi stosunek popytu do podaży korzysta z okazji. Przecież to się kiedyś skończy - za rok, dwa czy pięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipert napisał:

bardzo ciekawy zabieg marketingowy (?)

co miesiąc tysiączek drożej...

 

Używane LMC 560 Favorit - 41 900 PLN, 2008 - otomoto.pl

Tak patrząc co się dzieje  to od wiosny tego roku  ceny na używane przyczepy  poszybowały około 20 %  i jak widać idą dalej  do góry. Sprzętu używanego  brakuje. Na nowe już nie przyjmują wpłat !! . I skoro jest popyt to windujemy cenę. Telefon dzwoni ,większość jak zwykle marudzi ale będzie taki co kupi. Tak jak mówi stare przysłowie: Przyjedzie panisko i kupi wszystko   :) 

A tak swoją drogą ,gdybym miał sprzedawać swoją budę  to też bym wystawił cenę dużo wyższą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maras napisał:

Tak patrząc co się dzieje  to od wiosny tego roku  ceny na używane przyczepy  poszybowały około 20 %  i jak widać idą dalej  do góry. Sprzętu używanego  brakuje. Na nowe już nie przyjmują wpłat !! . I skoro jest popyt to windujemy cenę. Telefon dzwoni ,większość jak zwykle marudzi ale będzie taki co kupi. Tak jak mówi stare przysłowie: Przyjedzie panisko i kupi wszystko   :) 

A tak swoją drogą ,gdybym miał sprzedawać swoją budę  to też bym wystawił cenę dużo wyższą. 

Ale czemu się dziwić? Podrożało wszystko, nie tylko przyczepy. Ja mam porównanie pomiędzy rokiem 2016 a obecnym. Moja przyczepa obecna kosztuje dziś o około 25-30% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.