Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Cathay napisał:

Wygląda to dość mało profesjonalnie, ale dane o samochodach używanych bierze się pewnie z CEPIKU albo z Samaru, a tam najpewniej nie ma Benimarów, Hymerów, czy Knausów, a Fordy, VW czy Mercedesy.

Informacje o nowych są od dealerów, więc tu mamy to bardziej po naszemu, czyli nie liczy się marka samochodu, a marka zabudowy, oprócz VW który jako fabryka samochodów się tym zajmuje.

W nowych pojazdach od ok 3 lat 90% ma wpisywany model zabudowy z homologacji. Na szczęście mało już fiatów czy fordów bez modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Nie masz racji. W nowych są Benimary, Knausy itd.

Czy w dowodzie czy w homologacji czy w Cepik

 

2 godziny temu, maarec napisał:

W nowych pojazdach od ok 3 lat 90% ma wpisywany model zabudowy z homologacji. Na szczęście mało już fiatów czy fordów bez modelu.

Ale ja o starych, używanych  pisałem że nie ma. A już na pewno w przypadku tych powyżej 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomii napisał:

Tylko czy nie jest tak, że z każdym rokiem poziom Nadarzyna jest coraz niższy? Pytanie tylko jak nisko można zejść. Zadziwiające jest to tym bardziej że mamy dwie konkurencyjne imprezy, więc ich rywalizacja powinna powodować podnoszenie poziomu. Ja bym jeszcze rozumiał takie zagrywki jak by mieli monopol...

Dokładnie tak. To, co zrobili w tym roku to cios poniżej pasa. Wierz mi, że wiele osób się z nimi kłóciło przy rejestracji, przez co były kolejki. Ja się czuję okradziony i zrobili to w białych rękawiczkach - przy rejestracji nie było nikogo "władnego", tylko się tłumaczyli "kazali nam...". To wyglądało tak, jakby sami się chcieli dobić w tym roku - wiesz jednorazowy strzał 800 * 100 = 80 tyś gratis i w przyszłym roku już nie trzeba robić zlotu. Ja na tą chwilę już nie pojadę do tych złodziei. Jak raz tak potraktowali ludzi to co będzie w przyszłości :niewiem:

Z chęcią bym się wybrał do Poznania w przyszłym roku, ale tam znowu mało miejsca, więc kibel w całej Polsce :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prusiak napisał:

Ale jak starych? Bo moja 10-cio letnia Adria ma w pozycji marka pojazdu wpis ADRIA

A wczoraj kolega prezentował Dethleffsa 4 letniego i miał Fiat. Myślę że to znowu brak mądrych wytycznych, albo niestosowanie ich właściwie w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

A wczoraj kolega prezentował Dethleffsa 4 letniego i miał Fiat. Myślę że to znowu brak mądrych wytycznych, albo niestosowanie ich właściwie w WK.

Wiele razy zauważyłem ,że wpisy ,które znajdą się w twardym DR są wpisywane w komputer i to system zatwierdza prawidłowość wpisu !! 

Nawet jakby miła Pani chciała to nie przejdzie w systemie .  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Maras said:

Wiele razy zauważyłem ,że wpisy ,które znajdą się w twardym DR są wpisywane w komputer i to system zatwierdza prawidłowość wpisu !! 

Tak, ale część z tych używanych samochodów kempingowych to import indywidualny z zagranicy. I jak na fakturze, czy w umowie widnieje np. tylko "samochód kempingowy, Fiat Ducato" to pani w urzędzie niczego od siebie nie dopisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

A wczoraj kolega prezentował Dethleffsa 4 letniego i miał Fiat.

Ja to bym na jego miejscu sprawdził czy to nie jest jakiś szczep:) znam jednego co kupował kampera i troszkę liznął tematu;)

Ja mam Roller Tema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

Ja to bym na jego miejscu sprawdził czy to nie jest jakiś szczep:) znam jednego co kupował kampera i troszkę liznął tematu;)

Ja mam Roller Tema

Możesz mieć rację.  W adrii 2016 miałem pełen model z oznaczeniem układu wnetrza w dr.

