Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sebeb napisał:

N FB coś czytałem, ze niektóre firmy bojkotują Nadarzyn i nie będą sie wystawiać....

Nie przejmuj się internetowymi gównoburzami. Wielu dealerów ma narzucony obowiązek brania udziału we wszystkich targowych wydarzeniach.

Godzinę temu, lbuster napisał:

Co to są dni branżowe :blink:

To dzień, w którym wystawcy są niemal sami dla siebie, a wejściówki mają tylko firmy. W efekcie wygląda to tak, że załatwienie takiej wejściówki nie jest kłopotliwe, a na halach jest więcej tlenu zanim wejdzie szarańcza :-] No i jest większa szansa na to, że 1/3 pojazdów nie będzie pozamykana.

Wydawało mi się, że to już przeszłość, a jednak...

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, peja76 napisał:

Mnie tam nie zobaczą, dziadostwo jakich mało

:o

A czemu tak uważasz? Wiem, że bliżej Ci do Poznania jak i mi bliżej do Nadarzyna ;)

Sam zlot na pewno specyficzny, sam mam obiekcje co do pewnych rzeczy, ale tam się poznaje ludzi i integruje i ...

Tak, to nie jest pole kempingowe i nie ma tam spokoju, ale nie po to się jedzie na targi ;)

@Suzu4x4, poczekajmy, jak się rozwinie sytuacja, ile osób będzie chętnych itp.

Co do bojkotu to się nie wypowiadam, szczerze to mam to w .... nosie :(

 

Dzięki @Marcin T za wyjaśnienie. Kiedyś były targi w piątek - czy to nie to? No chyba że branżówka była w czwartek :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek00 napisał:

Poznań chce aby Nadarzyn przeniosl się ze swoimi targami na wiosnę. Stąd te rzekome bojkoty i rzekomy list intencyjny przeciwko Nadarzynowi podpisany przez członków PGC.

a to nie głupie by było.

targi jedne po drugich w tak krótkim odstępie to bezsens. tyle że z punktu widzenia wystawców termin jesienny dużo lepszy bo fabryki są już po prezentacji nowych modeli , dilerzy zbierają zamówienia na kolejny sezon itd.

4 minuty temu, lbuster napisał:

@Suzu4x4, poczekajmy, jak się rozwinie sytuacja, ile osób będzie chętnych itp.

(...)

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

:o

A czemu tak uważasz? Wiem, że bliżej Ci do Poznania jak i mi bliżej do Nadarzyna ;)

Sam zlot na pewno specyficzny, sam mam obiekcje co do pewnych rzeczy, ale tam się poznaje ludzi i integruje i ...

Tak, to nie jest pole kempingowe i nie ma tam spokoju, ale nie po to się jedzie na targi

 

Ja wiem ze to nie jest pole kempingowe, ale żeby nie było gdzie servisu przyczepy zrobić:zly:  bułek kupić ach brak słów, tak to jest jak organizatorzy zlotu napruci to co wymagać. Ludzie w większości super pełni pasji i z dużym doświadczeniem jak i bez, ALE jakieś 20% zlotowiczów zepsuło klimat, ja rozumiem wypić ale nie się nawalić i robić burdę że Policję trzeba było wzywać. Same targi ok byłem w Poz i w Wawie na pewno w Wawie dużo więcej sprzętu, w piątek był luz szło wszystko ze spokojem obejrzeć, w sobotę jak wyjeżdzaliśmy to ludzi bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, peja76 napisał:

żeby nie było gdzie servisu przyczepy zrobić:zly:

Ja też nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca i do toalety kota wylewałem - słabo. Choć nie jestem pewien, czy ktoś mi potem nie powiedział, gdzie to jest :niewiem:

31 minut temu, peja76 napisał:

ALE jakieś 20% zlotowiczów zepsuło klimat, ja rozumiem wypić ale nie się nawalić i robić burdę że Policję trzeba było wzywać.

No niestety, niektórzy przeginają a na kilkadziesiąt a raczej kilkaset kamperów/przyczep ustawionych na małym obszarze nie trudno trafić na takie osoby :(

Jak ja byłem to tylko z muzyką przesadzali, burd żadnych nie było -_-

Na pewno z małymi dziećmi bym się tam nie wybrał ;)

38 minut temu, peja76 napisał:

bułek kupić

Nastawiają się na food trucki i fast food'y - taka specyfika :) Normalne jedzenie trzeba że sobą zabrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Jak ja byłem to tylko z muzyką przesadzali, burd żadnych nie było -_-

 

Nastawiają się na food trucki i fast food'y - taka specyfika :) Normalne jedzenie trzeba że sobą zabrać ;)

Muzyka mi nie przeszkadza, taka impreza.

