Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa - prośba o pomoc


dracco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Była wystawiona na sprzedaż, bo sam ją na OTOMOTO widziałem i podsyłałem nawet koledze @CiapekTor ;)  Chyba, że to jakaś bardzo podobna i w tym samym układzie. Tak czy inaczej naprawdę piękna.

ale ona była ponad 1500 DMC... pamietasz?

@dracco a ta ma ile DMC? też widzę 1600
Piękna w środku!
Białogard?

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dracco napisał:

To był mój pierwszy raz, do tej pory jeździłem tylko z towarówkami. Mocy raczej nie brakuje, natomiast na A1 dość mocno wiało z boku, delikatne przekroczenie 80 i zaczynało się chyba wężykowanie, samochodem dość mocno zamiatało. Potem już na A2 od Łodzi do Wawy było naprawdę spoko. Co prawda 90 nie przekraczałem, ale przyczepa szła jak po sznurku, czasem łapałem się na tym, że zapominałem o ogonie...

Brzmi jak za mały nacisk na hak.

Fajna przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:
11 godzin temu, vrs napisał:
Brzmi jak za mały nacisk na hak.
Fajna przyczepa.

Zdecydowanie. Obstawiam max 30 kg

waga nacisku na hak to podstawa . i nie żadne kijki  tylko dobra elektroniczna.

Koszt nie duży a komfort jazdy i bezpieczeństwo nieocenione.

238060073_Screenshot_2020-11-25waganaciskunahak.png.705dca94aa9c3483843837fe2dce4feb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

waga nacisku na hak to podstawa . i nie żadne kijki  tylko dobra elektroniczna.

Koszt nie duży a komfort jazdy i bezpieczeństwo nieocenione.

238060073_Screenshot_2020-11-25waganaciskunahak.png.705dca94aa9c3483843837fe2dce4feb.png

Mam taką ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kobiela napisał:

a jaki ten nacisk na hak powinien być? Bo max mam u mnie 80kg.

Co najmniej taki jaki podany jako minimalny. Takie informacji powinny być na tabliczce znamionowej (przynajmniej u mnie tak było)

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał:

Mam taką ;) 

Jeśli pomiar ma być precyzyjny warto go wykonać gdy zaczep jest na wysokości kuli haka holowniczego w danym samochodzie. Wstawienie zbyt wysokich wag pomiędzy kulę i zaczep czasem powoduje zaniżenie rzeczywistego nacisku. Jacku, ten elektronik wydaje się być sensowny. Jest chyba skonstruowany tak, że ta różnica w odległości zaczp-kula zdaje się być niewielka, dosłownie o wysokości tego elementu z wyświetlaczem. Czy dobrze myślę?

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin T napisał:

Jeśli pomiar ma być precyzyjny warto go wykonać gdy zaczep jest na wysokości kuli haka holowniczego w danym samochodzie. Wstawienie zbyt wysokich wag pomiędzy kulę i zaczep czasem powoduje zaniżenie rzeczywistego nacisku. Jacku, ten elektronik wydaje się być sensowny. Jest chyba skonstruowany tak, że ta różnica w odległości zaczp-kula zdaje się być niewielka, dosłownie o wysokości tego elementu z wyświetlaczem. Czy dobrze myślę?

różnica w wysokości jest niewielka.  po przetestowaniu i wyrzuceniu do kubła kilku tanich wag "patykowych" zakupiłem tą jak z obrazka powyżej  i pilnowałem nacisku na hak w granicach 75-80 kg.

jazda komfortowa w każdych warunkach z budą knaus sport 500 i osobowym kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.