Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Adasiuuu napisał:

z, stwierdzenie że:

jest ogromnym nadużyciem... Ale taka niestety jest narracja ludzi skupionych wokół targów w Ptaku i rozpowszechniana w mediach społecznościowych. To firmy z branży karawaningowej widzą partnera w postaci MTP, a przestały go widzieć w organizatorach Nadarzyna - proste. 

Ale ja nie mam nic wspólnego z Ptakiem i tymi targami. Piszę to co widzę i co jest dla mnie oczywiste. A wygląda to tak: Prezes PGC, który jest jednocześnie pracownikiem Targów Pozńańskich, w której też siedzibę ma PGC, zrzesza 70% firm karawaningowych, i namawia te firmy do bojkotu targów w Nadarzynie, to jak to inaczej nazwać jak nie konfliktem interesów? Przecież nawet ślepy zauważy, że coś tu śmierdzi...

Targi w Nadarzynie są torpedowane z każdej możliwej strony (zresztą ma to miejsce od paru lat). Przez PGC, przez Targi Poznańskie, przez firmy mające powiązania z PGC, przez niektórych nierzetelnych dziennikarzy. Takie zdanie mam na podstawie tego co wiem i tego co widzę z boku jako osoba obserwująca co się dzieje i tyle. I nie są to bynajmniej informacje wyczytane w internecie... 

Cytat

To, że Darek z MTP działa w PGC to źle? Że jako silna grupa chcą zrobić coś więcej, lepiej?

Jeśli jako silna grupa "zmusza" firmy zrzeszone w PGC do bojkotu Nadarzyna to tak, robi to źle. Jest to zwyczajnie mówiąc czyn nieuczciwej konkurencji i powinien się tym zająć UOKIK. Dokładnie to samo napisałem w komentarzach pod dyskusją u Bartłomieja Rysia na jego grupie Na Biwaku. Mój komentarz został skasowany. Jak myślisz dlaczego? 

Cytat

Nadarzyn jest zainteresowany tylko zrobieniem imprezy karawaningowej w roku i zarobieniem kasy, a MTP stawiają na rozwój naszego środowiska.

Tak, bo Poznań nie robi tego dla pieniędzy :D Zwalczenie Nadarzyna na pewno nie będzie miało wpływu na rozwój karawaningu w Polsce... Już widzę jak odwiedzający targi w Nadarzynie uderzają do Poznania. 

Cytat

Ponadto w zarządzie PGC siedzi również Sebastian z Polskiego Karawaningu i Piotrek z Camprestu, tu też będziecie zarzucali, że są przeciwko Nadarzynowi jako media? W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ale to nasze takie "polskie" szukać dziury w całym... a PGC właśnie po to powstała, żeby nam wszystkim skupionym wokół karawaningu w Polsce było lepiej!

To z ciekawości, co PGC zrobiło dla karawaningu, dla takich ludzi jak ja i inni forumowicze? Bo mam wrażenie że PGC to głównie robi dobrze, ale firmom zrzeszonym u siebie zupełnie zapominajac, że te firmy istnieją dzięki klientom takim jak ja i inni forumowicze. A firmy karawaningowe w Polsce to temat na zupełnie odrębną dyskusję, ale w większości przypadków wygląda to niestety bardzo podobnie - ceny z kosmosu, taniej kupić przyczepę w Niemczech niż w Polsce, do tego fatalna jakość obsługi klienta, brak podstawowej wiedzy, różnego rodzaju kantowanie klienta (dosłownie), montowanie ekstra wyposażenia na odwal się i niezgodnie ze sztuą itd. Każdy w Polsce kto próbował kupować nową przyczepę doskonale wie o czym pisze. 

Cytat

Spójrzcie chociaż na poziom komunikacji na profilach MTP i Nadarzyna, czy na prawdę nie widzicie różnicy?

Oczywiście, że jest różnica. Nikt tego raczej nie neguje. 

Cytat

Reasumując, ja również jestem z Poznaniem, choć mam ogromną nadzieję, że ludzie w Ptaku się obudzą i zaczną z powrotem robić dobrą robotę, bo to będzie tylko z korzyścią dla nas.

