Skocz do zawartości

Camper & Caravan Salon 2020 vs Camper & Caravan Show 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Slawka napisał:

Suzu4x4 jest akcyza i różnica w podatku VAT.

Pierwszy na liście: cena brutto 80.226 € 67.417 € netto Cena netto 67,400 EUR + 3,1% akcyzy to 69.507 EUR. Do tego 23% VATu i masz 85.494 EUR w Polsce.

Żeby zejść z ceny dealer musi zejść ze swojej marży. Ale pamiętajmy też, że za te kampery, które już chwilę stoją, dealer płacił po innym kursie EUR. Więc i trochę z różnic kursowych można uszczknąć. :) Ja bym negocjowała. ;) 

 

 co do ceny Weinsberga to na zdjęciu które przedstawił kolega @Voku  jest napisane wyraźnie że to  "cena od" czyli domniemam że cena  prezentowanego egzemplarza wynosi ładne kilka tyś euro więcej.

"cena od" w Niemczech zaczyna się od 76.000 e i o tej różnicy napisałem że nawet jak dodamy akcyzę ,  i różnicę w VAT to wyjdzie 81.000 a nie 85.000.

Chyba że ta cena dotyczy prezentowanego na targach egzemplarza to OK, choć z opisu wynika co innego  ;)

2 godziny temu, Voku napisał:

Raczej dostaniesz w cenie Markizę i może Klimę. Z ceny nikt chyba nie zejdzie. 

no to wychodzi że dalej opłaca się kupować u sąsiadów :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Suzu4x4 said:

"cena od" w Niemczech zaczyna się od 76.000 e

"Cena od" jest czasami nie do osiągnięcia, bo nie można zamówić podwozia o tak kiepskich parametrach, jakie przyjęto do skalkulowania słynnej "ceny od". Kiedyś się pokusiłam o sprawdzenie tego.    Taki "chłit marketingowy", żeby przyciągnąć klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Slawka napisał:

"Cena od" jest czasami nie do osiągnięcia, bo nie można zamówić podwozia o tak kiepskich parametrach, jakie przyjęto do skalkulowania słynnej "ceny od". Kiedyś się pokusiłam o sprawdzenie tego.    Taki "chłit marketingowy", żeby przyciągnąć klienta.

absolutnie się zgadzam :yes:

ale chyba dalej się nie zrozumieliśmy.

zadam pytanie.

prezentowana na zdjęciu  cena to jest "cena od" katalogowa u polskiego dilera czy cena za wystawiony na targach egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

prezentowana na zdjęciu  cena to jest "cena od" katalogowa u polskiego dilera czy cena za wystawiony na targach egzemplarz ?

Kuba tam na tych kartkach były takie bzdury popisane że głowa mała, jedna przyczepa miała wpisane że dmc2.5t ale coś Mi nie pasowało, pytam się czy tyle faktycznie ma, to dostałem odpwiedz że na tych kartkach to są oferty i nie musi odpowiadać to co tam jest napisane a temu co jest wystawione, model/układ będzie się zgadzał reszta nie koniecznie:niewiem: Jak się okazało po sprawdzeniu przyczepa miała 2200dmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Kuba tam na tych kartkach były takie bzdury popisane że głowa mała, jedna przyczepa miała wpisane że dmc2.5t ale coś Mi nie pasowało, pytam się czy tyle faktycznie ma, to dostałem odpwiedz że na tych kartkach to są oferty i nie musi odpowiadać to co tam jest napisane a temu co jest wystawione, model/układ będzie się zgadzał reszta nie koniecznie:niewiem: Jak się okazało po sprawdzeniu przyczepa miała 2200dmc.

OK, to szkoda strzępić klawiatury  ;)

ja jak kolejny  raz bym kupował to na pewno sprawdzę oferty polskie i zagraniczne . Do tej pory różnice były spore,  od kilkunastu do kilkudziesięciu tyś  taniej na zachodzie oczywiście po doliczeniu akcyzy, różnicy w VAT , transportu itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Suzu4x4 said:

prezentowana na zdjęciu  cena to jest "cena od" katalogowa u polskiego dilera czy cena za wystawiony na targach egzemplarz ?

A powiem Tobie, że to dobre pytanie, bo odpowiedzi może być wiele. ;) Czytając takie info przy kamperze uznałabym, że to cena tego konkretnego modelu na bazowym aucie, w podstawowej opcji wyposażenia zaczyna się od ... , ale jak napisał @peja76, oni najczęściej nie wiedzą o czym na tych kartkach piszą. ;)

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.