Niestety ale z food truckami i fast foodami też był problem. Ja nie miałem problemu bo miałem auto ale Ci co byli kamperami narzekali,  jak jechałem na miasto po zakupy to pytałem co potrzeba i dostałem odpowiednią listę od sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, peja76 napisał:

Ja nie miałem problemu bo miałem auto ale Ci co byli kamperami narzekali,  jak jechałem na miasto po zakupy to pytałem co potrzeba i dostałem odpowiednią listę od sąsiadów

I po co zmieniałeś :D

A na serio to ... nic dodać nic ująć, jedziesz na swoim albo lokalne smakołyki :) Ja tam się najadłem swoim żarciem a na targach coś przekąsiłem i żyję ;) Mi najbardziej nie pasowały ceny tego żarcia - jak w restauracji :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłym roku dla mnie wybór jest jasny - POZNAŃ.

Po prostu będzie więcej i lepiej - nie ma co tu więcej dodawać.

 

Pewnie niektórzy pamiętają czasy, w których to ja organizowałem nasze wypady na Nadarzyn... Mieliśmy swoje miejsce, integracja, biesiada i multum atrakcji na halach. W tamtym czasie Poznań wyglądał jak "uboższy kuzyn". Niestety dla Nadarzyna, od zeszłego roku jest kompletnie odwrotnie i uwierzcie mi, że w tym roku jeszcze bardziej będzie to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

Po zeszłym roku dla mnie wybór jest jasny - POZNAŃ.

Byłeś i na jednym i na drugim?

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

Po prostu będzie więcej i lepiej - nie ma co tu więcej dodawać.

:hmm:

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

Niestety dla Nadarzyna, od zeszłego roku jest kompletnie odwrotnie

W zeszłym roku jeszcze "był" covid - w życiu bym się nie wybrał na targi, by chodzić w tej duchocie w masce na ryju :mlot: Bez niej jest ciężko ;) 

Na podstawie jednych targów w tych chorych czasach twierdzisz, że wszystko się zmieniło?

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

uwierzcie mi, że w tym roku jeszcze bardziej będzie to widać.

Wiesz to po wystawcach, atrakcjach, ilości zlotowiczów czy jak? Czy przez ten bojkot wielu wystawców nie przyjedzie? Na tą chwilę lista wystawców jest podobna ilościowo (jakościowo nie potrafię porównać):

https://campercaravanshow.com/katalog-wystawcow/?smclient=7ebe6062-0a3a-11ec-83c8-18cf24ce389f&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=CamperCaravanShowZLOT-Odwiedzajacy1908

https://www.caravanssalon.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/katalog-wystawcow/

1 godzinę temu, Adasiuuu napisał:

Mieliśmy swoje miejsce, integracja, biesiada i multum atrakcji na halach.

To były czasy :ok: :piwo:

 

A przy okazji, na targach w Poznaniu na tą chwilę brak parcel z pierwszej puli (170), ma być jakaś dodatkowa pula. W Nadarzynie tego problemu nie będzie, choć to można traktować i na +, i na - ;) 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nadarzynie łaziliśmy cały piątek, całą sobotę i pół niedzieli a i tak nie wszytko zaliczone np. żadnych prezentacji czy youtuberów ;)

Teraz piątków nie ma, może są branżowe :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

Teraz piątków nie ma, może są branżowe :niewiem:

Tak, piątek jest jako dni branżowe. 

A co do Poznania, to nie podoba mi się to w jaki sposób próbują pozbyć się konkurencji.  Namawianie przez PGC firm zrzeszonych aby Ci zbojkotowali Nadarzyn, podpisywanie jakiś paktów  wg mnie jest mocno niemoralne i tyle. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ibuster, byłem i tu i tu przez całe targi, bo wystawialiśmy się z 99rent z którym w zeszłym roku współpracowałem.
 

Wy czytacie różne rzeczy w internetach... bojkot, srojkot... ale niestety macie dostęp jedynie do wiedzy, którą ktoś Wam przekaże, a nie zawsze jest rzetelna.


W rzeczywistości w czasach gigantycznych targów turystycznych w Nadarzynie (world travel show), ich koordynatorem była wspaniała Katarzyna Szwed, która wiedziała co i jak zrobić, żeby wszyscy (i wystawcy z różnych branż i zlotowicze i uczestnicy "z ulicy") byli zadowoleni. Sam propagowałem to wydarzenie i organizowałem wyjazdy, bo było warto. To rzeczywiście było WOOW. Ale niestety, od kiedy Kasi już nie ma w Ptaku, skończył się WTS i zostały same słabo zorganizowane targi karawaningowe.

