Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa - prośba o pomoc


dracco

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne jak się większość domyśla oryginalny nie będę :)
Na początek witam wszystkich. Forum studiuję już od dłuższego czasu. Decyzja o zakupie zapadła rok temu, nawet coś oglądałem, ale jakoś nie było parcia i tak mi się zeszło. Jednak w tegoroczny specyficzny sezon dotkliwie odczułem brak przyczepy, wakacje z nią byłyby na pewno dużo bardziej atrakcyjne - motywacja jest :)
Zdarzały nam się wyjazdy na kempingi pod namiot czy do domku, ten sposób wypoczynku nam pasuje. Mamy zaprzyjaźnione rodziny z przyczepami także może jakieś wypady na dziko w większym gronie udałoby się zorganizować.
Rodzinka to 2+2, z tego co pooglądałem najbardziej by nam odpowiadało coś z piętrowymi łóżkami. DMC max 1500. Co do budżetu, zanim zdecydowałem się napisać, a trwało to trochę, był już nie raz przesuwany od 20k do prawie 50k. Napaliłem się już na parę przyczep za ponad 40k i trafiłem dziś na post Larysy

 i stwierdziłem, że na początek poszukam coś tańszego. Jeśli złapiemy bakcyla na 100% to w przyszłości się pomyśli nad czymś fajniejszym.
Prosiłbym zacne grono o ocenę https://www.alexcamp.pl/sprzedaz-przyczep-kempingowych/burstner/burstner-480-tk-sportiv/  Może ktoś oglądał lub ma blisko i mógłby spojrzeć w wolnej chwili? Mam stosunkowo niedaleko więc pewnie zdecyduję się podjechać obejrzeć jeśli na zdjęciach nie będzie widać poważnych wtop. Kuchenne okno jest pęknięte, ale sprzedający twierdzi, że to środkowa część.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo rozsądna decyzja.

Przyczepa z linku trochę nosi ząb czasu ale w tym układzie raczej służyła rodzinie z dziećmi a nie parze emerytów, wiec ślady eksploatacji są normalne. Uważam, że przy Twoich założeniach to będzie bardzo trafiona przyczepa dla 2+2 aby rozpocząć przygodę z karawaningiem. A jak będzie czas na zmiany, to w sezonie układy rodzinne łatwo odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Przyczepa z linku trochę nosi ząb czasu ale w tym układzie raczej służyła rodzinie z dziećmi a nie parze emerytów, wiec ślady eksploatacji są normalne.

Przypuszczam, że przy moich dzieciakach też lekko nie będzie miała. Może nawet lepiej lekko podniszczona, nie będzie tak szkoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dracco napisał:

Zapewne jak się większość domyśla oryginalny nie będę :)
Na początek witam wszystkich. Forum studiuję już od dłuższego czasu. Decyzja o zakupie zapadła rok temu, nawet coś oglądałem, ale jakoś nie było parcia i tak mi się zeszło. Jednak w tegoroczny specyficzny sezon dotkliwie odczułem brak przyczepy, wakacje z nią byłyby na pewno dużo bardziej atrakcyjne - motywacja jest :)
Zdarzały nam się wyjazdy na kempingi pod namiot czy do domku, ten sposób wypoczynku nam pasuje. Mamy zaprzyjaźnione rodziny z przyczepami także może jakieś wypady na dziko w większym gronie udałoby się zorganizować.
Rodzinka to 2+2, z tego co pooglądałem najbardziej by nam odpowiadało coś z piętrowymi łóżkami. DMC max 1500. Co do budżetu, zanim zdecydowałem się napisać, a trwało to trochę, był już nie raz przesuwany od 20k do prawie 50k. Napaliłem się już na parę przyczep za ponad 40k i trafiłem dziś na post Larysy

 i stwierdziłem, że na początek poszukam coś tańszego. Jeśli złapiemy bakcyla na 100% to w przyszłości się pomyśli nad czymś fajniejszym.
Prosiłbym zacne grono o ocenę https://www.alexcamp.pl/sprzedaz-przyczep-kempingowych/burstner/burstner-480-tk-sportiv/  Może ktoś oglądał lub ma blisko i mógłby spojrzeć w wolnej chwili? Mam stosunkowo niedaleko więc pewnie zdecyduję się podjechać obejrzeć jeśli na zdjęciach nie będzie widać poważnych wtop. Kuchenne okno jest pęknięte, ale sprzedający twierdzi, że to środkowa część.