Już o tym pisałem. Że walcząc z Nadarzynem tak naprawdę firmy podcinają gałąź na której same siedzą. Na razie mają jak pączki w maśle, ale eldorado się zaraz skończy. Wg mnie ta wojenka, które ewidentnie teraz jest nikomu się nie przysłuży. Straci na tym i Poznań i straci na tym Nadarzyn. A przede wszystkim stratni będą klienci. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adasiuuu napisał:

Wy czytacie różne rzeczy w internetach... bojkot, srojkot... ale niestety macie dostęp jedynie do wiedzy, którą ktoś Wam przekaże, a nie zawsze jest rzetelna.

O chłopie, to teraz strzeliłeś w kolano. No pewnie my NIC nie wiemy, za to TY wiesz wszystko NAJLEPIEJ :]. Powiedź więc temu Miś-Ryś żeby może nie nagrywał filmów z paszkwilami, bo też jest to wiedza którą ktoś nam przekazał. Sam sobie też byś dał spokój z tymi postami - tak pisanie postów na forum to też przekazywanie wiedzy :hmm:. Skąd zatem mam wiedzieć że Twoja wiedza jest rzetelna? Czekaj, czekaj - połączę kropki. Kasia Szwed :hmm:. Czy to przypadkiem nie ona siedzi obecnie w 99Rent? A jeśli nie, to czy nie siedziała tam w tamtym roku? Czyli zapewne wiesz wszystko od Kasi? Czy to przypadkiem nie będzie wiedza, którą przekazał Ci były pracownik ptaka, który rozstał się z pracodawcą w nienajlepszych stosunkach? 

Nie żebym pajał miłością do Nadarzyna i uważał że to jest najlepsza impreza, ale uważam że:
- PGC z obecnym prezesem na czele, najzwyczajniej nie wypada zachowywać się tak jak się zachowuje. 
- Niezręcznie jest @Adasiuuu jeśli współpracujesz (współpracowałeś) z Kasią pokazywać tej imprezy tak czarno/biało. Do momentu jak Kasia tam pracowała było super, a jak już nie pracuje to jest beznadziejnie. Dla mnie to po prostu mało profesjonalnie wygląda. 
- Jeśli imprezę uważam że kiepską, to po prostu nie jadę na kolejną edycję, mogę sobie ogłosić że moja noga nigdy na tych targach nie stanie. No ale granie że we wrześniu niech będzie Poznań a Nadarzyn niech się przeniesie na wiosne, bo dwie imprezy we wrześniu to jest "za ciasno" to jakieś pokrętne tłumaczenie, tym bardziej że to Nadarzyna zawsze był we wrześniu

Tyle ode mnie. Oczywiście wszystko wiem tylko wyłącznie na podstawie wiedzy z Internetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

Sporo mamy już linii podziału w naszym pięknym kraju.

Mam nadzieję, że obecna dyskusja nie doprowadzi do powstania kolejnej ;)

Mi się po prostu pewne rzeczy nie podobają i tyle :) Na Targi w Poznaniu, ani w Nadarzynie się raczej nie wybieram. Myślałem o Dusseldorfie, ale ceny biletów lotniczych są zdecydowanie zbyt drogie więc też odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już cichnę, bo wiem tyle, co z tego tematu :ph34r:

12 godzin temu, filipert napisał:

Mam nadzieję, że obecna dyskusja nie doprowadzi do powstania kolejnej ;)

Myślę, że taka błahostka, jak targi, nie podzielą zwykłych, normalnych ludzi. Tutaj na forum jest tyle fajnych osób z Poznania i okolic, że z chęcią się wybiorę ponownie w te rejony i mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

Sporo mamy już linii podziału w naszym pięknym kraju.

Mam nadzieję, że obecna dyskusja nie doprowadzi do powstania kolejnej ;)

Też bym nie chciał, dlatego zakończyłem swój ostatni post wyrażając nadzieję, że będzie lepiej.