O szczegółach Wam opowiadać nie będę, ale na prawdę organizacja była bardzo słaba i może nie było to tak zauważalne okiem zwiedzającego (choć dla mnie była słabo, wiedząc jak to wyglądało kilka lat temu), ale dla wystawców była już totalna masakra. Fatalnie były przygotowane targi, komunikacja przed targami i w ich czasie leżała na plecach, a w trakcie targów praktycznie zostali pozostawieni sami sobie, bez żadnego wsparcia organizatora. Ponadto czemu nikt np.  nie mówi o tym, że w zeszłym roku zaprosili Youtuberów i podróżników ze swoim sprzętami, kazali wstawić je na hale, a noclegu kazali ludziom szukać poza halami? To jest ok i fair?
Na MTP jest zupełnie inaczej.

A za to Poznań zrobił w zeszłym roku imprezę z takim przytupem, że z butów wyrywało!

Dlatego widząc jaką lekcję odrobili przez te kilka lat ludzie z MTP, branży zaczęło być bliżej do Poznania niż do Wwy.

napisałeś też:

Cytat

Wiesz to po wystawcach, atrakcjach, ilości zlotowiczów czy jak? Czy przez ten bojkot wielu wystawców nie przyjedzie? Na tą chwilę lista wystawców jest podobna ilościowo (jakościowo nie potrafię porównać)

Lista opublikowana na Nadarzynie jest pobożnym życzeniem, już chociażby CarGO oficjalnie (na Fb też był wpis) poprosiło o usunięcie logotypu z ich strony, bo używają go bezprawnie, a z tego co wiem zakulisowo, to takich próśb do Nadarzyna poszło więcej...

I tak masz rację, wiem to będąc w bieżącym kontakcie z organizatorami CaravansSalon, śledząc bacznie ich profile, bo wrzucają bardzo dużo info o atrakcjach, a od września będą podawać kolejne info :) Z tego co wiem, to parcele w pierwszym etapie sprzedaży już poszły, ale zaraz będzie info o kolejnych. Ponadto od momentu kiedy tylko można było kupować bilety, to rozchodziły się jak świeże bułki, jak jeszcze nigdy w historii tego zlotu, a to też o czymś świadczy.

@jacek00, stwierdzenie że:

Cytat

A co do Poznania, to nie podoba mi się to w jaki sposób próbują pozbyć się konkurencji. 

jest ogromnym nadużyciem... Ale taka niestety jest narracja ludzi skupionych wokół targów w Ptaku i rozpowszechniana w mediach społecznościowych. To firmy z branży karawaningowej widzą partnera w postaci MTP, a przestały go widzieć w organizatorach Nadarzyna - proste. 

Poznań nie chce się nikogo pozbywać... chce robić więcej i lepiej, nie oglądając się na nikogo. Ponadto dzisiejsza siła i marka karawaningowych targów Poznańskich wyrosła właśnie na budującym "konkurowaniu" z nadarzynem i dało to mega skutki!

To, że Darek z MTP działa w PGC to źle? Że jako silna grupa chcą zrobić coś więcej, lepiej? Nadarzyn jest zainteresowany tylko zrobieniem imprezy karawaningowej w roku i zarobieniem kasy, a MTP stawiają na rozwój naszego środowiska. Dlatego też były w tym roku po raz pierwszy w historii zorganizowane przez MTP targi plenerowe na Służewcu i impreza odpaliła tak, że sami organizatorzy byli zaskoczeni! Ponadto w zarządzie PGC siedzi również Sebastian z Polskiego Karawaningu i Piotrek z Camprestu, tu też będziecie zarzucali, że są przeciwko Nadarzynowi jako media? W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ale to nasze takie "polskie" szukać dziury w całym... a PGC właśnie po to powstała, żeby nam wszystkim skupionym wokół karawaningu w Polsce było lepiej!

Spójrzcie chociaż na poziom komunikacji na profilach MTP i Nadarzyna, czy na prawdę nie widzicie różnicy?

 

Reasumując, ja również jestem z Poznaniem, choć mam ogromną nadzieję, że ludzie w Ptaku się obudzą i zaczną z powrotem robić dobrą robotę, bo to będzie tylko z korzyścią dla nas.

W Poznaniu będę na pewno, w Nadarzynie raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.