 

Pozdrawiam

Tylko gdzie jest ten prysznic? Bo z tego co widzę to nie ma. Też mam ekipę 2+2 i powiem szczerze że się przydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bo chciałem zwrócić twoja uwagę na to co jest napisane w ogłoszeniu. Bo w tym momencie prysznica tam nie ma. Mam też burstnera tylko w innym układzie i żeby mieć prysznic wymieniłem słuchawkę na wyciąganą z umywalki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Przejrzałem już tyle ogłoszeń że już chyba przestałem zwracać uwagę na takie szczegóły, mój błąd. Zawsze będzie to jakiś argument przy ewentualnych negocjacjach. Łazienka jak w tym egzemplarzu na awaryjne mycie dzieciaków daje radę? Na co dzień nastawiam się raczej na mycie poza przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dracco napisał:

Ok, dzięki. Przejrzałem już tyle ogłoszeń że już chyba przestałem zwracać uwagę na takie szczegóły, mój błąd. Zawsze będzie to jakiś argument przy ewentualnych negocjacjach. Łazienka jak w tym egzemplarzu na awaryjne mycie dzieciaków daje radę? Na co dzień nastawiam się raczej na mycie poza przyczepą.

My głównie korzystamy z pryszniców na kempingach. Ale mój młody 3l bardzo często był kąpany w przyczepie. Na luzie daje radę. Moim zdaniem to lepiej mieć niż nie mieć. Jak będziesz kupował to weź to pod uwagę. A wymiana na baterie z wyciąganą słuchawką to koszt około 300 zł w zależności od baterii 

7 minut temu, dracco napisał:

Przejrzałem już tyle ogłoszeń że już chyba przestałem zwracać uwagę na takie szczegóły, mój błąd.

A tak ode mnie to lepie zwracaj uwagę na szczegóły żeby potem nie żałować a każdy szczegół może mieć znaczenie przy ostatecznej cenie za przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.otomoto.pl/oferta/tec-530-przyczepa-kempingowa-tec-ID6Dngud.html#bb6a5f280c Czy taki układ przy dzieciakach by się sprawdził? Sądzicie, że warto pojechać obejrzeć którąś z nich? Na razie szukam w promieniu max 150 km bo tyle jestem w stanie podjechać. W RICAR chyba bym coś też wybrał, ale to już za daleko aby jechać w ciemno, zwłaszcza po opiniach jakie czytałem.

Edytowane przez dracco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dracco napisał:

W RICAR chyba bym coś też wybrał, ale to już za daleko aby jechać w ciemno, zwłaszcza po opiniach jakie czytałem.

Byłem tam 2 tygodnie temu, zaznajomiony z opiniami forumowymi ale nic podejrzanego nie wypatrzyłem. Wszystkie przyczepy które chciałem obejrzeć były OK poza jednym LMC gdzie pod oknami były niewielkie ślady po wilgoci - mnie to wyglądało na zaciek po kondensacji. Nie powiem że prześwietliłem je na wylot, bo była ulewa ale wszystkie ważniejsze punkty kontrolne OK.

W jednej wewnętrzne uszczelnienie bakisty wyglądało jak nowe, podpytałem o to i dostałem zdjęcie przyczepy na lawecie w transporcie z Dani, gdzie widać było, ze przyjechała w stanie zewnętrznym jakim się sprzedaje.

Na wszystkie przyczepy na placu była gwarancja 12 miesięcy na szczelność i sprawność urządzeń. 

Zdanie mam pozytywne i nie wykluczam zakupu tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dracco napisał:

@filipert Może planujesz w niedalekiej przyszłości jeszcze jedną wizytę tam? Podczepiłbym się jeśli nie będziesz mieć nic przeciwko temu.

całkiem możliwe, dam znać jakby coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.