2 godziny temu, Cathay napisał:

A wczoraj kolega prezentował Dethleffsa 4 letniego i miał Fiat. Myślę że to znowu brak mądrych wytycznych, albo niestosowanie ich właściwie w WK.

Przez moje ręce przeszło  kilka tysięcy dr od kamperów. Jest  z tym coraz lepiej. Więcej jest też pojazdów w bazach z których korzystają ubezpieczyciele. Wyjątkiem jest pzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z chęcią bym się wybrał do Poznania w przyszłym roku, ale tam znowu mało miejsca, więc kibel w całej Polsce :sciana:


Mam nadzieję, że organizatorzy w przyszłym roku dotrzymają słowa i cały teren targów będzie nasz.

W tym roku zbiegły się 2 sprawy, o czym było oficjalnie mówione przed targami.
Budowa parkingu wielopoziomowego zabrała cześć terenu, a druga cześć była zarezerwowana dla innych targów odbywających się w tym samym czasie.

I tak w tym roku zlotowicze mieli już dostępne więcej miejsc niż w latach ubiegłych, ale też rozumiem to, że „upychanie” na siłę, żeby zebrać kasę, a mieć mało zadowolonych odwiedzających to nie w ich stylu.

Dla mnie na mega plus pawilon 4, czyli strefa retro Grzesia Dubrowskiego oraz vanlife! Było co oglądać i z kim porozmawiać przez całe 3 doby, bo ta hala była otwarta cały czas i goście normalnie spali w swoich „domkach”!

Co do zamkniętych pojazdów to ja się nie dziwię i jak najbardziej rozumiem wystawców. Odwracając role, gdybyście to Wy kupili tego kampera za ok 1mln to na pewno tez byście chcieli żeby nikt Wam się po nim nie kręcił.
@Voku, 800 w Nadarzynie? Chyba według „oficjalnych” statystyk, od tych samych co pisali o dwóch ogromnych wypełnionych halach (które w 1/3 były wygrodzone ekranami)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adasiuuu napisał:

@Voku, 800 w Nadarzynie? Chyba według „oficjalnych” statystyk, od tych samych co pisali o dwóch ogromnych wypełnionych halach (które w 1/3 były wygrodzone ekranami)
 

 

Ale co za różnica? Niech będzie że 600, parking zlotowy był raczej pełny więc jestem w stanie uwierzyć.
Poznań pod tym względem po prostu wypada słabo, sam się zastanawiałem gdzie tam można stanąć blisko kamperkiem nie mając biletu na zlot? Zapotrzebowanie było tak duże że podobno dodatkowa pula biletów rozeszła się w 2min.  
Najlepiej jak by połączył wystawców i organizacje z Poznania z Zapleczem z Nadarzyna wyszło by idealnie :D 

Nadarzyn znowu odbędzie się 29 września - 1 października więc znowu 2 imprezy w tym samym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voku obejrzałem Wasz materiał na YT   i jestem zszokowany cenami .

367 tyś za Rollertema to spoko cena ?  Malibu 460 LE 700 tyś pln?? dla mnie ceny  kosmosu.

wiem że wszystko poszło do góry ale ceny średnio 50% większe niż trzy lata temu.

jak dla mnie cenowy dramat , i jak widać po statystykach sprzedażowych chyba nie tylko dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Cena jak na te czasy, bo tańszego kampera nie widziałem :D  Jak to mówią Tanio to było. A i tak duożo sprzętu się sprzedało. A podobno od listopada znowu podwyżka.
Ja bardziej jestem zaszokowany cenami przyczep, można się już chyba zastawać czy lepiej kupić nową przyczepę czy używanego kampera skoro nowe przyczepy podchodzą pod 200tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jestem zszokowany cenami .

 

 Średnia cena kampera 450-550k oczywiście bez markiz, klim i Tv jak coś lepszego to 700k. Przyczepy jak dal mnie to dramat z cenami, jak byś chciał coś w miarę fajnego z wyposażeniem typu mover, klima, markiza, tv o piecu Combi nie wspomnę koło 200k i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.