@Tomii, powiedz mi czemu tak ostro?
Chciałem tylko sprostować pewne rzeczy do stanu, który wydaje mi się realny.
Właśnie przez to, że zrobiła się na FB taka "gównoburza" to używa się takich słów jak BOJKOT, ZWALCZANIE itp. a to nie jest dobre dla nikogo, ale "po polsku" się dzielimy na prawo i lewo.
Tak oczywiście, przez nasze wspólne forumowe wyjazdy, z których byliście mega zadowoleni, bo co rok jechaliśmy większą paczką na Nadarzyn poznałem Kasię i z przyjemnością spotykamy się prywatnie do dzisiaj - nie widzę w tym nic złego i nigdy tego nie ukrywałem. Z resztą jak przyjechaliśmy z "dziewiątkami" w zeszłym roku na Zakończenie do Sikory to bardzo często to powtarzałem :-P
Bartek i "paszkwile"? daleko idąca teza, ale masz do niej prawo, bo każdy tu na forum może wyrażać swoją opinię. Uprzedzając, tak również znamy się prywatnie i bardzo lubimy, ale również nie wszystkie przekazywane treści mi pasują prywatnie, choć tak mocnego słowa bym nie użył.
Mam nadzieję, że z innych znajomych w karawaningu (również tych powszechnie znanych) też się nie będę musiał tłumaczyć :-P

Ponadto gdybym się opierał tylko na informacjach od 1 czy 2 osób, to mógłbyś mi zarzucić nieuczciwość. Ale w zeszłym roku najpierw był Poznań, później Nadarzyn i z bardzo dużą rzeszą naszych forumowiczów widzieliśmy się i tu i tu i znamienita większość z nich zauważyła różnice o których pisałem wcześniej, te dla ludzi/uczestników.

Przez te lata w motoryzacji i karawaningu miałem przyjemność poznać bardzo wielu ludzi, również z branży karawaningowej, z których jedni pasowali mi bardziej, drudzy mniej, ale posłuchać lubię każdego, dzięki temu mogę sobie wyrobić opinię swoją.

Czy niezręcznie jest mi oceniać nadarzyn? Po tylu latach nie do końca, bo i prywatnie i zawodowo jestem mało zadowolony z tego co robią teraz, aczkolwiek gdyby się cofnąć do czasów WTS też miałem wiele "ale", choć wtedy plusy przeważały.

A w temacie narracji o przenosinach musze się z Tobą zgodzić, nie za bardzo rozumiem tego całego zamieszania, ale nie wszystko muszę :-)

Po raz kolejny chciałbym zaznaczyć, że życzyłbym sobie i nam wszystkim, żeby nadal karawaning w polsce się rozwijał (nie tylko przez covidowy boom), żeby infrastruktura się rozwijała jeszcze bardziej, żebyśmy mieli przynamniej tyle fantastycznych imprez zlotowych, targów/wystaw plenerowych co w tym roku (a było tego na prawdę sporo) oraz żeby organizatorzy polskich targów czerpali same dobre wzorce choćby z Düsseldorfu, a jakość tych imprez była z roku na rok coraz lepsza, a będzie to z korzyścią dla wszystkich. :-)


PS
Trochę dziwi mnie teraz trochę, że jak przez tyle lat promowałem tu nadarzyn to wszystko było ok, a jak teraz napisałem lepsze słowo o poznaniu (a kiedyś sam tu pisałem, że wyjazd tam przed laty to strata czasu) to już jest be... ani od jednych, ani od drugich nigdy nie otrzymywałem żadnych profitów za promocję, robiłem to zawsze dla naszych użytkowników i największą nagrodą było dla mnie zawsze Wasze zadowolenie oraz uśmiechy po kolejnym udanym wspólnym wypadzie i mam nadzieję, że również będzie tak w tym roku.
Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adasiuuu napisał:


@Tomii, powiedz mi czemu tak ostro?

Bo tak lubię i mogę :hehe:  - zresztą po coś dawno temu założyłem to forum, i uważam że dla rozwoju tej turystyki w kraju trochę zrobiłem. Oczywiście z chęcią zrobił bym więcej, tylko jak patrzę na mega nieprofesjonalne podejście ludzi z tej branży, na tą piaskownice :piaskownica:, na to jak sami strzelają sobie w stopę to mnie krew zalewa :zly:

Generalnie każde targi organizowane są dla kasy - tu nie ma co ukrywać. Niech o tym czy dane targi mają sens i się dobrze sprzedadzą, zdecyduje klient a takim jest zarówno wystawca jak i gość targowy. 

Po jakiego grzyba PGC się miesza? Po co miesza się w to Ryś? Po co Ty się w to mieszasz Adasiu? W 2020 PGC straszyło covidem i chciało odwołania targów. Dziwne że w Poznaniu wirus nie przeszkadzał :], a to nawet wirus sprawił, że Poznań przeniesiono na jesień i wtedy nikomu nie przeszkadzało że dwie imprezy blisko siebie. Oczywiście wirus już nie przeszkadzał w hucznym otwarciu  Szerokiej Drogi.

