Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa - prośba o pomoc


dracco

Rekomendowane odpowiedzi

Golob! Właśnie nie w tym sedno sprawy. Jeżeli miało coś wpływ,  to chyba to, że z naszej strony nie było bajerowania jak to robi większość co chcą za wszelką cenę sprzedać. Zostawiliśmy ich samych a Oni dotykali, sprawdzali, zaglądali gdzie chcieli. Nas przy tym nie było.  Nie mieliśmy interesu w tym aby im przeszkadzać. Jak widzisz, żle zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Larysa napisał:

Golob! Właśnie nie w tym sedno sprawy. Jeżeli miało coś wpływ,  to chyba to, że z naszej strony nie było bajerowania jak to robi większość co chcą za wszelką cenę sprzedać. Zostawiliśmy ich samych a Oni dotykali, sprawdzali, zaglądali gdzie chcieli. Nas przy tym nie było.  Nie mieliśmy interesu w tym aby im przeszkadzać. Jak widzisz, żle zrozumiałeś.

Nie, to było żartobliwie i przewrotnie :) zrozumiałem dobrze, jak przyczepa była w dobrym stanie to się po prostu sprzedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dracco napisał:

Wydaje mi się że może mieć za niskie DMC jak na ten rozmiar przyczepy. Nie wiem ile ta przyczepa wazy sama z siebie. Z tego co pamietam to nasz TEC w podobnym rozmiarze miał MW w okolicach 1100kg. Gotowa do jazdy (2 butle gazowe, woda do picia i spłuczka) będzie ważyła w okolicy 1200 kg. Zostanie Wam tylko 100kg na wszystko pozostałe. Moim zdaniem za mało przy 4-5 osobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Hobby De luxe 460 o DMC 1300  mogę powiedzieć, że ta ładowność nie powala. 
Po zamontowaniu akumulatora, movera i rolety workowej z paroma graciołami na pokładzie (bez butli gazu i z pustymi zbiornikami) masa przyczepy wyszła mi 1220kg  czyli 80kg na cały wakacyjny załadunek (ciuchy, jedzenie, sprzęt plażowy). Trochę za mało.   Przesuwne drzwi drewniane wyleciały do garażu (oszczędność 10kg zawsze to coś).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli lepiej szukać z większym DMC. Praktycznie zawsze wychodzę poza 3500kg, także większej różnicy mi to nie robi. 1500 mam w jednym holowniku a 2000 w drugim. Wygodniej by było zamknąć się w 1500 ale nie jest to warunek konieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dracco napisał:

Ciekawy układ który widziałem już w Adrii. Zastanawiam się tylko jak to wpływa na wyważenie i prowadzenie oraz żywotność, jak dużo przyczepa jeździ załadowana jedzeniem i wodą na jednej ścianie.

Tutaj równoważy trochę klima ale zwróć uwagę, że to zabudowa jakiejś chińskiej klimy.

Nie ma stabilizatora a przy DMC 1300 przydałby się.

Na plus duża ilość zdjęć, jednak nie chcą mi się ładować wszystkie. Lewy tył na górze jakaś dziura?

Niegroźne rozdarcie na podłodze trzeba szybko naprawić bo będzie ciągnąć wilgoć.

Najbardziej mnie martwi uszczelnienie

DSC_0896.thumb.JPG.57e18b8227bf23b3ebe4d76e6175cc4b.JPG

Widać linię "odcięcia" a tego nie uzyska się z butylu więc pytanie czym to zasmarowano

 

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy tył na górze ja tam widzę obrysówkę i jakby pochlapane "uszelniaczem". Biorąc pod uwagę  ten narożnik na który patrzyłem, ale to odcięcie w oczy mi się nie rzuciło, to może była dziwnie uszczelniana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, filipert napisał:

Widać linię "odcięcia" a tego nie uzyska się z butylu więc pytanie czym to zasmarowano

Naklejasz taśmę malarską, butylujesz ;)

Ścigasz nadmiar, ściągasz taśmę i takie wychodzą kwadraty ;)

Da się to też butylem zrobić ale ciężej. Na pewno kawałek do zbadania. Może siką ktoś kleił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vrs napisał:

Naklejasz taśmę malarską, butylujesz ;)

Ścigasz nadmiar, ściągasz taśmę i takie wychodzą kwadraty ;)

Da się to też butylem zrobić ale ciężej. Na pewno kawałek do zbadania. Może siką ktoś kleił. 

Ja bym butylem takiego odcięcia nie potrafił zrobić podczas "butylowania", cokolwiek miałeś na myśli ;)

15 minut temu, dracco napisał:

To pytanie za 100 pkt. Czy laik jest w stanie to odróżnić (butyl, sika)?

Jeżeli koledze @vrs chodziło o klej sika to on po skończonym procesie przypomina sylikon ale nie jest to środek właściwy do uszczelniania.

Butyl jest zawsze elastyczny i jak kawałek oderwiesz, to nawet stary jak rozetrzesz w paluchach, to będzie się kleił brudził. Do uszczelniania przyczep, używamy tylko uszczelniacze butylowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dracco napisał:

To pytanie za 100 pkt. Czy laik jest w stanie to odróżnić (butyl, sika)?

na żywo? butyl nigdy nie twardnieje całkowicie. 
Zwróciłem uwagę na to ogłoszenie, choć nie oglądałem na żywo. Dla mnie odpadła bo o ile sobie przypominam, nie miała ciepłej wody, przedsionka (żona chciała mieć), bagażnika rowerowego, ani właściwie żadnych gadżetów. Przydatność tej klimy jest do wyjaśnienia, bo nie wiadomo ile prądu to potrzebuje i jak to się w praktyce sprawdza. Brak stabilizatora to też niestety na minus. Były prace uszczelniające, do wyjaśnienia, czy fachowo - jak już powyżej pokazano przy pomocy taśmy malarskiej, co dobrze nie wróży, bo bez demontażu listwy i "na szybciora". Lampki wewnątrz wyglądają mi na zasilane 230V, ale nie jestem pewien. Wydaje mi się, że widzę pofałdowanie blachy przedni lewy narożnik na wysokości uchwytu do manewrowania. Kilka mankamentów jeszcze by się znalazło. Układ bardzo atrakcyjny. Lepszy chyba nawet niż w mojej. Cena jak na dzisiejsze warunki niewysoka, ale uznałem, że można przy nieznacznym podniesieniu budżetu kupić lepszą. Jak tam ze szczelnością to dopiero by się na miejscu okazało. 

 

Edit: Kolega mnie nieco uprzedził z opisem jak odróżnić butyl. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za rozstrzał ale nadal nie wiem jak lepiej temat ugryźć. Ten sam sprzedający ma jeszcze coś takiego https://m.olx.pl/oferta/burstner-super-uklad-wnetrza-6os-z-wc-lozko-pietrowe-przedsionek-CID5-IDGzpL1.html?reason=

Na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba. Ale wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, których ja nie dostrzegam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.