Rok temu udało się w Nadarzynie imprezę zorganizować. Dla mnie z perspektywy oglądacza targi były na prawdę spoko. Wystawcy dopisali i wszystko co miałem w planie zobaczyć (byłem przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu nowej budy) to zobaczyłem. Spoko bo nie musiałem jechać do Dusseldorfu, tym bardziej że tam nie wystawiał się nikt z Hymera, a chciałem zajrzeć do kilku modeli Dethleffsa które w Nadarzynie były.  

Przychodzi 2022 i co mamy. Znów jakieś głupie podchody. MPT organizuje najpierw imprezę w Warszawie na Służewcu. Teraz każe się przenieś ptakowi na wiosnę. A wiosną zaczną krzyczeć że to ich termin bo oni mają Służewiec jako imprezę cykliczną. 

Podsumowując. Ja miałbym to wszystko w dupie i w zasadzie to już powoli mam. Jak będę chciał coś zobaczyć to pojadę sobie do Niemiec - trudno.  Tak samo jak w dupie w końcu miałem polskich sprzedawców i dałem zarobić Niemcowi. Dla mnie jednak Ci co "bojkotują" te targi, sami podcinają gałąź na której siedzą. Tylko nikt na razie o tym nie myśli, bo dwa ostatnie lata były zbyt tłuste. 

To teraz jeszcze powróćmy do jednego tematu? Co takiego dla rozwoju karawaningu w PL zrobiło PGC?
Bo mi wychodzi że ich działalność w ostatnich latach polegała na:
- zmianie prezesa ( a w zasadzie to prezesowej na prezesa)
- zmianie adresu 
- inicjatywie odwołania Nadarzyna w 2020 roku (przypomnijmy że targów w końcu nie było, bo weszły obostrzenia które nie pozwalały na organizacje tego typu imprez) więc i to do końca im nie wyszło

Patrząc na posty PGC na fb, ich działalność polega na promowaniu ... imprez organizowanych przez mtp . No tak robią wiele dla rozwoju tej branży w PL. Czekam na kolejne osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie lata były stanowczo za grube... i to się zemści...
zdziwię Cię, my również przymierzaliśmy się do zakupu nowej budy... Z tym, że chciałem zamówić, a nie kupić co stoi, miałem wybrane 3 różne choć bardzo konkretne konfiguracje u 3 bardzo dużych polskich dealerów cepek różnych marek, finansowanie swoje, akcesoria swoje, rozmawialiśmy z dobrze nam znanymi handlowcami i to dwukrotnie, bo i w Poznaniu i w Warszawie i wiesz ile ofert otrzymaliśmy? okrągłe 0... ot cały sekret obsługi Klienta...

Sam jestem szefem sprzedaży w salonie Peugeot w Łodzi i gdyby mój zespół tak podchodził do tematu, to dany osobnik dawno by tu już nie pracował... teraz otwieramy dealerstwo Niewiadowa (salon, serwis i części pełnej gamy produkcyjnej) i mam nadzieję, że uda mi się nauczyć moich Doradców, żeby Klienta karawaningowego obsługiwali tak jak ja chciałbym być w naszym salonie obsłużony.

Żeby nie ciągnąć tego tematu tutaj, bo rozważania o PGC odbiegają mocno od tematu, to powiem tylko tyle my się wybieramy do Poznania, a że w karawaningu najważniejsza jest wolność, to niech każdy sobie podejmie sam decyzję ;-)

 

PS
Ja się na prawdę nie mieszam (co innego media karawaningowe, dla których to część ich zawodu), a że opinię swoją mam, to zawsze szczerze się nią dzielę, choćby cała reszta mówiła inaczej ;-D taki już jestem :)

 

PS2
Przed chwilą po prawie 2 miesiącach od pierwszego kontaktu, zadzwonił ktoś do mnie z Nadarzyna w sprawie stoiska, ale tylko po to żeby sprawdzić dane i poinformować o tym, że w poniedziałek ktoś zadzwoni, żeby umówić mnie z menadżerem na videocall'a.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.